Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

Хроничен хепатит б

(1/3) > >>

Наско18:
Здравейте,преди около девет месеца си направих кръвна картина и се оказах с висок АЛАТ.След което последва второ изследване и се оказа шок за мен,честито имате хепатит б.С 4 500 000 000 копия,направо останах шокиран.Следователно веднага хванах пътя за София(защото съм от малък град)и при професор Чернев.Нови изследвания в Софиямед,и всичко се потвърди,оказах се с остър хепатит б.В последствие и хронифицира без да успея да изградя Е-анти тела.Първото ми изследване 12.2017г. 4 500 000 000 копия,второто 02.2018г.3 600 000 000 копия,трето 06.2018 г. 2 050 000 000 копия.След което последва на 09.2018г.биопсия,и нови кръвни изследвания.Оказа се, че все още нямам изградени анти тела,черния ми дроб е добре не е увеличен,и с нормална функция.Назначиха ми лечение с тенофовир майлан,не чаках въобще да ми го изпишат по здравна каса а направо си го закупих.Лекарите ми казаха, че щом съм с Е-положителен,имам голям шанс да изчистя вироса.Изкам да попитам някой успявал ли е да се излекува от това лекарство,и за колко време,или трябва да се взима цял живот?Благодаря ви предварително.

roni_c:
Здравей,Наско.Шансове има макар и малки,просто трябва да вярваш,че ти ще се излекуваш.Тук във форума имаше двама човека,които са успяли да изчистят вируса и да изградят антитела.Възможността обаче да очакваме антителата цял живот също остава.Хепатит Б е много коварен и непредсказуем и влияе различно при различни организми и имунни системи.Тенофовир е добро лекарство (нуклеотиден аналог),което подтиска размножаването на вируса,но не се справя особено успешно с ХБсАг  (повърхностният антиген),който си остава заключен в чернодробните клетки и ако се спре лечението вирусът ще продължи да се размножава и да уврежда дроба,затова е важно да не се прекъсва приемането на лекарството.Занапред може да се появи ново лекарство,което да изчиства вируса,но засега тенофовир е най-добрата ни алтернатива.Успех и положителна нагласа.

Наско18:
Здравей,говорих с много лекари и виросолози,който ми дадоха много надежди.Някой специалисти гастроентролози,ми казаха,че такива като мен(не сериозни)в 50% успявали за една година да се излекуват.Но на мен не ми се вярва, че мога да се излекувам.При теб как стоят нещата?

roni_c:
Ами накратко 11 години откакто разбрах за вируса (2007 година) с високо вирусно натоварване като теб (3 500 000 000 копия).Пет години лечение с тенофовир (от 2013 година) чернодробни ензими в норма,вирус в кръвта не се открива (това е така наречения ПСР ХБВ ДНА),с положителен е-антиген (като теб),но няма антитела,т.е ХБсАг си е положителен,ХБеАг също.

Наско18:
Това значе ли,че ако спреш тенофовира отново може да се появят тези три милиарда копия?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия