Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

Здравейте от мен, хепатит б

(1/15) > >>

terpo:
 Здравейте!
Преди пет години се наложи да дам кръв.
След няколко дни една лекарка от центъра  за кръводаряване в Бургас ме осведоми и подведе че съм само носител на Австралийски антиген и че това не е болест. Скоро разбрах каква е истината. Можех да водя друг начин на живот през тези 5г и да не си навредя толкова с алкохол и други. Да не говорим че можехме веднага да правим изследване ваксинация на жена ми,
А сега тепърва ще предприемем всички тези неща. Имам от 9~10 месеца странни симптоми.
Силно изпотяване , втрисане, студ , не поносимост към климатик, вятър макар и топъл.
Силно отпадналост, имам чувството че всеки ме занимава с глупости, не ми се ходи на работа.Лека болка от дясната страна, по скоро тежест.
Ако не се навлека с топли дрехи дори през топли месеци симптомите се усилват
когато разбрах че го имам на право се сринах.. Да не говорим че малкия бизнес който имаме с жена ми няма да оцелее без мен. Малко ми олекна днес получихме  резултатите на дъщеря ми и жена ми , отрицателни.
само дето дъщеря ми не изградила анти тела само 2 са . сега е малко болна с гнойна ангина като се оправи ще бием ваксини и на двете.

На 27-ми имам час при др. Антонов в София.
Последната седмица чета много за болестта ,понеже ми предстои преглед  при др.Антонов на  дали да направя и фиброскан  за да се ориентира по добре Доктора ?
 Лошото е че в Токуда имат чак на 5-ти другия месец свободни часове, дали някъде другаде правят фиброскан?
Ако др. Антонов каже че трябва да се прави биопсия горе долу след колко време ще ме приемат в болница?
Общо взето дилемата е Биопсия или фиброскан, иначе мисля да се доверя на Антонов като отида при него.
Ако може някой да каже след време дали ще загубя способността да се справя с ежедневните задачи?
Как протича болестта предвид това че работата ми не е свързана физическо натоварване но има доста стрес?
Тези изследване намекват ли за някакъв оптимизъм?
Много ми се иска някой който е имал подобни симптоми да пише.
HBsAg количествен тест                 17620.0 iu/ml
Anti Hbe                                                  положителен
Hbe Ag                                             отрицателен
Anti HBC total.                                   25.00 index
HBV DNA PCR                                     850 iu/Ml
ANTI HBC  igM                                             отрицателен
Acat                                                           21
Алат                                                           34
Ггт                                                               38.00

болен-здрав:
  Здравей, Терпо! Мисля, че положението  ти не е чак толкова тежко. Гледайки показателите ти ...! АСАТ, АЛАТ и ГАМА биват, вирусния ти товар не е от най-високите. Моят беше 2 400 000, има и с 2 млд. Сега най-важното е да се успокоиш и да се  хоспитализираш. Довери се на лекарите. Всичко, което описваш като усещания съм го преживял и аз. Лежах 2 пъти по 1 месец в болница. Сега благодаря на БОГ и на лекарите съм доста по-добре. Мисля, че скоро ще бъда още по добре!
  Така, че кураж, не си сам.:)

terpo:
Болен-здрав  здравей! Благодаря за подкрепата.
Много  важно  за симптомите  защото от няколко  месеца ми изписват антибиотик  и нищо.  Най вече за постоянният студ.
Ако се окаже че е от хепатита да търсим там.

terpo:
Значи  бях при  др. Антонов около  30 мин.  говорихме през това време гледаше изследванията. Общо взето ме успокои и ми каза ако тези изследвания  са верни за сега само ще ме наблюдава . На края се разбрахме да пусна на ново  HBA-DNA + ензими. 
ОБАЧЕ !!!! греда  изследванията от Иван Рилски се различават в пъти с тези от Бургас 
HBA-DNA  21800 c/ml
АЛАТ                59
Асат и ГГТ  в норма. Утре с се надявам да се чуя с Антонов  да обсъдим новите обстоятелствата.

Таня Митева-Димитрова:
Без да съм много веща в материята, но според опита, който имам с моите си болежки и показатели, мисля, че биопсия ще е най-доброто в случая. Казвам го, защото АСАТ, АЛАТ и вирусното натоварване може да не показват степента на увреждане на черния дроб. Високите вирусни репликации са по-щадящи за дроба от ниската виремия-това според статии, които съм намирала по темата и от личен опит. Щом си разбрал за проблема и работиш по въпроса, нещата могат да се оправят. А и си отишъл на правилното място.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия