Вирусен хепатит - Лечение > Предстои ми лечение

Сагата ми с HCV продължава!

(1/4) > >>

snd242:
Писна ми!

От Януари тази година знам, че съм HCV-positive.
Какво да се прави - съдба. Почна се едно ходене по мъките РСRи, Биопсия, Генотип.
Къде, къде та в "Токуда". Не се надявайте, че там нещата са супер. Направо е гръцка трагедия положението.
Търся го доктора (всички знаем кой е) съответно - дай след 10 м, дай след 20 м, айде утре. Ама утре не съм на работа, обади се след 1000 години.
Разбрахме се със сизифови мъки и нахалство от моя страна какво да правя. И дойде време за протокола, края на м. юли стана.
Написа нашия човек - Харвони. Това добре. Но, питам го аз - Бай Хой, чисто ли ми го даваш Харвонито (генотипа е 3 - не става), той - дааа .
Отивам днес до РЗОК и нали се сещате - отлагат ме, защото трябва и малко рибавиринец.  :angry3:
Обиколих София два три пъти за протокола, "нашия" пак мрънка, че го безпокоя.
Сега чакам още 1 месец за ново решение, а вече можеше да съм захапал яката химия!
Та при д-р Р. Ц. с едно наум да се ходи, не че не разбира нещата. Гледа ги малко на комерсиална основа.

Добрата новина е, че от март догодина вероятно ще вкарват в ПЛС на България лекарството Мавирет - пангенотипно и по-евтино.

лиана:
Успокои ли се вече?
И аз съм в същата болница, но на мен ми изписаха Абви за 8 седмици. Питах не трябва ли 3 месеца, но ми отговориха, че толкова е лечението при сериозно увреждане на дроба. Не знам, малко се притесних. Досега не съм прочела във форума за някой, който се е лекувал по този по-кратък вариант на лечение.

Дано не бъркам, но ако не се лъжа ти беше дал линк къде да се проверява за съвместимост на приемани лекарства с лекарствата изписани за хепатит С. Приемам ежедневно едно лекарство, което пише в документите че трябва да се спре при започване на лечение. Искам да си проверя там за алтернативи някакви. Засега ми казаха да си го пия, пък като ми отпуснат лечението ще го мислим, но бих предпочела да се подготвя поне малко теоретично  :smile:
Би ли пуснал линка отново, ако не съм в грешка  :smile:

Силвана Лесидренска:
http://www.hep-druginteractions.org/

Осем седмици е вече стандарт на лечение при пациенти без сериозно увреждане на дроба.

лиана:

Благодаря ти много за включването Силвана   :flowers:

snd242:
Ще се успокоя като взема протокола разписан!
Рано или късно ще стане.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия