Автор Тема:  Бременност след Вирусен Хепатит В  (Прочетена 784 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Рая

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Остър хепатит В
Бременност след Вирусен Хепатит В
« -: Ноември 11, 2019, 15:53:03 »
Здравейте!
Изкарах вирусен хепатит В,който успях да излекувам успешно...Вече повече от година мина оттогава.С приятеля ми искаме да имаме дете,има ли от какво да се притесняваме?Последното изследване,което правих беше:
HBsAG /количествен/-0-0,5 при измерителна единица IU/ml ,  по метода CLIA /друго не ми пише на изследването.
Налага ли се да изследвам друго нещо и какво?
Благодаря Ви предварително за помощта!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2871
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Бременност след Вирусен Хепатит В
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2019, 02:42:33 »
Здравей Рая.

Традиционното разбиране в България за излекуване/преболедуване на хепатит В е малко неточно, тъй като наистина се губи австралийският антиген (hbsag), но за съжаление една част от вируса (cccdna), остава интегрирана (вградена) в чернодробната клетка. Така че ти и всички останали 90% от хората '' изчистили'' вируса се водите излекувани, но това не е напълно излекуване, а частично. За съжаление огромна част от лекарите в България все още не са в крак с новостите, актуалните репоръки на Европейската асоциация за изучаване на черния дроб, в случаи като твоя, препоръчват да продължиш да следиш на някакъв период ехографски черния дроб, както и да направиш поне веднъж изследване за вирусния товар, за да се изключи скрит (окултен) хепатит. Доказано е, че при много малък процент от хората, които са частично излекувани, cccdna може да доведе до чернодробен рак. Ето защо проследяването е необходимо, макар и на някакъв голям период от време.

Хората,  постигнали това частично изчистване са огромни късметлии и ще водят здрав живот, но поради опасността много малка част от тях да получат усложнения, се препоръчва на всички да се проследяват. Ето защо, не се притеснявай излишно, просто намери добър ехографист и отиди на един преглед, както и направи изследване за вирусен товар. Ако ми кажеш от кой град си, мога да те насоча. Най-важното-не можеш да предадеш тази частичка на никого, така че и потенциално инфектиране на партньор или дете не е възможно.

« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 03:07:09 от Силвана Лесидренска »

Неактивен Рая

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2019, 13:24:29 »
Силвана,благодаря ти!Ти си страхотна!

Неактивен Рая

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2019, 13:28:21 »
От София съм,ще се радвам да ме насочиш,искам да се проследя,както и искам да направя изследване за вирусен товар,искам да знам какво мога и не мога да правя,за да пазя черния дроб...наясно съм,че може да има усложнения,просто исках да знам дали.мога да оредам вируса на любимия човек или на бъдещо дете...Още веднъж,благодаря!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2871
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2019, 15:21:42 »
За мен лабораторията в болница Иван Рилски е мястото, където можеш да се довериш най-много на надежността на резултата. Не ходи в разни частни лаборатории, дето пращат проби в Германия например, това са пълни шменти капели.
Изследването pcr hbv dna ще ти струва 150 лв, отнема няколко дни да стане готово. Самата лаборатория се намира на 2ри етаж, първо се плаща на касата долу, и после с бележката отиваш в лабораторията по порфирии (така се води).

Неактивен Рая

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2019, 11:34:23 »
Благодаря

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007