Автор Тема:  Виреад - доплащане  (Прочетена 16298 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен plamen 74

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Re: Виреад - доплащане
« Отговор #210 -: Юни 02, 2017, 20:06:14 »
Днес си взех ВИРЕАД без доплащане, а на етикета имаше цена 406лв . За хоспиталезациите ,какво трябва да направим за да се променят нещата.

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #211 -: Юни 03, 2017, 13:38:05 »
И аз това питам, знам само, че това е нередно , докато хора в нужда не могат да си осигурят средства за лечение, ние да стоим 4 дни  без да правим нищо,  само и само болницата да си прибере 1200 лева.
Кой трябва да сезираме, има ли някой идея за това? Ако трябва да пущаме жалба?..

Неактивен Ani_sv

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 65
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #212 -: Юни 05, 2017, 12:55:22 »
Ами от вас зависи. Обединете се няколко пациента и съдете касата. Ако решите, ще съдействаме с адвокат, както при хеп.С.
Тогава делата бяха заведени от нас, но от името на 8 пациента, които бяха достатъчно смели, че да тръгнат на борба, дето аз я водех половин година преди това сама.
Ние, сме съгласни, особено след като има и помощ с адвокат...,но едва ли има някой друг, на който му се занимава.
А за хоспитализациите, не съм много на ясно, но предполагам, че трябва да се пуснат масово жалби от пациенти, не само 3-4...

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2699
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #213 -: Юни 05, 2017, 13:03:10 »
Сезират се здравните институции - МЗ, Касата, Дружество по гастроентерология. Може до Омбудсман. Действайте! Колкото повече пациенти пишат жалби против хоспитализациите, толкова по-голям е шансът да се обърне внимание на този проблем.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #214 -: Юни 05, 2017, 15:54:08 »
Благодаря Силвана за насоките относно жалбите, започнах с МЗ  и имам нужда от помощ:
питат ме срещу коя институция е насочена жалбата - аз не зная чие е това решение за поддържащо лечение на вирусен хепатит б да се стои всеки  три месеца по 4 дни. Може ли да ме насочиш? Това не решение на болница Иван рилски , нали? Предполагам , че и в другите болници така практикуват. Към коя институция да бъде насочена жалбата?

• Профил
« Отговор #215 -: Юни 05, 2017, 16:16:38 »
В изискванията за лечение на хроничен хепатит В е записано (стр.6), че на всеки три месеца трябва да се правят редица изследвания. За да не се заплащат от пациента, тъй като са скъпи, то той се хоспитализира, за да минат по Здравна каса.

Изискванията са създадени от НЗОК, съгласно Консенсуса на Българското дружество по гастроентерология, гастроинтестинална ендоскопия и абдоминална ехография. Моля прочетете ги внимателно: http://www.nhif.bg/web/guest/207

Редно е да обмислите много добре срещу какво се жалите, защото ако напишете "точене на Здравна Каса", "неправилни хоспитализации'' и др., то това реално не е така, защото всичко е по правилата. Записано е на 3 м, провежда се на 3 м. По-скоро трябва да се направи от болнично на амбулаторно проследяване, но както казах това зависи от лекарите, които са в Дружеството.

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #216 -: Юни 05, 2017, 21:22:18 »
Благодаря за предоставената информация, Силвана!
В тези изисквания  за лечение на хепатит б наистина пише , че се проследява лечението на всеки 3 месеца, но не пише че се хоспитализиране за 4 дни в болницата. Нямам нищо против проследяването, но може да бъде извършено за 1ден, както и да се правят изследвания  по лаборатории по местоживеене и резултатите да се предоставят на лекуващия лекар.
Поне аз не видях да се пише, че трябва да се хоспитализиране за 4 дни и това е което ме възмущава. Или греша?

• Профил
« Отговор #217 -: Юни 05, 2017, 22:37:47 »
Аз го обясних: "За да не се заплащат от пациента, тъй като са скъпи, то той се хоспитализира, за да минат по Здравна каса."
Пътека 76 е заложена да е 4 дни,може да я потърсите в интернет.
Няма как лабораториите по местоживеене да правят изследванията.
« Последна редакция: Юни 05, 2017, 22:48:03 от Силвана Лесидренска »

Неактивен Любо

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 35
    • Профил
« Отговор #218 -: Юни 05, 2017, 23:17:42 »
А защо трябва да е 4 дни,като преди беше - 2 дни и мисля че бе-по 35 пътека.
При, положение че ти правят една ехография  и вземане на кръв  и след това лежиш като родилка.
Те и родилките не ги държат толкова.

Неактивен Dessita

• Немедицинско лице
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #219 -: Юни 06, 2017, 08:19:31 »
Силве, правилно ли разбирам, че е най-добре да насочваме жалбите си срещу Българското дружество по гастроентерология, гастроинтестинална ендоскопия и абдоминална ехография? След като това е институцията, която е създала изискванията за проследяване.
И още нещо, не знам, дали във всички болници е така, но във ВМА примерно също се хоспитализира по 76 пътека и за издаването на протоколи. Това на практика означава, че се постъпва на всеки 2 месеца в болницата. Това навсякъде ли е така и мога ли да го включа и него в жалбата си? Защото смятам, че има как да се облекчи и тази процедура.

• Профил
« Отговор #220 -: Юни 06, 2017, 08:24:19 »
Назад, а и в други теми съм обяснявала, че:

1. преди имаше клинична пътека 35 за хронични хепатити и 36 за цирози, която беше премахната. По новата 76 се приемат всички пациенти-леки и тежки случаи с хронични хепатити. Повечето пациенти нямат физическа нужда да бъдат хоспитализирани по толкова дни,  но пациентите с цироза, които лежат в болница по  реални причини, имат нужда от 4-те дни, тъй като им се източва асцит и т.н. С други думи няма персонална грижа спрямо нуждите на пациента, а всички магарета сме в един кюп.

2. Няма как лабораториите по местоживеене да правят изследванията, защото единици от тях могат да правят ПСР, да не говорим че не се знае по какви стандарти работят и качеството е съмнително. Дори и да приемем, че има читава лаборатория,  която да прави ПСР, anti Hbe и другите изследвания, то това означава Касата да сключи договор с нея и да й заплаща конкретно за вас, което няма как да стане.

Моето лично мнение е, че отново трябва да се върнат двете пътеки, но тази за проследяване на "леки"случаи трябва да стане един ден и лекаря да преценява персонално кой пациент по коя ще бъде. Хората, които са на дългогодишно лечение с Виреад например да идват до лекуващия ги център, да дават кръв, да им се прави ехограф и т.н. веднъж на 6 м. За протоколите отдавна се говори, че ще стават електронни, т.е. лекаря ще ги изпраща по мейл до РЗОК, което би ни спестило големи разправии. Всичко може да бъде много лесно и просто и в другите страни вече е измислено, просто трябва копи-пейст, но според нуждите и възможностите на нашата здравна система.

И нещо, не на последно място-не обвинявайте лекарите, че са виновни за това. Ситуацията е неприятна и тежка, колкото за нас, толкова и за тях. Защото ако за нас е ужасно един път на всеки 3 м. да се разправяме с болници, изследвания и документи, то те го правят ежедневно. Средно се приемат на ден в едно отделение по около 30 човека, а това е огромна работа за екипа там - и лекари и сестри. Те просто работят по правилата, които са изработени някъде нагоре по стълбицата.

Жалбата следва да се подаде до всички институции, които посочих, а вътре опишете всичко, което смятате, че трябва да се промени. Това за хоспитализацията за получаване на протокол го чувам за първи път?!

Неактивен Dessita

• Немедицинско лице
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #221 -: Юни 06, 2017, 09:00:46 »
Мерси за насоките, Силве. Много ми помогна.
Относно протоколите, да, във ВМА си влизам с хоспитализация, за да ми издадат нови. Нямам идея, каква е процедурата по другите болници, явно не навсякъде е толкова сложно.

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #222 -: Юни 06, 2017, 13:37:32 »
Един уточняващ въпрос, Силве:
Относно лаболаторните изследвания, които се правят в Иван Рилски- първия ден от приема ми вземат кръв, но всеки път ме препращат в лаборатория Синево за да си изследвам количествения тест като си плащам  по 50 лева всеки път. Питах персонала може ли болницата да прави това изследване- казват ми че може и ЗК го покрива, но винаги ме пращат отново там и  само към Синево ме насочват . Имаш ли идея защо е така?

• Профил
« Отговор #223 -: Юни 06, 2017, 13:48:26 »
Наистина ли не се сещаш или просто искаш аз да го кажа? :) За такива очевадни неща....

Неактивен mimar

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #224 -: Юни 06, 2017, 14:07:20 »
Естествено че се сещам, но исках да бъда сигурна.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007