Автор Тема:  Да ви запозная и с моята История  (Прочетена 632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Марта

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хепатит В + хепатит С
Здравейте приятели!Ето на кратко и за моите болежки.Гледам като чели съм с най дълъг житейски стаж от всички ви.Аз съм на славните 60 години вече,но по дух не се предавам да знаете.И така-през февруари на 2015 имах проблеми с кръвното налягане.Личния Д-р.Ми направи изследване на щ.ж.От там повишени чернодробни ензими.И така след три дена бях с диагноза Коинфекция на х.С и х.В.Както и при всички вас в първият момент нямах представа какво значи всичко това.В последствие ми се проясниха нещата,но за миг не си позволих да изпадна в паника.Това съм си го имала около 45 години без нищо да подозирам.Като дете следствие на тромбоцитопения ми е изваден далака.Имала съм безброй кръво преливания и тромбоцитни маси.Явно през целите тия години и двата вируса са били активни,защото са ми направили дробчето на няма нищо.Фиброза- тежка 13,9 кРа.Злъчката и тя цяла каменна кариера.За цироза не се коментираше.Машината се задейства по най бързият начин и след три месеца ми назначиха без интерфероново лечение за 12 седмици с Ombitasvir,Dasabuvir,Ribavirin.Всичко 12 таблетки на ден.След две седмици х.С го нямаше,слава Богу до днес.Остана ми х.В.Той е с много нисък вирус тен товар и Д-ра казва,че нямам нужда от лечение.Моля се да се държи за дълго така.На първата година фиброзата нямаше промяна.Казаха ми,че е добър знак и хеп.В не уврежда черният дроб.Тази година умишлено пропущам и догодина живот и здраве пак.Иначе се чувствам добре.Имам си една чиста полянка до нас с глухарчета и редовно си паса от нея .Изяла съм и съм изпила на чай поне един човал до сега.Не се натоварвам много,но карам колело всеки ден поне по 10 км.Това е за сега приятели.Някой,ако има въпроси с радост щте отговоря.Благодаря и бързо въстановяване на всички.

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 70
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Да ви запозная и с моята История
« Отговор #1 -: Юни 26, 2017, 22:40:46 »
Здравей Марта, ти си писала и в другия раздел,в темата за фиброзата,но и тук ще ти пожелая на следващата контрола нещата да са по-добре. Страхотно е, че си с висок дух и не се поддаваш на негативни мисли. Сигурна съм,че ти ще от хората, които ще живеят още много дълго врем и напук на гадните болести!  :wink3:

Неактивен Марта

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хепатит В + хепатит С
Re: Да ви запозная и с моята История
« Отговор #2 -: Юни 26, 2017, 22:50:32 »
Благодаря ти мила пожелавам от все сърце и на теб само хубави кръвни резултати :congrats:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007