Автор Тема:  Нов потребител: Завръщане в БГ, Хроничен Хеп Б, Лечение с нуклеозиден аналог  (Прочетена 1097 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tihomira.p

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте на всички във Форума,

и благодаря предварително на тези, които ще се отзоват на запитването ми.

Казвам се Тихомира, живея в Германия, 29г. Преди година и половина, при даряване на кръв, бях диагностицирана с хроничен Хеп Б.
Преди 6м ми беше назначена, тук в Германия, терапия с Виреад (245мг).

По семейни причини ми се налага да се прибера в България за неопределен период от време.
Бих искала да се осведомя как би могло да се организира за момента продължението на вече назначената ми терапия в България.
Опитах се да намеря информация в статиите от форума и това, което успях да открия датира от 2011 - НЗОК поема този вид терапия за периода от 3г, след това пациентът продължава сам...

Много ще съм Ви благодарна, ако можете да ми дадете информация дали това все още е така или да ме насочите към място, където мога да получа адекватна информация по въпроса.

Благодаря отново,
Тихомира

Неактивен roni_c

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 72
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Здравей,относно трите години терапия,която се поема от НЗОК вече не е така.Аз лично се лекувам вече три години и няколко месеца,а има хора,които се лекуват повече от 5 години с Виреад и все още терапията се поема от НЗОК.Колко е точният срок обаче не мога да кажа.Мога да те насоча към някоя от големите болници в София,които се занимават с лечение на хронични хепатити за становище по твоя случай.Можеш да се обърнеш към болница св.Иван Рилски при проф.Антонов или Токуда при д-р Балабанска.Успех с лечението.

Неактивен Dessita

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 63
    • Профил
  • Резултати: Повторно лечение
Здравей Тихомира,
добър съвет са ти дали, из форума много хвалят д-р Балабанска, така че вероятно ще ти съдейства за лечението в България.
Но ми е интересно, как стоят нещата в Германия. Защото тук ни хоспитализират по 2 за ПСР и един път за протоколи на всеки 6 месеца. Поне за мен това е твърде много, някак постоянно имам ходения до болницата.
Успех от мен :smile:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007