Автор Тема:   Един от вас  (Прочетена 551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен захари

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Един от вас
« -: Април 01, 2017, 01:02:04 »
  Здравейте,казвам се Захари на 40г, женен с две деца на 9,5 и 11г. Моята борба със вируса започна така: 2015 г., поради заболяване на дебелото черво имах плануван прием във  „Мед-лайн“- Пловдив в гастроентерологично  отделение за уточняване на диагнозата. На първият ден от приема ми бяха взели кръвни проби и урина и минах ехограф. Ехографа показа някакви тъмни петна за които бях пренасочен за скенер, изследванията показаха три хемангиома за които ми казаха, че са доброкачествени и безопасни. Обаче след излизането на кръвните проби лекуващият лекар беше видимо леко притеснен и ми съобщи, че съм носител на Хепатит Б, което за мен първоначално си беше шок и синдром на Жилбер което според доктора е „козметика“ в сравнение със другите неща. Очаквах какво ли не но не и Хепатит, а все още не бях минал основните прегледи, гастроскопия и колоноскопия. На следващият ден след гастроскопията и колоноскопията  ми казаха, че имам лека херния но не това е проблема, проблема е във това, че са установили ХУХК - хронично възпаление на дебелото черво, Улцерозен проктит който не се лекувал. Сами разбирате за мен шамарите ми дойдоха във повече но просто трябваше да приема фактите и да намеря сили за да продължа. Казах си има и много по-лоши неща. Лекуващият лекар ми каза съпругата ми да пуснем изследване за хепатит и евентуално ваксиниране, а аз трябваше ежемесечно да проследявам чернодробните ензими Асат и Алат. Слава-Богу на съпругата ми  кръвните проби излязоха отрицателни и незабавно пристъпихме към ваксиниране което беше осъществено в рамките на шест месеца във три дози. Само във рамките на една година освен, че постоянно имах борба със възпалението, чернодробните ми ензими се бяха покачили доста  Асат-174  Алат - 341, за което бях приет отново за чернодробна биопсия за установяване на вирусното натоварване.  При мен беше явно, че вируса беше започнал да ме мъчи, много бързо се умарях постоянно се чувствах отпаднал и безсилен и т.н. И така със риск поради хемангиомите все пак ми беше извършена биопсията която отчете следните резултати: Хроничен хепатит с умерена активност - А2 и портална фиброза без септи - Ф1.

HBeAg/anti – HBe  (-) отр/(+)пол.
HBV  DNA   10 154 423 IU/ml
 (7,0 log 10);
45 694 903 cop/ml
(7,6 log 10)
HBsAg/ anti HBs    HBsAg(+) пол. 
Честно казано почти нищо не разбирам от тези цифри, но минахме по процедура за издаване на протокол и след предаването му във НЗОК на вторият месец бях одобрен за терапия със Виреад 245мг. Във момента съм на четвърта опаковка  изследванията ми през първото тримесечие показаха HBV – DNA < 25 IU/ml. Което също все още не разбирам до колко е добре. За жалост петата опаковка не успях да я взема поради  проблема със доплащането, имах и доста финансови проблеми месец преди това поради обострено възпаление трябваше да дам около 300лв за лекарства и отделно прием в болница и т.н., и временно минах на Зефикс  надявам се от понеделник 03.04 да си получа Виреада и да продължа терапията. Това е засега от мен, надявам се да имаме всички ние много позитивни неща за който да споделяме във борбата със този коварен вирус.

Неактивен nasko83

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 42
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
Re: Един от вас
« Отговор #1 -: Април 01, 2017, 12:49:38 »
Здравей Захари и добре дошъл във форума на Хепактив! :smile:

Мога да ти кажа само, че Виреад е сред най-добрите продукти за лечение на Хепатит Б. Аз се лекувам с него вече над 2 години и съм говорил с много лекари - специалисти (включително и в чужбина) и всички са категорични в ползотворните му качества при борба с вируса. Резултата от пср-а (HBV-DNA) ти е доста добър - аз стартирах с 300 000 копия, след което при друг вид лабораторен тест (който сам си направих) - HBsAg ( quantitative test ) количествен тест се останови, че имам 40 IU. Започнал си доколкото виждам с доста високи нива на АСАТ и АЛАТ, хубаво е да се проследяват и да са в референтните стойности. Биопсията ти е ок, аз  съм с А2 - Ф2 портална фиброза. Искам да те попитам ти в Пловдив ли се лекуваш, ако не има доста добри специалисти в София. Относно Виреада, доколкото разбрах след 1-ви Април отново се поема от Здравната каса. за повече инфо тук: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=4799.0
Горе главата знам, че в началото е шок, който аз също изпитах преди повече от 2 години, особено когато не си информиран! Тук в този форум ще откриеш доста полезна информация и подкрепа, така че смело може да питаш за всичко! Все пак трябва да се подкрепяме! Успех  :congrats:

HAPPINESS,
ONLY REAL
WHEN SHARED

Неактивен захари

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
Re: Един от вас
« Отговор #2 -: Април 02, 2017, 18:55:11 »
 Здравей Наско, благодаря за подкрепата. Понеже ме попита дали  се лекувам във Пловдив. Да, понеже там ми бяха препоръчали да отида на гастроентеролог за уточняване на диагнозата. Клиниката се казва „Мед-лайн“ и се намира във гр.Пловдив, в интерес на истината на мен мие далечко защото живея във Бургаският регион и Пловдив мие на 200 км. Но там се уточни диагнозата ми със улцерозният проктит много неприятна болест и там ми поднесоха десерта за Хепатита. Първоначално на хепатита въобще не му обърнахме внимание, но вероятно покрай лечението на колита явно нещо е събудило вируса. Естествено бях осведомен, че това е възможно да се получи затова редовно проследявах ензимите. И понеже там започнах да се лекувам за колита се наложи да започна и за хепатита. Малко ми идват във повече тези пътувания на всяко тримесечие, и дано да има някаква промяна. Относно Виреад и аз съм чувал доста добри неща, миналата година декември месец имах разговор със Професор вирусолог  който буквално ме шокира като ми каза, че  с Виреада  много вероятно във рамките на 3 - 6 месеца, да бъда изчистен от вируса. Повтарям не години, а месеци. Доколкото знам много трудно се изчиства този вирус напълно, но същият Професор ми каза, че доста хора се изчистват напълно със Виреада. Честно казано не знам до колко това е така, чувал съм какво ли не, но може би това в действителност може да е и така, но Виреада не трябва да се спира дори когато човек  е изчистен от вируса, докато се установи, че го няма напълно. Не знам, аз се лекувам от четири месеца и не казвам това от опит, а от различни слухове къде достоверни къде не и аз не знам. Но същият професор ми каза, че рамките на около  десет години медицината ще може да лекува напълно болни от хив и спин, поне тя така предполага и почти е убедена, уточнявам само, че професора е жена, казвам го само информативно. Дано наистина прогнозата и да  е вярна, защото тогава е възможно и да излезе нещо още по добро от Виреада който за много по-кратко и завинаги да може да унищожава този вирус.           
                                             :carate:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007