Автор Тема:  Хроничен хепатит Ц  (Прочетена 1616 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vesetoo

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 27
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Хроничен хепатит Ц
« -: Юни 22, 2016, 23:00:59 »
Здравейте ....казвам се Весето на 37г,....,както повечето хора тук и аз не знам от къде да започна.Преди няколко месеца се наложи да дарявам кръв и ми съобщиха ,че няма как  да стане,защото съм имала положителен тест за хепатит С.Първоначално се опулих.... ,а после се сетих,че 2010г. съм давала.Стреснах се.... и им се "скарах" защо не са ме уведомили още тогава.Отговорът беше "ние сме уведомили личния лекар",съответно ЛК отрече,но станалото-станало. Пуснах си в най-близката лаборатория тест за Ц-то и се оказа положителен. До дни бях при гастроентеролог  .Направи ми биопсия+всичките необходими изследвания,свързани с този вирус.Резултатите са ми "добри" ,както каза той и едва ли ЗК щяла да одобри моето лечение,предвид "добрите" резултати.. мхм. .Та....имам хепатит Ц,генотип 3 ,АСАТ-серум-23,АЛАТ-серум-31 .Фоброза F1,PCR HCV RNA-2  189 IU/ml .Неувеличен  черен дроб и куп други изследвания,които са в норма.
Преминах през първоначалния шок,след време просто свикнах и  съм положително настроена и нахъсана да "прекърша" тая гад в мен. Естествено,че има и доза страх,най-малкото защото имам две дечица(на 16г и на 3г),ами ако съм ги заразила???(просто това ме стресира ужасно).Доктора ми съобщи,че за лица под 18г нямало лечение.С малкото съм била с положителен тест,знам че е малко вероятно да го предам вертикално,но го има...((...... А сега накъде? До кога да чакам? Някой лекува ли се в чужбина?,защото доктора ми каза че този генотип 3 се среща  рядко в БГ и метода по който ги лекували нямало голям ефект. Така ли е наистина?? Моля дайте ми някаква надежда.Колко струва в БГ това лечение?
« Последна редакция: Юни 22, 2016, 23:07:42 от Vesetoo »

Неактивен mravche_ot_gorata

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 131
  • Put another dime in the jukebox
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Re: Хроничен хепатит Ц
« Отговор #1 -: Юни 23, 2016, 00:11:24 »
Здрасти Весе,
и аз съм с генотип 3. Вярно е, че сме малко, но не се броим на пръстите на ръцете. Освен това има лечение и то помага. Ползва се комбинация от старите методи и едно от новите лекарства. Доколкото знам, старите методи помагат почти при 100% от случаите. При това лечението е по-кратко от това на по-често срещаните генотипи.

Струва ми се, че лекарят, когото споменаваш, е личният ти лекар. Те май много не разбират. Предимно си служат със стереотипни стари заучени фрази. Още нещо се сещам, което не е казал точно и то е за лечението на лица под 18 год. Такова се прави, ако се налага. Чела съм темата за лечението на едно 15-годишно момиче. Успешно лечение!  :bravo2:

Ти откъде си? Щом имаш вече толкова много изследвания, значи те следи и ГЕ, или поне имаш някой "лекуващ лекар" в болница. За одобрението на лечението не знам много, наистина са ти мн добри резултатите. Не се ангажирам с мнение.

В ето тази тема: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=4649.0 има линк с критериите и необходимите документи за отпускане на лечение. Може да разгледаш там, да се ориентираш и да обсъдиш нещата с лекуващия (не с личния) лекар.

Успех  :carate:
мравчето
... че трябва твърдост, кураж, постоянство,
че страхът е подлост,  гордостта - пиянство.

Неактивен Vesetoo

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 23, 2016, 14:23:55 »
Мравче  :smile: ,аз съм от гр.София,след положителния тест,мой познат ме насочи към ГЕ д-р Цонев,та... той ми направи всичките изследвания и каза,че предвид "добрите резултати" едва ли са щели да ме одобрат  :shocked1: :sad3: ,за мой ужас! Официално имам документ за вируса от 2м.,защото от кръвния център отказаха да ми предоставят техните(мои) стари резултати с думите "нямаме такава практика".Такааа  трябвало да минат  6м. и тогава  наново изследвания и лечение(евентуално) След разговор с него разбрах,че колкото по-бързо започна лечение,по-голям е шанса да се излекувам, но не знам за колко болни ЗК отпусна годишно средства за лечение. Колко пари струва всичко това,някой знае ли? При теб,как стоят нещата? още съм малко объркана :(

Неактивен mravche_ot_gorata

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 131
  • Put another dime in the jukebox
    • Профил
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #3 -: Юни 25, 2016, 10:37:00 »
Здравей, Весе  :flowers:

макар че е ГЕ, този доктор не се занимава с хепатити в болница, или греша? И ти как направи изследванията така бързо и без хоспитализация? Както и да е, щом е бързо и успешно, браво за експедитивността. При мен минаха повече от 6 мес от положителния тест до получаване на епикризата с биопсията.

Аз тъкмо си получих документите от лекуващата (от болницата  :girl_wink:) и другата седмица някой ден ще ги подам. Аз имам фиброза Ф2 по Метавир и активност А2 - в критериите за комбинирано лечение на генотип 3, тази фиброза е достатъчна за одобрение. Вирусното ми натоварване е над 1 милион единици. Ще видим какво ще стане.

Иначе какво да ти кажа, отиди в болница. Там поне имате избор. В този форум има доста хора, които се лекуват в София.

Цената на лечението излиза около 50 хил лв. За нашия генотип е по-малко, защото е само 12 седм, може да стигне до 24 седм. Не съм съвсем сигурна дали ако човек иска да си купи лекарствата с пари, това е възможно в нашите аптеки.

За шансовете за излекуване, също съм чувала, че по-малко вирусно натоварване дава по-голям шанс. Но доколкото знам, също, генотип 3 по начало си е с добър шанс. Относно броя на одобрени пациенти на година, сега явно нещата се променят, поради "новото" лечение. Чета за нещо като 200-300 пациента на година. Дали е така, не знам.

изказах мнооооого неща, за които не съм сигурна. Надявам се някой от по-опитните "колеги" да може с по-голяма точност да се изрази. Това, което знам със сигурност, е, че тр да отидеш в болница, където се занимават с лечение на хепатити и оттам да ти подготвят документите за отпускане на лечение. Нека ЗК да ти откаже, не бива докторите да те спират. Ако този доктор е в болница, нека подготви документите, нищо не му коства.

Кураж,  :carate:

поздрави,
мравчето
... че трябва твърдост, кураж, постоянство,
че страхът е подлост,  гордостта - пиянство.

Неактивен Vesetoo

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #4 -: Юли 13, 2016, 22:15:12 »
 Да мравче,бях хоспитализирана в болница,но не знам дали е хепатолог,просто отидох при него с положителния тест. Иска ми се да направя  и един преглед с проф.Антонов ,но не мога да се "добера" до него.Засега Д-р Цонев каза м.октомври да отида отново за изследвания ,а до тогава всеки месец да пускам АСАТ,АЛАТ,ГГТ и АФ,(засега са в норма) и да пия ОПТИХЕПАН+холин. Купих си и артишок(сироп). Това засега от мен!  :flowers:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007