Автор Тема:  Хроничен хепатит б  (Прочетена 342 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Хроничен хепатит б
« -: Февруари 07, 2019, 00:18:49 »
Здравейте,може ли някой с хроничен хепатит и нисък вирусен товар да сподели колко често прави изследвания?Не живея в България и последното ми изследване беше преди около година,следващият месец съм на контролен преглед и се чудя дали този интервал е нормален.

Неактивен kalan75

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Re: Хроничен хепатит б
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2019, 08:11:40 »
Здравей.Аз съм на лечение от 5 месеца и на 3 месеца ми правят изследвания,както и на всички други който са започнали лечение.На 1 март пак ще постъпвам в болницата за изследвания.Колко ти е нисък товарът,и какво ти казват лекарите?Според мен за тази гадост която я имаме незнам да ли има нормален интервал за нещо.При всеки се развива различно.Дано при теб нещата да са на добре всичко да е нормално,но пиши нещо по конкретно за състоянието си.

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2814
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2019, 09:58:16 »
Една година е стандартен интервал при стабилни пациенти без усложнения. В България ако могат, ще ни приемат и през три седмици, заради клиничните пътеки, така че ние не сме никакъв ориентир.

Неактивен Mia

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2019, 22:22:15 »
Благодаря за отговорите :) Нямам достъп до изследванията си и не знам какви са стойностите.Откриха ми хепатита през август 2017,бях бременна в 3 месец,правих изследвания още два пъти един път преди да родя и един след това.Всеки път ми казват ,че товарът е нисък и при последното изследване ми казаха ,че алат се е покачил малко беше около 36 мисля ,но това не било обезпокоително.В общи линии това е всичко, което знам.Иска ми се при следващата ми среща с доктора да съм по-наясно с това кое е важно и какви са практиките.

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2019, 23:07:37 »
Надявам се тук да намериш много отговори:
https://www.hepactive.org/article/lechenieto-na-khepatit-b-stpka-po-stpka

Неактивен Mia

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Февруари 08, 2019, 00:37:22 »
Благодаря за изчерпателната статия :) След като я прочетох ми възникнаха още въпроси.На мен ми е извършван само физически преглед на черния дроб,не ми е правена ехография или друго изследване.Това трябва ли да ме притеснява?И стойностите на АЛАТ ,които са били 36 ,трябва ли да ме притесняват ?Тъй като в статията се посочват 19 IU/ml.

• Global moderator
    • Профил
« Отговор #6 -: Февруари 08, 2019, 08:54:50 »
Че какво ти правят въобще като изследвания? Чернодробните ензими не са чак толкова важни, стига да са в граници. 36 е стандартна граница на повечето лаборатории (даже някъде до 45), ние сме посочили 19, защото това е новият общоприет стандарт в европейското гастроентерологично ръководство, което обаче не значи че се следва от лабораториите по отношение на граници. Така че това не е чак такава драма. Можеш да се притесниш, ако ензимите ти скочат двойно например.
Важното обаче е, да разбереш какви изследвания са ти правени до момента-колко ти е вирусният товар, какво е нивото на HbsAg, дали планират да ти измерят фиброзата по някакъв начин (неинвазивен тест и т.н.). Запиши си всичките въпроси и изискай отговори следващия път като отидеш на лекар. Ако не е тайна в коя държава си?
« Последна редакция: Февруари 08, 2019, 10:01:30 от Силвана Лесидренска »

Неактивен Mia

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2019, 14:02:42 »
Живея в Холандия.Досега само кръвни изследвания са ми правили.Може би аз не съм питала достатъчно,но покрай раждането и тревогите дали всичко с бебето ще е наред всичко друго ми беше на заден план,пък и доктора ми казваше всичко е наред и така.Този път ще бъда по подготвена ,благодаря сърдечно за насоките :)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007