Вирусен хепатит - Обща дискусия > Общи теми

Хроничен Хепатит "В"

(1/2) > >>

pepina1969:
Здравейте, знам , че много е писано по темата, но искам и аз да споделя моята история.На 48 години съм, преди 3 години бях заразена от Хепатит "А" и си мислех, че вече съм приключила с този вид заболяване, но уви тази година се разболях от пневмония и при изследванията, които ми бяха направени, се оказа , че Алат и Асат са с много високи стойности. Пуснаха ми маркери за хепатит и се оказа, че имам хроничен хепатит "В". След вливане на трансметил чернодробните ензими  си влязоха в норма, беше ми направен ПСР- резултатите бяха отрицателни. Резултатите от вирусологичните изследвания са НbsAg- отр., anti HBcortotal+, anti HCV-отр.  Казаха ми, че не трябва да пия никакви медикаменти, но аз много се притеснявам, защото не знам трябва ли да си правя изследвания и какви точно, на колко време и въобще как трябва да живея за напред. На всичко отгоре имам и камък в жлъчката и стеатозен черен дроб. Нека някой да ми даде точни насоки какво да правя! Моля ви!

Velimira:
Здравей, а защо решиха , че имаш хроничен хепатит Б? Така като гледам си го преболедувала и вече го няма. Отрицателен  PCR и отрицателен HBsAg значи, че вирус няма. HbcTotal положителен показва, че си имала среща с вируса. Какъв ти е резултата от Anti HBs? Причината за повишените ензими трябва да е друга - може би самата стеатоза.

pepina1969:
В епикризата пише anti HBV- за същото ли става въпрос?

Силвана Лесидренска:
Да, очевидно неграмотно написано.

pepina1969:
Благодаря Ви!Според Вас не е хроничен хепатит "В" и не трябва да си правя повече ПСР?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия