Вирусен хепатит - Обща дискусия > Моята история

Моля ви - споделете как се живее с хипатит б

(1/5) > >>

Наката:
Накратко и моята история
От миналата неделя в кръвопреливания център разбрах че съм хипактивен б от 10 години когато за последно съм дал кръв - чувствам се виновен че не съм дал по рано просто така.От начало ми казаха че може и да е грешка ,Сигорни съм бил хремав като съм дал кръв или просто съм имал контакт с виросоносител.Не обърнах внимание по скоро бях ядосан че няма да мога да помогна на близък.Но във понеделник като видях + са австралийски антиген все едно ме одари товарния влак.Имам две невръстни деца които още немогат да си избършат носовете. Пълен шок ,не съм спал прочетох може би доста литература та малко си взех въздух.Намирам пълна подкрепа от приятелите си и може би няма няма да съм сам,но знаеш ли - притеснен съм за жена ми която не е заразена ,знам ваксина и така- но чувствата са друго нещо.
Сега черния дроб ми е наред Алати и Асати и всичко е в норма не ме били нищо здрав съм като бик,нито си мисля най -лошото ,чакам виросното натоварване ,но съм оптимист и живея с максимата промени мисленето си и ще промениш света.

Наката:
Може ли човек да върши по тежка физическа работа, има ли кризи, добре ли се чувства човек на лечение??

kalan75:
Здраси Наката,не се шашкай.Живее се нормално с малко лишения бих казал.И  аз имам хроничен б от 2017 вече 5-ти месец съм на лечение.Първо си намери читав гастро,да ти направи необходими те изследвания.И Дай малко повече информация.Тук има хора който са много напред в нещата и ще ти кажат много неща.Аз научих доста за хепатита от този сайт за което благодаря за хората който са го създа ли.Не се филмирай много и аз в началото бях така като всеки друг.Но с времето се свиква няма на къде,важното е в началото да не се натоварваш физически и психически.Иследванията ще покажат на какво дередже е черният ти дроб.

Наско18:
Здравей,лично аз бях много стресиран след като разбрах,че съм носител на австралийския вирус.На лечение съм от три месеца, за който успях да сваля вирусния товар от милиарди на един милион.През тези три месеца единствено спрях твърдия алкохол,всичко друго е на макс.Съдбата отдавна е начертана,кога ще се мре и колко ще се живее,така че ти си преценяш как да си изживееш живота.Лично мойте притеснения се свързват,с това да не заразявам други хора.

kalan75:
Ако имаш жена и деца,направетв им ваксини и няма страшно.Всички в нас си направиха.Щом си почнал лечение и сваляш товара това е добре.Моят беше по нисък.Но свалих 15 кг.От 75 станах на 60.Сега започнах да хапвам.И стомаха ми се разби нещо.Важното е да имаш енергия,защото аз бях скапан,повръщане,болки по цялото тяло а ве гадна работа,не можех да вдигна 10кг тежест.Гледай да не пиеш алкохол.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия