Автор Тема:  Прекаляване с алкохол и обезболяващи  (Прочетена 437 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MayaMaya

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
Здравейте,
Историята ми е продължителна във времето назад, не искам да ангажирам никой а и на мен не ми се връща назад.
Принципно не е свързана със заболяване на черния дроб, но при продължителното и на моменти и грешно лечение и операции на друг проблем .....и като добавя липсата на заинтересованост и помощ от близки, се стигна до редовна употреба на обезболяващи, злоупотреба с алкохол и разни други вредни и временно облекчаващи храни и медикаменти. Това продължи доста време.
Не ми се занимава с лекари, ако някой може да ми избистри малко мъглата, дали може само с лабораторни изследвания да се направи заключение има или няма проблем на ниво черен дроб, без образни изследвания. Чета че можело и да има проблем а чернодробните ензими да са в норма, а май те не са достатъчно условие за правене на изводи. Трябват ли и другите лабораторни изследвания ...билирубин, албумин и другите не ги помня сега..?
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 10:44:03 от MayaMaya »

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 65
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Прекаляване с алкохол и обезболяващи
« Отговор #1 -: Юни 26, 2017, 22:48:20 »
Здравей, направи си ПКК, АСАТ,АЛАТ  и си запиши час за ехограф при добър гастроентеролог. Това е минимума,който можеш да направиш ако имаш съмнение за увреждане на дроба. Иначе най-добрия начин да се установи това (неинвазивен) е Фиброскан.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007