Автор Тема:  Бременна с хроничен хепатит С  (Прочетена 1065 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lil

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Бременна с хроничен хепатит С
« -: Март 06, 2017, 13:30:32 »
Здравейте. Първо да благодаря най-искрено на това, че ви има. Бях те ми и продължавате да сте ми от голяма помощ и да ми вдъхвате кураж  :kiss:
Сега малко за мен. Аз съм на 31г и в момента живея в Испания. Бременна съм в 14 седмица, чакана и много желана бременност. Преди месец и нещо  при стандартните ми кръвни изследвания излезе положителен anti-HCV. Излишно е да казам колко сълзи изплаках и колко надежди имах за фалшиво положителен резултат. Повторихме теста, пак положителен. Пуснах количествен тест за вируса и уви нещата стоят така:

RNA Virus Hepatitis C, cuantificación
Resultado (UI/mL):           254000
Logaritmo (UI/ml):            5,40
Resultado (copias/mL):     693420

Tecnica: Extracción del RNA-HCV del plasma\suero y posterior amplificacion mediante PCR a tiempo real.
Nota informativa: El intervalo analitico esta definido entre 15 UI/mL y 100 miliones UI/mL (41 copias/mL - 273 miliones copias/mL)
(не превеждам, за да не допусна грешка)

Миналата седмица се видях с гастроентеролог, който се опита да ме успокои. Праща ме на ултразвук на черния дроб и при данни от него ще ме изпрати на фиброскан. Обясни ми, че фибросканът дава необходимата информация и не е необходимо да се прави биопсия. Пуснахме и изследване за генотип, би трябвало другата седмица резултата да е готов
Утре ми предстои среща с гинеколог за рискови бременности да коментираме рзултатите. Много се притеснявам за бебето. Ще се радвам, ако може да ме насочите към български гинеколози в София, които имат опит с бременни с хеп. С. Предпочитам да родя в България. Много ще съм благодарна на майки, които са минали през същото, да ме посъветват как са се справили със ситуациата.
Впрочем, бъдещият татко си пусна изследвания и чакаме резултати. Сестра ми и бившият ми приятел вече се тесваха за антитела и слава богу резултатите са отрицателни. Предстои ни да събщаваме тая неприятна новина на останалите близки и семейството, но ще го направим лично, тъй като се прибираме за няколко дни в Бг през април. Тогава мисля да се видя и с д-р Балабанска (Токуда).
Моля пишете ако имате някакви съвети и препоръки и ако нещо изпускам.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2707
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Бременна с хроничен хепатит С
« Отговор #1 -: Март 06, 2017, 19:47:49 »
Здравей, Лил.

Мисля, че д-р Балабанска, към която така или иначе си се насочила, е чудесен избор.
Това, което трябва да направиш е да се подложиш на лечение след като родиш. По време на бременността това няма как да стане.
Предаването на хепатит С на бебето е много малко вероятно, около 3%.т.е. това няма практически как да стане. Вирусното ти натоварване е ниско, в момента по актуалните разбирания, висок е вирусния товар над 6 млн. а при теб е 254 хиляди. Това е добре. Ензимите мерени ли са?

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Lil

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 07, 2017, 17:45:22 »
Мерси много за включването Светлана! Лекарят днес също ме успоки, че рискът според него е около 2%-3%. Аз се бях доста притеснила понеже гинеколът, който се грижи за мен ми спомена за амниоцентеза и после каза, че е по-добре да ме насочи към негов колега, специалист по  рискови бременности. Аз колкото и да бях чела, че риска не е висок, това  с амниоцентезата ми дойде повече. Днес вече мога малко да си отдъхна.

Що се отнася до чернодробните ензими:
от 13,01,2017                                                        
                                    реферетни
GOT/AST    24 U/L      (0-31)
GPT/ALT     25 U/L      (0-34)
GGT            28U/L       (0-38)

от 15.02.2017
Bilirrubina total                                 0.4 mg/dL            ( <1,2)
GOT/AST                                         29 U/L                  (0-31)
GPT/ALT                                          34 U/L                  (0-34)   
GGT                                                 25 U/L                  (0-38)
Lactato deshidrogenasa  (LDH)        226 U/L                (208-378)
Fosfatasa alcalina (ALP)                    24 U/L                  (30-120)

Изследванията ми от 15 февруари може би не са много точни, че аз бях пила вода и кафе преди да дам кръв. Лекарят ми не ме предупреди, че пуска такива изследвания, а само че ще правим количествен тест HCV. След няколко дни като се видя с гастроентеролога, ще го подсетя да пуснем нови изследвания.
Имам въпрос. Ако се порежа, как коректно да почистя остриетата и повърхностите, така че да са безопасни за околните.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2707
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #3 -: Март 07, 2017, 19:47:50 »
С белина.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Lil

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Март 07, 2017, 21:44:14 »
Супер, това е лесно. Мерси много  :flowers:

Неактивен Lil

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Март 13, 2017, 15:30:14 »
Днес е много хубав ден. Излязоха резултатите на моя приятел - няма хепати С и аз съм повече от щастлива :dance:.
Днес разбрах и генотипа си - 1b. Направиха ми ултразвуковото изследване на черния дроб. За съжаление ще узная резултатите едва на 28-ми този месец, когато има час при моя лекар. Сега се надявам изследването да покаже някакви находки, за да ме изпратят на фиброскан и да се окаже, че имам лека степен на фиброза, за да мога да кандидаствам за лечение. Ужасно парадоксално звучи да се надявам черният ми дроб да е увреден, уви немога да си представя да съжителствам с този вирус с години. Изключително силни сте всички, на които ви се налага да минавате през този тих и бавен ужас, пожелавам ви бързо и успешно излекуване!

От всичко най-важно е, че бебенцето ми за сега е добре. Утре ми предстои фетална морфология. Стискам палци и се надявам малкото ни съкровище да се роди здравичко  :girl_angel:
« Последна редакция: Март 13, 2017, 16:34:44 от Lil »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007