Автор Тема:  Моля за съвет  (Прочетена 1049 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мариана

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Моля за съвет
« -: Юни 15, 2017, 12:22:35 »
Здравейте и от мен! През 2001 година декември се събудих един ден и бях толкова жълта-като малко пате. Не се хранех и вода не приемах и отидох на лекар-тогава живеех около Пазарджик. Направиха ми изследвания и ме пратиха в инфекциознно отделение. Там след ехограф се започна спор- жлъчна криза ли е, или хепатит понеже дроба ми беше нормален. Решиха накрая. че е хепатит и се започна лечение-няма да го коментирам. През 2003 забременях и при изследвания ми казаха-Австралийски антиген и това е, нито ми правиха други изследвания, нито ме пратиха някъде. През 2013 забременях с малкия и пак ми казаха същото, но пак нищо не последва. На 30.05 бях на планувана колоноскопия и им казах, че са ми открили Австралийски антиген преди години, но не съм следена и не са ми правени изследвания. В отделението се учудиха и не знам какво са ми правили, но резултатите са:
СУЕ-10 Хб-160,но бях пила лекарства, които дават завишаване на Хб, Ер-5,07 Хт-0,497-0,49 Левк-11,2 тр-351 МЦВ-98,2 Ст-5 Сг-74 Лу-18Мо-3 протр. вр.-79,2% протромбинов индекс-1,38 фибриоген-3,41 общ белтък-67 алб-40 сер.Фе-24,1 ТЖСК-56,3 кр.захар-4,39 урея-4,6 креатин-65 На-143 К-4,69 Хл-104, общ билирубин-10,5 директен билирубин-3,5 АСАТ-17 АЛАТ-23 ЛХД-332 ГГТ-98 АФ-44 амилаза-72 ТСХ-1,8 HBsAg/+/ Anti HCV -отрицателен  белтък-/++/ захар-/-/ Кетони /+++/ .
УДЗ на коремни органи:Черен дроб-ВДР в ДМКЛ-108 мм. Жлъèн мехур-нормален обем, в лумена хиперехогенно ехо 3 мм и малко колиèство жлъèн седимент. Слезка-114/65мм.Ляв бъбрек-в пиелона аехогенна зона 8 мм.
Обсъждане: Във връзка с положителният Австралийски антиген е уместно проследяване-изследване АСАТ и АЛАТ ежемесечно в следващите 5 месеца. Уместно е консултация с нефролог по повод протеинурия. Препоръки за ХДР.
Отивам с епикризата при джипито и тя ми заяви, è не са им верни резултатите  :shocked1: какво толкова като съм с Австралийски антиген. Нищо ми нямало, а аз съм с постоянни болки в дясно подребрие, тежи ми, трудно се справям с почти всичко, да не говорим, è ми се губят моменти. Нямало какво да ми следи и да си търпя болките. Какво да правя от тук нататаък? Благодаря Ви!

Неактивен d_t

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 62
    • Профил
Re: Моля за съвет
« Отговор #1 -: Юни 15, 2017, 13:36:11 »
Това неглижиране от страна на лекарите за мен е престъпление!
Запишете час при някой от докторите от тази секция http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?board=12.0 и го посетете непременно!

Неактивен Мариана

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 15, 2017, 13:41:15 »
Благодаря за отговора, но джипито отказва всяко едно направление. Явно ще е платено при следващите лекари, че тук на село няма как да избера друг личен лекар. Мисля да се заема сериозно, че все пак 3 деца имам. Ще търся из Пловдив, че ми е най-близо

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2699
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #3 -: Юни 15, 2017, 13:43:46 »
Би ли ми дала телефона и името на твоето джипи?

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Мариана

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 15, 2017, 13:58:07 »
Адреси на практиката:   
Област: Пловдив, Община: ПЛОВДИВ, Населено място: ГР.ПЛОВДИВ, Асеновградско шосе, КЦМ - МЦ Промес, ет.1, каб.8 и 4
Област: Пловдив, Община: МАРИЦА, Населено място: С.РОГОШ, Рогош   ул. "Ив. Вазов" №4, ет.1; филиал - общ.Куклен, Асеновградско шосе, КЦМ - МЦ Промес, ет.1, каб.8 и 4
Област: Пловдив, Община: МАРИЦА, Населено място: С.РОГОШ, ул. "Ив. Вазов" №4, ет.1
РЦЗ код на практиката:   1617111004
Име на практиката:   ЕТ София Запрянова-АИППМП
Телефони на практиката:   
03121/2015,0888456575
УИН на ОПЛ:   1700003268
Име на ОПЛ:   София Георгиева Запрянова
Това е тя. Онзи ден бях свидетел как се дава болничен на здрав човек срещу 20 лева  :angry3: За болничен на 4 годишния ми син е взела 2 лева от свекърва ми-пълна анархия, но нямаме избор и не ми се разправя, че после става по-лошо

• Профил
« Отговор #5 -: Юни 15, 2017, 15:16:21 »
Според мен трябва да пуснеш сигнал до нзок срещу нея-за недаване на направление и неглижиране на твоето заболяване. Затова сме на тоя хал, защото срещу такива 'лекари' няма оплаквания и те си правят каквото си искат. Ако си ОК, ще се чуя с нея, за да я образовам базово що е хепатит В и да ти даде направление за специалист?

Неактивен Мариана

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Юни 15, 2017, 15:26:26 »
С много мрънкане каза, че ще ми пуска изследвания за АСАТ И АЛАТ, но можело да се налага да ги плащам някой път. Дали трябва други изследвания да си направя, все пак 15 години е било в мен това гадинче без да е следено? Тя дори не прочете епикризата  :book_read: Наложи се аз да и казвам какво пише, но тези резултати не ми говорят нищо. Писах до НЗОК, няма отговор все още. Поне да нямах болки. Ще я посетя пак да се скараме  :laugh: , дано ме чуе но според нея това не било нищо и за какво искали да ми се следят АСАТИ И АЛАТИ , че и после пак ли съм щяла да искам направление за гастрото-ами пак, след 6 месеца трябва да занеса всички резултати, ако ми направи изследванията де.

• Профил
« Отговор #7 -: Юни 15, 2017, 20:10:03 »
Марияна, за нещастие лекарите на които попадаш са до един некомпетентни, затова искам да ти обясня няколко неща:
За какво проследяване говорят, като ти очевидно си с хроничен хепатит. Прави се 6 м.проследяване при пациенти, за които има съмнение, че са с остър хепатит.
Пациент, който 15 г. не е проследяван, има нужда от преглед при специалист, защото по статистика около 1/4 от нелекуваните пациенти получават сериозни увреждания, които понякога са необратими и фатални. Няма такова нещо като "голямя работа, че си с австралийски антиген". Що за професионална мърлявщина??? Избеснявам!!!!
Асат и алат не са достатъчни. Имаш нужда от много други+ехограф на първо време, така че тази патица да вземе да ти даде направление за гастровнтеролог, вместо да ти отпуска милостиво направление за 2 бр.изследвания дето струват 5-6лв.
Мога да ти препоръчам д-р Киприн от Еврохоспитал. Ще ти дам телефона му на лични, ако искаш.
Успех и бъди непреклонна!

Неактивен Мариана

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Юни 15, 2017, 20:17:18 »
Благодаря много! Точно в Еврохоспитал ми правиха тези изследвания в Гастроентерологично отделение, но този лекар не го знам. Аз бях за колоноскопия при Пенков и Асенов. Точно Асенов направи всичко и се ядосваше, че толкова години не са ми обърнали внимание, но само е написал да ми следят тези стойности. Нищо друго, за това питам какво трябва друго да правя

• Профил
« Отговор #9 -: Юни 15, 2017, 20:34:35 »
Ок. Говори отново с него да те приемат по клинична пътека 76 и да ти направят изследване за вирусен товар, ПКК;
кр. захар, креатинин, билирубин, АСАТ, АЛАТ, ГГТ, АФ, общ белтък, албумин, фибриноген, протромбиново време (индекс, INR)+ехограф. От тези изследвания ще преценят имаш ли нужда от биопсия и лечение.

Неактивен Мариана

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Юни 15, 2017, 20:51:33 »
Благодаря! Явно пак ще го посетя. Ако откаже, вечè ще търся друг добър лекар, че ми дотегна от такива, които се правят на интересни и не им пука за нас

Неактивен Мариана

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #11 -: Юни 15, 2017, 20:59:33 »
Всъщност май са ми правени тези изследвания там, че горе писах резултатите, но на мен нищо не ми говорят

• Профил
« Отговор #12 -: Юни 15, 2017, 23:28:36 »
Аз ти писах какво ти влиза по клин.пътека 76. Най-важното е вирусен товар+ехограф. Трябва да ти направят и специфичните за хеп.В изследвания hbeag,anti-hbe.

Неактивен Мариана

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: Юни 16, 2017, 13:52:01 »
Ето и отговор от НЗОК който получих след оплакване и подаване на сигнал срещу ЛЛ
Отговор от НЗОК Дата: 16.06.2017 11:32:59
При дехоспитализация изпълнителят на болнична помощ предоставя на пациента епикриза с машинен текст, която се издава в три еднообразни екземпляра, като:
1. първият екземпляр от епикризата се предоставя на пациента или на членовете на семейството му или на придружаващите го лица срещу подпис в "История на заболяването"(ИЗ);
2. вторият екземпляр от епикризата се оформя и изпраща чрез пациента или чрез членовете на семейството му или чрез придружаващите го лица на общопрактикуващия(личния лекар);
3. копие от епикризата се прилага към Историята на заболяването на пациента и се съхранява в лечебното заведение.
При необходимост се издава ново копие от епикризата по цени, утвърдени от лечебното заведение.
Сред посочените реквизити, които епикризата съдържа, са посочени и: „необходимост от контролни прегледи в болницата след изписването“; и „препоръки към личния лекар на пациента“.
Всички изследвания и консултации, необходими за извършване на задължителните контролни прегледи след дехоспитализация, се извършват от лечебното заведение за болнична помощ - изпълнител на клиничната пътека, по преценка на лекуващия лекар. Ако в конкретния случай не става дума за контролни прегледи след дехоспитализация (в рамките на 30 дни след изписването), личният лекар следва да се съобрази с препоръките в епикризата.
Напомняме, че до края на м.юни може да направите нов избор на личен лекар, ако смятате че правата Ви на здравноосигурено лице са нарушени и липсва доверие между Вас и общопрактикуващия Ви лекар. На сайта на НЗОК – в меню „Електронни услуги“ – линк „Партньори на НЗОК и дейности“ – „Общопрактикуващи лекари“ има информация за ОПЛ, сключили договор с НЗОК, с възможност за избор на област, община, населено място.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007