Вирусен хепатит - Обща дискусия > Общи теми

Хигиена при вземане на кръвна проба

(1/1)

Азалия:
Здравейте, през последната година често ми вземаха кръв /в различни болнични лаборатории/; прави ми впечатление, че лаборантките или не са с ръкавици,или ако са с ръкавици,то те са меко казано омазани със засъхнала кръв и не се сменят нито преди,нито след вземането на моята кръв, тоест след никой пациент. Целта на ръкавиците не е ли да предпазват от евентуално заразяване както лаборанта,така и пациента?
Доста неприятен беше и един случай, в който момичето,което ми вземаше кръв бе ново и неопитно, набоде ме 3 пъти /на 4-ят, успешен, поиска помощ от по-опитна колежка и слава богу  :fool3:/ и след всяко изваждане на иглата кръвта ми се стичаше по чаршафа на кушетката и по пода. Тя позамаза с памук,но не смени чаршафа,по който останаха петна. Ами следващият пациент, който легне/седне и се опре с ръце на този чаршаф?
Не искам да звуча драматично, но опасността е доста реална, как смятате?

terpo:
 Боже аз лежах в окръжна Бургас, сестрата минава през всички пациенти в стаята със спринцовките без да си мие ръцете без нищо. Всичките сме с абокат  омазани с кръв.

snd242:
Е така смятам, че аз го барнах, но в транспортна болница в София преди доста години.

Навигация

[0] Списък на темите

Премини на пълна версия