Автор Тема:  Излекуване на хепатит С 17години след откриването му  (Прочетена 932 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ronin777

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C

Здравейте,отдавна съм член на форума но сега за пръв път имам какво да споделя и питам.Откриха ми ХЦ през 1999г. от тогава през 6 месеца съм си пускал кръв и ХЦ винаги е бил с мен до 20.05.16г.На 39г. съм правил съм опити да се включа в лечение с интерферон (2005 БЧК) но не бях подходящ за лекуване понеже съм на метадон било безмислено.Когато много съм отслабвал и съм имал болки съм влизал в болница за спадане на черн.ензими няколко пъти през годините и така дочаках новите успешни лекарства.След 17г. чакане най после имаше лечение и за нас хората на метадон впр. от 2003 съм на метадон.Приеха ме в гастрото Велико Търново лежах 5дни. Изпратиха ми кръв(за ПСР) в Иван Рилски,системи,трансметил,други изследвания.Този път ензимите ми бяха много добри но слезката беше увеличена много,черн.дроб като на здрав 39г.мъж.но най забелижимият проблем бяха килограмите ми (58) и получената анемия.Докато се чудеха с какво да ми церят анемията забравих за ПСР.Изписаха ме и казаха ще ти се обадим като дойде резултата да се видим и обмислим какво следва.20.05 ме извикаха и още с влизането усетих че новините са добри.НЕ МОЖАХ ДА ПОВЯРВАМ.След 6 месеца пак ще дам кръв.Изградил съм антитела ми казаха и то сигурно още след като съм го хванал трябвало да си направя ПСР още тогава.В крайна сметка ми откриха наследствена анемия заради нея съм слаб.Успех в борбата на всички,стискам палци.

« Последна редакция: Днес в 14:32:19 от ronin777 »

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
Т. е. искаш да кажеш, че ти си от онзи малък процент които са успели да изчистят вируса сами, и всъщност през всички тези години не си имал хепатит, но не си правил ПСР до сега за да го разбереш?. Защото антитела си изграждат всички, които се срещат с вируса на хеп. С, но малка част  (не знам вече статистиката за 5 или за 15 % говори последно) го изчистват във острата фаза. Това е чудесна новина - поздравления! Дано и следващото изследване потвърди същото!  Извън това, не е моя работа, но все пак ще си кажа мнението - 13 години на метадон ми се струва също зависимост,  с която е добре да се опиташ да се пребориш. Успех!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007