Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

Моля за мнение относно резултати от изследвания

(1/2) > >>

Hbv 8835:
Здравейте,вчера ми правиха фиброскан и резултата е 6,8 Ф1,до колкото разбирам е първа степен на фиброза. Асат 47.0(реф.стойност 34), Алат 78.0 (реф.стойност 55) Хбв Дна 67.6IU/ml - 555.0 copies/ml. През 2016г.теста ми за Хбв Дна резултата беше 9989 IU/ml 44000 copies. Въпросът ми е към днешна дата резултата от 67,6 IU/ml.нивото на вируса е спаднал ли? И ако е спаднал защо асат и алат са завишени.Пропуснах да кажа че никога не съм се лекувала,откриха ми го 2014г.Благодаря предварително за вашите отговори!

Velimira:
Здравей, това ниво на вируса е направо нищожно. Само трябва да те радва. Възможно е все пак организма ти да се опитва да се бори с него и за това чернодробните ензими да са ти леко завишени.  Пускала ли си тест за антитела?

Hbv 8835:
Пускани са през 2016-та година.Сега не съм пускала за антитела.Сега ще ви изпратя какво е писла др.Балабанска.

Hbv 8835:
Чудя се дали е възможно да са направили някаква грешка в лабораторията за пср-то.Или е наистина възможно да е спаднало нивото на вируса.

Velimira:
Нивото на вируса варира постоянно. Важното е да стои ниско. Напълно нормално е да спаднало. Вероятно вируса е слабо активен и имунната ти система се опитва да го подтиска. Ти с какъв HBe си? Положителен или отрицателен?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия