Автор Тема:  Виреад - доплащане  (Прочетена 20170 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Даниил Андреев

• Гост
Re: Виреад - доплащане
« Отговор #195 -: Май 17, 2017, 16:56:12 »
Мен ме притеснява, че въпреки всички скрити договорки и намаления, цената на генерика пак е далече от реалната цена на генерика, предвид че вземат Ricovir 300мг за жълти стотинки директно от производителя, а го продават за левчета, но е така в държава където обществените поръчки са тайна , а държавните тайни обществени, винаги всичко ще е за сметка на  пациента.

Неактивен valio

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #196 -: Май 17, 2017, 18:35:58 »
 Марешки - ВАРНА,  доплащане 168 лв. Не знам в коя аптека да проверя, но до плащането отново е факт.

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 67
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #197 -: Май 17, 2017, 18:43:13 »
Днес, преди обяд говорихме с Анжелини, те ни казаха от аптеката да ни се обадят, ще им обясним какво и как се прави. Обяснихме на служителките от "Марешки", че трябва да се обадят на вносителя. Преди 1 час решихме да проверим дали всичко е ок с поръчката. Първо ни казаха, че няма промяна...
Редактирам се...отново: преди 10 мин. от аптеката се обадиха и казаха, че цената вече е оправена в системата....и пак чакаме. Явно нещата опират до много телефонни разговори....и разправии...
« Последна редакция: Май 17, 2017, 18:48:42 от Ani_sv »

Даниил Андреев

• Гост
« Отговор #198 -: Май 17, 2017, 23:05:04 »
Нещо много несириозно, от Майлан не се си ъпдейтвали каталога с регистрираните продукти в България от 2015г.http://www.mylan.bg/bg-bg/products.

Неактивен plamen 74

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #199 -: Май 18, 2017, 19:50:14 »
Днес питах в атеката и там ми казаха че няма да има доплащане .

Неактивен plamen 74

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #200 -: Май 18, 2017, 20:49:18 »
Силви, нещо ново около хоспитализациите ,чува ли се.

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #201 -: Май 19, 2017, 19:35:45 »
Дали тази нова автоматизирана система за скъпоструващи медикаменти се отнася и за вериат, някой разбрали?

Неактивен swf2002

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #202 -: Май 30, 2017, 14:11:37 »
Здравейте,

Искам да попитам има ли такива, които им се наложи този месец да доплатят за Виреат и имат ли върнати пари от аптеките?

Благодаря

Неактивен wsk

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
« Отговор #203 -: Май 30, 2017, 16:39:36 »
Този месец Виреад е напълно безплатен.
Април и на мен ми се наложи да доплатя за лекарството,но като цяло сме ги изгубили тези пари.
Не вярвам държавата,ако вземе определена сума,след време да ги върне и да си признае грешката.
Само заради това идиотски глупаво решение от страна на НЗОК и властови апарат,трябваше някой да поеме отговорност за решението и да има поне няколко паднали директорски глави като оставки.
По принцип,понеже живеем в България,нищо няма да произлезе,никаква отговорносг от някой,никакво връщане на пари....
Съгласен съм дори да чуя единствено и само едно "ИЗВИНЯВАЙ".
Единствената опция е да се заведе дело срещу НЗОК ,което със сигурност ще бъде спечелено и наложено на НЗОК да върне взетите суми.
Но,дали на някой въобще му се занимава!

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #204 -: Юни 01, 2017, 23:21:07 »
Напълно съм съгласна с казаното от svetlio. Подадох жалба до Омбудсмана, тя ми отговори, като отбеляза, че много добре се е запознала с проблема и е препратила към нзок за отговор и възможно разрешение. От нзок.....също ми отговориха в срок, но...обясниха, че пари не връщат, просто така са решили. Но докато  на повечето засегнати не им се занимава, положението ще си остане такова. Те много добре знаят, че никой няма да тръгне да ги съди..., защото сме в България.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #205 -: Юни 02, 2017, 07:20:40 »
Ани, не възлагай големи надежди да произтече нещо съществено. Днес четох друго писмо от Омбудмана към наш пациент, който се жалва за пореден път от хоспитализациите....същият стил, същото замитане на проблема под килима. Няма никой да ви върне парите, освен ако не почнете да ги съдите, а и не знам за 170 лв дали някой ще тръгне да се разправя с адвокати и да си губи времето. Важното е, че проблемът се реши, защото можехме още да сме на положение доплащане или да ни превключат на генерик (което е въпрос на време де).

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #206 -: Юни 02, 2017, 15:34:21 »
А има ли развитие по въпроса с хоспитализациите? Значи разбрах, че  за един пациент с поддържащо лечение на Виреад , затова че стои на свободен режим в болницата за четири дни , НЗ ОК плаща 1200 лева.
СРАМОТА!
Как може да се дават толкова пари и то за един, човек , а в същото време крайно нуждаещи се пациенти да не могат да се лекуват и да не им отпускат средства за лечение! Или пък да ни карат да доплащаме за Виреад, а да се стои 4 безмислени дни в болницата.
 Къде трябва да се сигнализира за това, дали прокуратурата не може да направи проверка за умишлено източване на касата? Имате ли идея?

Неактивен richard

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 41
    • Профил
« Отговор #207 -: Юни 02, 2017, 16:35:07 »
А има ли развитие по въпроса с хоспитализациите? Значи разбрах, че  за един пациент с поддържащо лечение на Виреад , затова че стои на свободен режим в болницата за четири дни , НЗ ОК плаща 1200 лева.
СРАМОТА!
Как може да се дават толкова пари и то за един, човек , а в същото време крайно нуждаещи се пациенти да не могат да се лекуват и да не им отпускат средства за лечение! Или пък да ни карат да доплащаме за Виреад, а да се стои 4 безмислени дни в болницата.
 Къде трябва да се сигнализира за това, дали прокуратурата не може да направи проверка за умишлено източване на касата? Имате ли идея?
явно нарочно не искат да си оптимизират харченето на нашите пари и болници и каса и т.н.

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #208 -: Юни 02, 2017, 18:06:10 »
Да...ние сме ги отписали тези пари...отдавна още като писах си знаех, че няма да ги върнат, и да важно е, че се разреши проблема :). Единствено колективен иск щеше да помогне, но...от нзок си знаят, че никой няма да тръгне да се разправя..и така, кучетата си лаят, кервна си върви  :angry3: и това е положението :)

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #209 -: Юни 02, 2017, 18:58:23 »
Ами от вас зависи. Обединете се няколко пациента и съдете касата. Ако решите, ще съдействаме с адвокат, както при хеп.С.
Тогава делата бяха заведени от нас, но от името на 8 пациента, които бяха достатъчно смели, че да тръгнат на борба, дето аз я водех половин година преди това сама.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007