Автор Тема:  Хепатит Б  (Прочетена 15023 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен terpo

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 98
    • Профил
    • www.terpotech.com
  • Вид лечение: Алтернативно
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Хепатит Б
« Отговор #60 -: Април 06, 2018, 22:50:43 »
  rozabalabanska@abv.bg
Преди много време бях писал на този имейл и ми отговори сравнително бързо.
 Що се отнася до твоята дилема ако бях на твое място не бих повлиял на Балабанска за решението дали да започнеш лечение, в смисъл няма да разсъждавам на глас до както взима решение.
« Последна редакция: Април 06, 2018, 22:58:27 от terpo »

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 122
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #61 -: Ноември 01, 2019, 12:18:38 »
Здравейте, не съм писала отдавна. На 30.10 бях да си пусна контролни изследвания. Резултатите ми са много до ри според мен, което ме радва. Не съм на лечение, подържам се с добавки за момента, надявам се и занапред показателите ми да се подобряват. Ето накратко какво е положението:
Асат 20
Алат 16
ГГТ 21
HBsAg количествен 3415 IU/ml (беше 5200 преди година)
HBV PCR - 1870 IU/ml ( 3500 IU преди година)

Най-вече ме радва спада в количеството на  HBsAg.
Имам един въпрос - какво точно показват нивата на Асат и Алат? Когато са в норма означава, че в момента не протича увреждане на черния дроб, така ли да го разбирам? Защото при мен с Ф2 е ясно, че имам увреждане, но тези показатели означават ли,че за момента това увреждане не се увеличава?

Благодаря и успех на всички в борбата!

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #62 -: Януари 30, 2020, 16:03:37 »
Здравейте отново, за съжаление този път повода да пиша не е хубав. Оказа се, че родителите ми също са засегнати от хепатита. Майка скоро си прави колоноскопия и при изследванията преди процедурата са и пуснали тест за Хепатит B и C, като HBsAg е излязъл отрицателен, но Anti HBc Total е излязъл положителен. Доктора я е пратил да си изследва Anti-HBs. Тя ми се обади след като се е видяла с него и ми разказа за това и ... изтръпнах... такова сърцебиене не съм имала от много време... докато ми разказваше, така между другот ми вметна "Аз знам, че вуйчо ти го има това от поне 30 години ..."  :shocked1:
И реших, че е и мой ред да си призная. Досега не знаеха нищо. Мислех, че ще ми олекне сега като няма да се крия, но явно шока от новината още ме държи...
Веднага я пратих да си пусне изследвани, изпратих и татко ...
Татко определено има хепатит Б
Резултати :
HBsAG - (+) пол.
Anti-HBs - 3.44 (-) отр.
Anti HBc Total - (+) пол.
Странното е , че има някакви наченки на антитела ... Моито изследвания за антитела винаги започват с 0. Силно се надявам това да е добър признак, въпреки че историята говори друго когато става дума за Хепатит B
Майка :
HBsAG - (-) отр. 
Anti-HBs - 3.29 (-) отр. :shocked1:
Anti HBc Total - (+) пол.
Окултен хепатит ? Може ли просто нивото на антитела да е паднало много, а тя да е изчистила вируса отдавна? Мнооого ми се иска да е така...
Брат ми :
HBsAG - (-) отр. 
Anti-HBs - 3.29 (-) отр.
Anti HBc Total - (-) отр.
Късметлийското ми братче, да ни е жив и здрав и да не му е уроки... 26 години съзнателен живот , прекаран в едно домакинство с нас и чист като сълза...

Пращам ги при Балабанска, майка и татко, и се надявам да не сме изпуснали влака.. при татко положението няма да е розово, знам го, но поне се надявам да не е най-лошото ...

Ами това е от мен .. Няма да се сърдя ако някой изкаже мнение по моите разсъждения  :smile:

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2901
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #63 -: Януари 30, 2020, 17:31:12 »
Да, нерядко срещано явление е цели семейства и фамилии да са с хепатит В, или да са го "минали".

Окултен хепатит имаме тогава, когато австралийският е негативен, но има виремия, за майка ти не бих правила такива предположения на този етап. А защо реши, че при баща ти няма да е розово положението? Има ли някакви оплаквания, които ги отдаваш на хепатита?

Може би е станало все пак добре, че най - накрая и ти си си казала, да не ти тежи това на сърцето. Да, сега ще има шок за всички, ще се наложи да ходите първоначално по  изследвания и болници, но нещата след време ще се нормализират от към емоция. От към здравословно състояние се надявам при нито един от двамата да няма някакви последствия. Доктор Балабанска е прекрасна, сигурна съм, че ще обърне внимание и ще направи всичко необходимо. И брат ти да си сложи ваксина!!!!

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #64 -: Януари 30, 2020, 18:15:11 »
Здравей, Силвана, благодаря за окуражителните думи. Наистина не си правя заключения, просто разсъждавам върху изследванията. При тези резултати на майка не съм сигурна какво означава отрицателния Anti HBs. Но ПСР ще покаже.
Татко е от години с високи нива на трансаминази-нещо, което разбрах едва сега. Преди три години е бил на гастро и той му е казал, че дроба му е "леш" , колкото може да види на ехограф разбира се. Казал му е, че е страшно омазнен. Непонятно за мен, защо не му е казал да си пусне изследвания за хепатит, при високи чернодробни ензими и такъв коментар за състоянието на дроба. Но сега и с вируса, и с онези 50-100 гр.ракия всяка вечер, не мога да си мисля ,че нещата са ок. Успокоява ме само,че последните три години взима черен бъз и по негови думи трансаминазите са му спаднали оттогава, надявам се поне малко да е повлиял на вируса.
Обнадеждава ме малко и онова 3.44 Anti-HBs ... дано е оттук нагоре само...

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #65 -: Януари 30, 2020, 18:33:48 »
Аууу, побеснявам като чуя за гастроентеролог, който вижда, че дробът е на леш (каква дума само) и не прави нищо повече по въпроса, дори да назначи елементарни хепатитни маркери. Трагедия сме в здравеопазването, трагедия пълна.

Омазняването като цяло няма връзка с наличието на хепатит, свързано е с наднормено тегло, диабет, високи нива на липиди, и по данни, които четох днес, всеки четвърти човек има омазнен черен дроб. Там няма медикаментозно лечение, трябва диета с намаляване на въглехидратите, намаляване приема на сладко и алкохол, увеличена двигателна активност. Всъщност свалените килограми са най-доброто лекарство за стеатозата, така че баща ти ако има наднормено тегло, трябва да промени начина си на живот. Това за диетата този гастроентеролог не го ли е обяснил? Всъщност като се замисля, не се знае и колко релевантни са тия думи за ''лешта'' на тоя гастроентеорлог, може черния дроб на баща ти да си е добре, а просто да не са го прегледали като хората. 

Стискам палци всичко да бъде наред с двамата, и ти да се успокоиш малко. Виж какво ще каже д-р Балабанска, нейното мнение е от значение. Другото го забрави.

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #66 -: Януари 30, 2020, 20:04:22 »
Съгласна съм с теб за здравеопазването. За съжаление наистина е зле положението. Аз му обясних на татко, даже го стреснах малко, за да се вземе в ръце. От вчера явно вече е на диета, купил си е извара и е пропуснал ракията. Надявам се да му стане навик това. Балабанска ще му обясни всичко подробно. Аз сега като за начало - каквото мога ще помагам - с режим, с информация, с разговори...
Радвам се, че и вие сте насреща.. спокойна вечер!

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2020, 12:58:25 »
Хораааа....  :flowers: Въпреки, че все още има време до кръвните резултати на татко искам да споделя резултата от Фиброскан от днес : F1-F2, и стеатоза между 1 и 2. Ако знаете какъв товар ми падна от сърцето  :yahoo: Бях се настроила за най-лошото. Така ми олекна.. Балабанска го е прегледала и на ехограф и му е казала, че изобщо не е толкова зле положението както му е казал онзи гастро преди 3 години. И то това е завеждащ отделение в Пловдивската Пълмед. Ако и другите изследвания излязат сравнително добри, ще си сипя една чаша винце  :dance:
Благодаря, Силвана, още веднъж се оказа права,че с Хеп В никога не можеш да си сигурен и е най-добре да не си правим заключения предварително. Другата седмица отива и майка, стискам палци там нещата да са наред както си мисля!  :love5:

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2020, 16:12:19 »
С какъв кеф ще ти кажа: Казах ли ти  :girl_haha:

Радвам се супер много, че всичко е наред с него. Айде, другата седмица да ни зарадваш и с хубави мамини резултати.
« Последна редакция: Февруари 05, 2020, 16:20:10 от Силвана Лесидренска »

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #69 -: Февруари 05, 2020, 19:50:53 »
Благодаря! Всъщност няма да чакаме до другата седмица - Балабанска е казала на татко да отиват още утре, че от 12-ти излиза в отпуска, а иска да изкоментират резултатите преди това.
Настроението е съвсем друго обаче  :smile: ! Дано остане такова и утре!

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #70 -: Февруари 05, 2020, 20:31:30 »
Аз така, както съм се разписала тук във форума.. чета отново и отново различни истории и чак сега като че ли си давам сметка колко много хора са изкарали остър хепатит без дори да разберат!!! А винаги съм си мислила, че няма начин да караш хепатит и да не разбереш. Явно организма трябва да направи хипер реакция, за да не си помисли човек, че просто кара стандартен грип или вирус.
Сега и с родителите ми - още не знам точно какво е положението, надявам се майка да го е изчистила, а татко да е на път да го изчисти, но факт е, че никой от тях няма спомен да е боледувал! Аз също! Но аз съм си с хроничен. Та се питах, как е възможно, в нашия случай например, никой от нас да няма спомен за преболедуване?! Един от нас да, двама ... еее айде добре, ама и тримата? Значи или сме много заблудени или просто вируса , понеже е вирус и се държи като повечето такива, не го отчитаме при остра фаза (освен ако не ти размърда билирубина). Та така де... размишлявам си ..  :angry3:

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #71 -: Февруари 05, 2020, 20:56:50 »
Възможен сценарий:
1.родителите ти споделят инфекцията
2. Майка ти е била с хепатит В по време на бременността, но го изчиства след раждането ти (наблюдава се след раждане майката да изчисти спонтанно Hbsag)
3.при баща ти вируса остава
4.при теб вируса остава, защото новородените остават хронично инфектирани поради липсата на имунна система

Липсата на симптоми е нещо нормално, хепатит В рядко бива диагностициран навреме въз основа на някакви симптоми. Ако въобще има проявление, то прилича на грип, настинка, стомашен вирус и тн.

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2020, 22:59:22 »
Здравейте отново,
Малко нова информация след прегледа на родителите ми и изследванията им.
Майка е с резултат 5.0 Кра от Фоброскана. Според д-р Балабанска това е F0-F1. Но със по-сериозна стеатоза S2-S3. HBs Ag отново отрицателен, но нещо се бави количествения тест. Не съм сигурна дали майка е разбрала правилно и наистина има HBs количествен или чакаме само PCR. Балабанска и е казала, че това при нея е много стара инфекция и предполага, че PCR ще е отрицателен. И аз така се надявам.
При татко количествен HBs 759 IU/ml - за мен добър резултат. Имаше тук един коментар,че Балабанска е на мнение, че когато единиците паднат под 600, организма започва да произвежда антитела. Така, че действаме в тази посока, дано успеем да ги смъкнем.
Замислих се обаче за друго - масово хората разбрали, че техен партньор има Хеп В и се изследват, се оказва, че са го прекарали. Но на практика се изследва HBs, Anti-HBs и Anti HBc Total (последнот не винаги). А колко от тези хора си пускат HBe Ag? На практика почти никой. В случая с майка, нейното изследване е отрицателно, а Anti HBe е положително.Значи действително е била хроничен носител., но го е изчистила (дано е така). Тогава, според мен, процента на хората със спонтанна сероконверсия е доста по-висок. Просто тези,които са диагностицирани с хроничен Хеп В, вероятно са доста по-малко от реално заболелите.
Малко объркано май се изразих ама в главата ми е мноого ясно...
Идеята ми е, че може би шанса да изчистиш хроничен В вирус е доста по-висок от 3-5%.  :girl_in_love:

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #73 -: Февруари 10, 2020, 09:41:41 »
За образуване на антитела говорим, ако hbsag е под 100, не 600.
Наличие на Anti hbe не показва дали хепатита е изчистен или не, а само че има/имало частичен контрол на инфекцията.
За съжаление да изчистиш спонтанно хепатит В след като е станал хроничен, е наистина в порядъка на единици проценти, не е повече. Обикновено това се случва след дълги години лечение или след бременност.
Мисля че най-важното е, че и при двамата няма фиброза, фокусирай се върху това. За стеатозата трябва корекция в храненето и повече движение и ще се оправи.
« Последна редакция: Февруари 10, 2020, 09:51:26 от Силвана Лесидренска »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007