Автор Тема:   планирано забременяване с хепатит С  (Прочетена 943 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен undo_undo

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравейте!  Казвам се Таня, на 36. Преди 5 год., след кръводаряване разбрах от личния си лекар, че той е получил писмо от кръвния център в София , където кръводарявах, че съм с хепатит С.  Бях ужасена. Изследвахме дъщеря ми, която тогава бе на 3, слава Богу теста и бе отрицателен. Преди много години съм пробвала венозно наркотици, имам и доста годишна татуировка... като цяло аз допускам, че доста време съм живяла без да знам с хепатит.  Личниа ми лекар ме изпрати на инфекционист, който се отнесе към състоянието ми малко несериозно и след като изследва ю
АСАТ, АЛАТ и установяви , че показателите са ми в норма, констатира че настоящото ми състояние е ОК и че е достатъчно два пъти в годинатй да ми са изледват чернодробните показатили и чак ако те са завишени ще е обезспокоително. Не бях много запозната, но споменах че искам да направя постъпления да бъда включена в програмата - за нея бях попрочела тук :), но лекаря ми отговори че нама смисъл ако съм ОК, а и никой нама да ме удобри   за програма с добри показатели.  Примих се със ситуацията , уповестих почти навсякъде че съм заразна, научих се в ежедневието да пазя обкръжението.  Не се лекувах, доверих се на становището на лекарите, може би беше грешка за което обвинявам единствено  и разбира се себе си. Преди три години съпруга ми почина на операционната маса при тежка сърдечна операциа.  Имам дете, а искам още едно и планирам да забременея чрез донорска инсеминациа. От клиниката по репродуктивно медицина освен всякакви гинекологични, хормонални и инфекциозни изледвания разбира се ми изискват и становище и документ от гастроентериолог , че може да се осъществи интервенцията по инсеминация. Тук се затруднявам и страхувам адски много да не сгреша пак. Доколкото разбирам вече има доста методи за лечение на това заболяване.  Аз, разбира се искам и ще се лекувам, но много искам първо да родя (защото знаете че с възрастта става все по -трудно ),а веднага след  това да се лекувам от този хепатит.  Аз реално за него нямам никакъв документ.  Мисля че сега ли пуснаха антитела, после до колкото разбирам следва вирусно натоварване (щял да ми
е приеме в отделението в Стара Загора за два дни.) и моя въпрос към вас е ако вирусното натоварване е ниско оправдано ли е да правя опин за забременяваве или по друг начин казано има ли голяма вероятност  плода да се зарази? Много Благодаря на всички за съветите и че ми изчетохте дългия пост. Радвам се , че ви има!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2701
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: планирано забременяване с хепатит С
« Отговор #1 -: Април 13, 2017, 20:14:32 »
Здравей,

На мен не ми е известно да има ниво, което да се счита за безопасно при инсеминация; може би да има информация по темата, но не съм чела и не мога да помогна.
По-скоро помисли варианта първо са се излекуваш, после да забременяваш. Лечението е 8 седмици, одобрението е още 8 седмици, в общи линии подготовката на долументите и тя е толкова, т.е. след 6 м.може да си забравила за хепатита. От март право на лечение имат всички, без значение история на заразяването,стадии фиброза и т.н

Ако искаш ми се обади на 18-и на 0988 722 988, за да ти дообясня. Или пък пиши на мейла ни hepactive@hepactive.org.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен undo_undo

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 08, 2017, 23:18:50 »
Здравейте! Миналия месец ме хоспитализираха за изследване на активността на вируса, резултатите взех днес -
Име на теста -  Хепатит С/HCV/ RHK - количествен
Резултат 54 428/4.7 log
                                       10
Единици IU/ml
Референтни стойности - не се открива.
Моля за информация високо ли е вирусното натоварване. Според гастроентерилога ми имам активност на вируса,  трябва да бъда хоспитализирана отново за биопсия и мога да бъда лекувана. Бих била много благодарна ако дадете мнения това вирусно натоварване високо ли е и може ли да очаквам благоприятен за мен изход от бъдещо лечение. Благодаря!

• Профил
« Отговор #3 -: Юни 09, 2017, 10:11:01 »
Над 10 000 пациентите са показни за лечение, така че действай.
Не,  50 000 не е високо, воремията при В може да бъде в милиарди.

Неактивен undo_undo

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 09, 2017, 21:53:38 »
Много благодаря, Силвана!

Неактивен undo_undo

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 13, 2017, 19:46:44 »
Здравейте! Искам да споделя с вас, че отново ме хоспитализираха в Университетска болница -Стара Загора, като бях информирана, че ще изследвт генотип, ще направят биопсия и ще обсъдим бъдещото ми лечение. Първо се оказа, че няма да ми правят биопсия сега, само ще изследват генотип.  Едва след като бъде определен, ще се преценява необходимостта от биопсия. Нямало смисъл да ме ''дупчат'' сега. И понеже аз наистина очаквах, а и така ми бе казано от лекар в отделението, че постъпвам в болницата и за двете процедури, малко се обърках, че става недоразумение....Но ми поясниха, че наскоро имали пациентка, която също като мен искала ИнВитро, с един прием и взели кръв за генотип и направили биопсия... а като излязли резултатите за генотипа, се оказало , че излишно са правили биопсията... Аз наистина недоумявах защо да е излишна след като е имала вирусно натоварване, ще се лекува, а за протокол и е нужна и биопсия.. защо да има съществено значение кога ще се направи....
Но ми бе пояснено, че след като станал ясен резултата за генотипа на момичето, се  установило, че тя нямала активност на вируса... Аз окончателно се обърках какво се случва...как би било възможно това?
вирусното ми натоварване не било никак ниско. А кога можем да счетем, че е ниско, запитах. Д-р Радичева ми отговори - под 2 000. Истина ли е това?
И най-тъжното. Днес в болничната ми стая влезе една жена с молба да си сложи инсулина.  Сподели, че лекува хепатит В с безинтерфероново лекарство. Запитах я как и понася. А тя ми отговори така :''еми как- окапа ми косата, изпадаха ми зъби, кожата ми стана на петна... ставите ме болят прогресиращо..
'' аз се обърках. нали не е истина това... аз много желая да се излекувам, наличието на този мой вирус да престане да бъде опасност за семейството, хората край мен и за мен самата и да имам шанса и времето да родя живо и здраво детенце..Мерси

• Профил
« Отговор #6 -: Юни 13, 2017, 20:01:01 »
2000 международни единици=10 000 копия. И аз това имах предвид.
Дали някой е показен за лечение се разбира още при вирусния товар, а не генотипа

Хепатит В не се лекува с безинтерферново лечение. Освен това новите терапии нямат такива странични ефекти; най-вероятно тази жена се е лекувала с интерферон преди това и е описала отминали проблеми. В общи линии доста объркваша информация :)

Неактивен undo_undo

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Юни 13, 2017, 21:03:55 »
Това, че няма такива странични ефекти е страхотно! Благодаря за добрата новина :). А да, уж казаха че съм за лечение, а някак си ми се струва, че с биопсията ги поотлагат нещата а аз причина не намирам. Но може да имат някаква тяхна логика, която не са длъжни да ми споделят... :)

Неактивен undo_undo

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Юни 14, 2017, 17:04:58 »
Здравейте! Предстои ми утре да бъда изписана от отделението по гастроентериология. Приета съм по клинична пътека 76. Вписано е Хроничен хепатит С. Ще ползвам болничен. Притеснявам се как ще го представя на работа,  ако е възможно ми се иска диагнозата да е написана някак си по -завоалирано. : (  Още утре някак си не се чувствам готова да обяснявам, че имам Хепатит. Зле ми е!
Дали е възможно? Някой сблъсквал ли се е с такава ситуация. ...
Помолих в отделението. Отнесоха се несериозно към молбата ми. Карала съм ги да извършват документна измама....а аз само попитах възможно ли е. Препратиха ме към личния лекар. Той, разбира се, не може да ми издаде болничен със задна дата. Още повече за период, в който съм била в болница.
Остава ми вариант за неплатен отпуск, но ако има надежда да не се акцентира на това, че съм с това заболяване, би било добре за момента, защото по някакъв начин ще трябва да аргументирам и отсъствието си от работа!
Благодаря Ви!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007