Автор Тема:  Хроничен Хепатит "В"  (Прочетена 475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pepina1969

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Хроничен Хепатит "В"
« -: Март 23, 2018, 19:00:09 »
Здравейте, знам , че много е писано по темата, но искам и аз да споделя моята история.На 48 години съм, преди 3 години бях заразена от Хепатит "А" и си мислех, че вече съм приключила с този вид заболяване, но уви тази година се разболях от пневмония и при изследванията, които ми бяха направени, се оказа , че Алат и Асат са с много високи стойности. Пуснаха ми маркери за хепатит и се оказа, че имам хроничен хепатит "В". След вливане на трансметил чернодробните ензими  си влязоха в норма, беше ми направен ПСР- резултатите бяха отрицателни. Резултатите от вирусологичните изследвания са НbsAg- отр., anti HBcortotal+, anti HCV-отр.  Казаха ми, че не трябва да пия никакви медикаменти, но аз много се притеснявам, защото не знам трябва ли да си правя изследвания и какви точно, на колко време и въобще как трябва да живея за напред. На всичко отгоре имам и камък в жлъчката и стеатозен черен дроб. Нека някой да ми даде точни насоки какво да правя! Моля ви!

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 89
    • Профил
Re: Хроничен Хепатит "В"
« Отговор #1 -: Март 23, 2018, 23:55:48 »
Здравей, а защо решиха , че имаш хроничен хепатит Б? Така като гледам си го преболедувала и вече го няма. Отрицателен  PCR и отрицателен HBsAg значи, че вирус няма. HbcTotal положителен показва, че си имала среща с вируса. Какъв ти е резултата от Anti HBs? Причината за повишените ензими трябва да е друга - може би самата стеатоза.

Неактивен pepina1969

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Март 24, 2018, 10:26:44 »
В епикризата пише anti HBV- за същото ли става въпрос?

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2746
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #3 -: Март 24, 2018, 13:00:59 »
Да, очевидно неграмотно написано.

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен pepina1969

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Март 24, 2018, 16:50:22 »
Благодаря Ви!Според Вас не е хроничен хепатит "В" и не трябва да си правя повече ПСР?

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #5 -: Март 24, 2018, 17:27:29 »
Здравей, въпреки, че доста от хората тук са много добре запознати с болестта, все пак не са лекари. Според мен е най-добре да потърсиш второ мнение, защото очевидно диагнозата, която ти е поставена, не е от специалист в областта. Нека друг лекар разчете резултатите ти.
Все пак не разбрах какъв ти е резултата от Anti-Hbs теста (или Anti HBV след като така е написано)?!
Но, за да отговоря на въпроса ти - да, не мисля, че имаш хроничен хепатит В.

Неактивен pepina1969

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: Март 24, 2018, 17:50:08 »
Резултатът е отрицателен. Второто мнение, което трябваше да потърся съм го направила. Аз съм от провинцията и там ми окриха, че имам хроничен, вирусен хепатит "В" без делта агент. След това посетих ВМА в гр. София, за да повторим ПСР и да се консултирам с други лекари. В епикризата от ВМА пише същите резултати, които бяха и от провинцията, само че за хепатита пише, че е хроничен. Така и не разбрах във ВМА дали са ми правили нови вирусологични изследвания или са преписали същите от старата ми епикриза. Становището но лекарите от ВМА беше, че не трябва да пия никакви лекарства и нищо повече не ми бе обяснено.

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #7 -: Март 26, 2018, 19:11:33 »
Погледни този линк : http://www.hepactive.org/content/articles/diagnostics/laboratory_diagnostics/hepatitis_b/markers
Това би трябвало да ти даде отговор на въпросите относно значението на резултатите от изследванията.
Щом резултата от Anti- Hbs е отрицателен, е възможно скоро да си прекарала инфекцията и все още да не си изградила антитела.
Помисли дали си имала някаква медицинска интервенция (зъболекар например), маникюр и изобщо дали е имало някаква рискова ситуация през последните 6-8 месеца, откъдето може да си се заразила.
Просто резултатите ти според мен изобщо не показват хроничен хепатит.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007