Автор Тема:  Виреад - доплащане  (Прочетена 16525 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2701
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Виреад - доплащане
« Отговор #60 -: Март 27, 2017, 21:09:09 »
Днес е имало среща в МЗ, но все още никой не може да ми потвърди какво е произтекло от нея. Утре сутринта  :angry3:

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен plamen 74

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #61 -: Март 27, 2017, 21:18:11 »
Благодаря за инфото МОЛЯ пиши ако научиш новини

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #62 -: Март 27, 2017, 21:40:50 »
Все още чакаме, надяваме се вече като минаха изборите да има яснота по въпроса .
И честито вече няма шанс за връщането на  Москов и да се надяваме, че здравната реформа вече ще е в подкрепа на пациентите!

Неактивен Pain

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #63 -: Март 27, 2017, 22:18:56 »
Според мен политиците водят по-социално насочена политика преди избори, а след избори винаги идва ред на непопулярните мерки. Дано да греша.

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
« Отговор #64 -: Март 27, 2017, 22:33:27 »
Да единствено и безотказно на 100% работи само министерството на "господари на ефира", аз мисля,че само те могат да разрешат нашия изкуствено създаден проблем.

• Профил
« Отговор #65 -: Март 27, 2017, 23:18:47 »
Проблеми се решават в кооперация с институиите, или чрез протести и дела за търсене на правата ни.Господарите бяха сигнализирани още миналата седмица, но не са проявили интерес.
Персоналното ми усещане е, че катастрофата се разраства и с всяка изминала година нещата с лечението ни стават все по-абсурдни и ние безмълвно го позволяваме. Лечение, хоспитализации,протоколи, паралелен износ....да продължавам ли?
« Последна редакция: Март 28, 2017, 00:35:48 от Силвана Лесидренска »

Неактивен Даниил Андреев

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 50
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир + Даклатасвир
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #66 -: Март 28, 2017, 01:07:15 »
Мисля че ще почнат да ни изписват ТЕНВИР-   https://www.alldaychemist.com/catalogsearch/result/?q=Tenvir  но трбва се борим за каузата и с всички сили да подкрепяме Силви защото тя се бори за нас.БЛАГОДАРЯ И. Дано всичко се оправи по бързо .

Трябваше отдавна някоя българска фармация, като Софарма да вземе лиценз за активната съставка(тенофовир дизопроксил), предвид, че индийските дистребутори на едро продават за под долар на хап, можете да си представите че производителите ги  прозвеждат за жълти стотинки, но нашите търгаши кърлежи винаги ще се договарят за жълти стотинки за да може после да ни се продава в левчета.

• Профил
« Отговор #67 -: Март 28, 2017, 07:20:49 »
Даниил, не седят толкова просто нещата. Хоп, отиваш, договаряш и България вече има лекарство за 30 долара. Защо държави само от т.нар. трети свят държат правата за производство на генерици? Чул ли си Испания, Румъния, Гърция например да си произвеждат лекарства сами по лиценз, за да избегнат закупуването от оригиналните производители? При положение, че тези държави имат разходи за лечение на хепатит В и С в десетки, стотици пъти по-големи от на нашата малка държава? Ясно ми е защо всеки твой коментар клони само в една посока, нека не забравяме че ти самия продаваш генерици.

Неактивен Dessita

• Немедицинско лице
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #68 -: Март 28, 2017, 09:52:43 »
Напълно съм съгласна със Силви, може би е крайно време да направим нещо, защото лечението наистина става все по-абсурдно. Докога ще ни изтезават с непрекъснати хоспитализации и тази безумна бюрокрация за вземане на лекарствата. За мен трябва да отпадне единия ПСР и да остане само по 1 на протокол. Отделно да се намалят дните на хоспитализация или изобщо тя да отпадне. Само не знам, ако отпадне, по каква линия ще ходим до болницата за изследвания.
Аз съм твърдо решена да се оплача на новия здравен министър.
Силви, възможно ли е да направим нещо от името на организацията или най-добре всеки поотделно?

• Профил
« Отговор #69 -: Март 28, 2017, 10:46:46 »
Официална информация от днес, 10.30ч.:
Защо се стигна до доплащане от страна на пациентите на лечение с Viread​

На 16-и март бе включен в Позитивен лекарствен списък препаратът за лечение на хепатит В tenofovir disoproxil Mylan, който е генерична форма на препаратът Viread, с който доскоро се лекувахме всички пациенти с хепатит В. Това стана поради изтичане давността на патента на оригиналния продукт, което автоматично позволява включването на генерични лекарства в списъка с медикаменти, които НЗОК реимбурсира на 100%. Тenofovir disoproxil Mylan е преминал всички необходими клинични изпитвания, регистриран е в Европейската агенция по лекарства и има разрешение за употреба в България (допълнително ще публикуваме информация за него)
Принципно въвеждането на нов медикамент би следвало да се извърши плавно, без да застрашава лечението на пациентите. За съжаление обаче, това не е съобразено от страна на институциите,които не са предупредили лекари и пациенти за рязката промяна. Регистрираната цена на новия медикамент е 408,60 лв, докато цената на Viread е 574,91 лв, което поражда разлика от 166,31 лв, които нито НЗОК, нито фирмата - вносител на Viread могат да покрият. Още на 16.03 бяхме информирани за възникналия казус и се свързахме с двете фармацевтични фирми, които вече търсеха решение на проблема заедно с институциите, но се оказа, че административно и юридически проблемът не може да се разреши за няколко дни, както ни бе съобщено в началото.

За да се предотврати по-нататъшното доплащане от страна на пациентите, Mylan временно ще изтеглят tenofovir disoproxil от Реимбурсния списък до май месец, когато се очаква техния препарат да бъде доставен реално на българския пазар, както и междувременно ще бъде уточнена процедурата, по която ще бъдат преиздавани протоколите.
Ще имаме избор: да преминем на tenofovir disoproxil Mylan без да доплащаме нищо, или да останем на Viread срещу 166,31 лв. месечно доплащане от наша страна. Всеки пациент трябва внимателно да обмисли това свое решение и да го обсъди с лекуващия си лекар. Ако се вземе решение за преминаване към tenofovir disoproxil Mylan, то настоящият протокол следва да се преиздаде с новото име на медикамента, като се надяваме този път НЗОК да ни обясни процедурата, по която ще се случва това.

Силвана Лесидренска

• Профил
« Отговор #70 -: Март 28, 2017, 10:49:54 »
Деси, организираните действия дават ефект, но трябва преди това да има вълна от жалби от пациенти, за да можем в последствие да предприемем легални действия срещу хоспитализацията. Иначе ние се жалим в Касата, която ще каже-какви проблеми, до момента няма нито едно оплакване от пациенти?

Неактивен galatea

• Немедицинско лице
  • Публикации: 52
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #71 -: Март 28, 2017, 11:19:10 »
Трудно ми е да се ориентирам в ситуацията и не знам как да постъпя,моля,посъветвайте ме !
Протокола ми е издаден на 22.03 от ЗК и личния лекар ми даде рецепта за 3 мес.
 Ако взема сега Виреад най-вероятно ще трябва да го доплащам и 6-те месеца ?Или да изчаквам включването на другото лекарство в списъка и нов  протокол?
Вчера ходих за "консулт" в Терапия Варна,за да получа някаква яснота-начин на лечение,давност на документи,странични ефекти,изследвания...  Получих само  -ако можете си го купете ,ако не -изчакайте.
Единствената ориентация сте ми вие !
Извинете ако поста ми не е за тук
Усмихни се на живота,за да ти се усмихне и той!

Неактивен Dessita

• Немедицинско лице
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #72 -: Март 28, 2017, 11:21:43 »
Оффф, с две думи или трябва да си плащаме за Виреад или да преминем на генерика. Това силно ме притеснява. Както Силвето каза, в Западна Европа хората се лекуват с Виреад. Нито ми се рискува здравето ми, нито имам възможност да плащам доживот ежемесечно  :crying2:

Иначе, мерси Силве, че ни държиш в течение и определено ще започчна да пиша жалби до институциите.

Неактивен Vanya

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #73 -: Март 28, 2017, 12:11:44 »
Силвe, благодаря ти, че си толкова отдадена и работиш за всички нас.
Дали това е официална информация от МЗ, защото и аз се опитвам да се добера до някаква информация, но не ми се получава. От Касата ми казаха, че нямат информация да има промяна в ситуацията. Бяха много мили, казаха ми да звънна пак след няколко дни. От вносителя на Виреад ми казаха, че няма промяна и от тях нищо не зависи. И отново да се обадя след няколко дни.
А аз от утре започвам чисто нов протокол с Виреад. Купонът е пълен :angry3:

• Профил
« Отговор #74 -: Март 28, 2017, 12:27:52 »
Деси, не си ме разбрала правилно-казах, че в Европа не произвеждат генерици, не че не се лекуват. Тенофовора на Майлан е наличен не само в Бг, ами и други европейски държави.
Да, информацията ми е потвърдена, но не от МЗ или Касата, а от Майлан.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007