Автор Тема:  Хепатит С  (Прочетена 777 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Владимир

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Хепатит С
« -: Януари 25, 2019, 15:27:47 »
Здравейте, казвам се Владимир. След като разбрах за болестта, и четейки две седмици много страшно полезна информация тук, реших да се регистрирам. Адмирации за всичко, което правите, и специално за ХепАктив и усилията, вложени в борба с администрацията, бюрокрацията, държавата и всичко, за да може новодиагностицираните да се лекуваме по-качествено.

Миналия месец отидох за редовен годишен профилактичен преглед. Всичко си ми беше чук, с изключение на завишени АСАТ (2 пъти над горна граница) и АЛАТ (5 пъти). В този момент личната ми лекарка ме попита "имаш ли хепатит", и аз отговорих утвърдително "не" - не знам да имам никаква такава болест, не бях дори наясно какво представлява, само имах и аз много бегла представа че е нещо лошо и се случва на "наркоманите".

За щастие жената ме прати на гастроентеролог, който от своя страна ме посъветва да си направя изследвания за анти-тела на В и С. Това се случи преди 2 седмици и половина. Шокът, когато видях положителен резултат за Хепатит С, беше голям. От този момент започнах да чета много по темата, основно информация от вас, за да се образовам. Установих, че аз би трябвало да съм го хванал чрез дентални процедури - имам едно много тежко вадене на мъдрец, и още една операция след фрактура на зъб, и в двата случая си имаше доста кръв, и явно малшансът да ме работят с недезинфекциран инструмент, който е бил заразен, ме е сполетял.

През първата седмица бях в мини-депресия от първоначалния шок, питах се защо ми се е случило на мен, какъв малшанс е бил и т.н. Четейки все повече по темата се депресирах от негативните неща (спазване на диета от тук насетне, за да се щади организма и т.н.), но и много бях щастлив от позитивните неща (че след един профилактичен преглед успя да се открие, че вече има по-добър начин на лечение и т.н.).

Миналия петък обаче настъпи още един шок. Докато връщах лентата назад се успокоявах, казвайки си, че този вирус го нося съвсем отскоро, тъй като през 2015-та дарявах кръв, и си викам "щом тогава съм дарил, значи съм бил ок". Едва след като попаднах на няколко случая по темата, осъзнах, че не бих могъл да греша в по-голяма степен. Още тогава съм имал Хепатит С, но от кръвния център никой не ме е уведомил, нито личния ми лекар, нито нищо. Това няма да го разказвам в детайли, пуснал съм пост в съответната тема във форума. Накратко - аз имам готовност за съдействие относно каквито и да е мерки този абсурд да се промени и други хора да не изпадат в такава ситуация.

В същото време си пуснах изследвания за РНК, които потвърдиха, че все още нося вируса със 78 000 иу/мл, което доколкото разбрах означава леко вирусно натоварване. Генотипът ми е 1, за жалост не знам подгенотип, но след като постъпя в болницата, би трябвало да го установят.

След 3 дни постъпвам в Иван Рилски, и би трябвало да ми правят биопсия, както и каквото друго е нужно.

От тук насетне тази болест е част и от моя живот. Самият аз започвам вече да информирам своите роднини и приятели, за да придобият адекватна представа какво е това, че може да се случи и на тях, и да взимат проактивни мерки за диагностика. За щастие жена ми не е заразена, в скоро време ще изследваме и 2-годишната ни дъщеря. Но най-вече съм озлобен и готов за съдействие относно абсурдът никой да не ти каже, след като си дарил кръв и се знае от там, при положение, че тази болест е безсимптомна. Това е престъпление срещу човечеството.

Неактивен Velimira

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 111
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Хепатит С
« Отговор #1 -: Януари 25, 2019, 16:25:44 »
Здравей и добре дошъл във форума!
Най-важното е, че си разбрал за хепатита! Хепатит С, се лекува вече много успешно за кратко време! Стискам ти палци да те одобрят за лечение и до няколко месеца да си се отървал от вируса! Черният дроб се възстановява, така че горе главата!
Поздрави,
В.

Неактивен spanev

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Хепатит С
« Отговор #2 -: Март 19, 2019, 17:26:23 »
Привет. Горе главата - не е толкова страшно. Мисля че си го хванал навреме. Аз имах 3.8 иу/мл. След кръводаряване го открих. По скоро след като ми отказаха да даря кръв, защото вече си ме бяха регистрирали като болен от предишно такова. Никой не ме беше уведомил. След като го установих и с това количество (над 7 мил си е притеснително) го носих повече от три години и се лутах по болници, изследвания и т.н.
Накрая се сдобих с лекарството след като ми го подариха но така или иначе бях решил да си го закупя от Индия. Цената му е около 1000 долара а вече сигурно и по евтино. Тук във Варна си е беше трудно и процедурата е доста мудна. Силно се надявам да се оправило. Имах и отказ от здравна каса с някакви идиотски мотиви. Отделно като си помисля колко пари съм дал за изследвания - ПЦР, генотипи, кръвни картини и колко време и нерви загубих те съветвам просто да си го вземеш отнякъде, пиеш си хапчетата и след 3-6 месеца си забравил.
Вече две години откакто съм отрицателен - всяка година си пускам един асат/алат ей така да се "прослушам". Не се съобразявай много стриктно с диетите...но захарта, газирано и алкохола ги сведи до нула. Хем и ще ти е по здравословно така :)

Успех.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007