Автор Тема:  HCV генотип 1б, Oдобрен за лечение със Zepatier, въпроси за зъболекар и др.  (Прочетена 1420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен hristo_gb

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 22
    • Профил
  • Вид лечение: Безинтерферонова терапия (ДААС)
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит C
Благодаря Силвана.
Aми аз пак от много четене бях решил, че е добре да се направи. После вече разбрах, че не е съвсем сигурен показател, но пък и очаквах по-нисък АЛАТ (уж по-достоверен показател, но при Зепатиер май ги има понякога и тези неща - т.е. леко повишени ензими, понякога и повече). Иначе д-р Балабанска ми каза направо след края на лечението да го направя и леко ме смъмри, като й писах за онзи ден за резултатите, че съм го направил и е било излишно. Сега напълно я разбирам.
Чудя се все пак дали на 8-ма седмица да не пусна само ензими, с цел някаква превенция ако много съм ги вдигнал?

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2901
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Временно повишените ензими не са нещо лошо или неочаквано, защо толкова се шашкаш за тях? Аз не бих пускала нищо, но щом искаш, не мога да те спра :) .

Активен hristo_gb

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Искам да попитам нещо, малко ми е рано, но кога точно трябва да е изследването в края на лечението? Докато съм още на хапчета, т.е. например в 12-тата седмица или след като приключа с хапчетата, примерно седмица след това?

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2901
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
12 или 24 седмици след края на лечението, това лекаря ще прецени

Активен hristo_gb

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
На края на лечението ми казаха и 12 седмици след това, просто се чудех това на края на лечението дали е в самия край докато съм още на хапчета или малко след това, но явно ще трябва да питам Балабанска след като се върне от отпуска, просто имах нужда да си направя плановете от по-рано, но нищо...
Все се чудя какво ако реша да ида на преглед платено? Това значи, че освен таксата на лекаря, трябва да платя и всички изследвания, освен PCR, вкл. и фиброскан и т.н.? Проблемът с ходенето с направление е освен, че има хоспитализация, а няма и как да си проверявам резултатите, а трябва да звъня и притеснявам отново лекаря...

Иначе... ами не мога да се похваля, че съм добре. Имам и много добри моменти, но все по-редки. Негативния ПЦР след 4-тата седмица ме окуражи и нещо се преуморих, освен силната умора имам и проблем с очите - виждам черни точици (floaters), което го имах на моменти и по-рано (води се типично за Хеп.Ц), но тогава сякаш не беше толкова ясно изразено. Напоследък ми е и лошо,  а при сън усещам и силна тежест под ребрата...... явно ще трябва да пусна нови изследвания да видя как са нещата, но засега ще стискам зъби, за да не се притесня отново излишно, макар че има случаи (много редки) на сериозно вдигане на чернодробни ензими по време, а понякога даже и след спиране на зепатиера, което налага даже и преждевременното му спиране (което не ми се иска да правя)...  Както и предполагах, с твърде много екстрахепатални прояви, които не бяха диагностицирани, може да се окаже, че имам и допълнителен проблем. Явно времето ще покаже как са нещата.
« Последна редакция: Февруари 17, 2020, 11:07:01 от hristo_gb »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007