Автор Тема:  Хепатит Б и бременност  (Прочетена 78585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pepsi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Хепатит Б и бременност
« Отговор #120 -: Октомври 30, 2008, 18:03:59 »
Да така е,каза ,че трябва да се  сложи имуноглобулина,но въпроса откъде да си го доставим,тя отговори ,че незнае,тоест ако тя се е сблъсквала с такъв проблем би трябвало да знае.Незнам вече ,обърках се,но имам още няколко варианта в главата,така,че благодаря на всички за отзивчивостта. :flowers2:

Неактивен dodo

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 118
    • Профил
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #121 -: Октомври 30, 2008, 18:37:31 »
Ако един от вариантите, които обмисляте е раждане в Гърция може да ми пишете на лични за повече информация. В Солун има няколко известни частни гинекологични клиники, в които са ходили да раждат доста българки по собствено желание включително и такива, които са се подлагали на инвитро там. Не е нужно познаването на езика тъй-като лекарите говорят добър английски език. Единственото, което се изисква е предварителната уговорка с гинеколог който да води раждането.
Това е от мен засега. Дано не съм ви оттегчила със съветите си  ;)
Късмет!
"Човекът е човек когато е на път "

Неактивен pepsi

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #122 -: Октомври 31, 2008, 11:47:40 »
Благодаря ти  dodo,но най-вероятно ще роди в България, просто трябва да сменим лекаря и да си осигурим имуноглобулин,та ако ще аз да трябва да го поставя.Сега обаче се чудим дали въобще някой в България поставя имуноглобулин или само са ми говорили че е трябвало да го сложат при моя случай ,защото д-р Пантелеева беше категорична че е било необходимо,сега мисля да се свържа с нея лично и да ми обясни.

Неактивен cinderella7

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #123 -: Октомври 31, 2008, 12:35:52 »

Реших и аз да се включа, тъй като и аз искам дете, но още не мога да се престраша да забременея с този хепатит В.
Питам се ако се направи само рутинната ваксинация, която се прилага без да се слага имуноглобулин това до какво ще доведе ако детето вече е заразено при раждането?
А секциото вече го препоръчват и при нормалното раждане като по-добро и с по-малко усложнения за бебето.
Но в България и при секцио можеш да се заразиш с още нещо, освен с това, с което си бил заразен до момента. Не съм сигурна, че се спазват необходимите хигиенни мерки. А и чух наскоро, че секциото щели да започнат да го ограничават. Сигурни ли сте, че при бременни жени с хроничен хепатит се прилага секцио?
Съобщение от администраторите: Достъпът на този потребител до форума е забранен, поради некоректно поведение!
За повече информация: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1316.0

Неактивен pepsi

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #124 -: Октомври 31, 2008, 13:17:13 »
На моята дъщеря и беше поставена само хепатитната ваксина ,понеже тогава аз не бях бъобще запозната,детето се роди с хепатит и със същите маркери като моите,асат и алат и бяха удвоени,след 6 месец,бебето ми се изчисти и сега е отрицателна за австралийски антиген,даже има и трите хепатитни ваксини ,титъра на анти хбсаг е висок.Така,че има и такива случаи на изчистване и без имуноглобулин,но винаги има изключения,защото всички лекари бяха шашнати как едно пеленаче се е преборило с гадния вирус,а големи хора като мен и мн др ,на които кото се предполага ,че имунната система им работи немогат да се преборят,но това е факт,моята дъщеря влезе в онези 10% от новородените които оздравяват,поне така съм чела.Колкото до секцио, наистина е препоръчително,ако детето не се е заразило през утробния период(понеже съм чела инфо.че плацентата ,ако е здрава не пропуска вируса),чрез секциото за максимално кратко време детето ще контактува с кръвта на майката и така шансовете му са къде по-големи.Докато при едно нормално раждане неможеш да предвидиш колко ще продължи.

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 298
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #125 -: Октомври 31, 2008, 13:34:38 »
... а има ли някаква причина плацентата да не е здрава?
Защо лекарите казват "ако плацентата е здрава"?
Толкова често ли се случва плацентата да не е здрава, че мислят за това здрава ли ще е или не?

-  -  -
http://www.youtube.com/watch?v=BNMR_l2vR68

http://www.youtube.com/watch?v=j5UxvvTCzxg
« Последна редакция: Ноември 03, 2008, 12:04:56 от Katia »

Неактивен pepsi

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #126 -: Октомври 31, 2008, 14:56:49 »
Разбира се,че няма,но винаги има случаи на бременни с някакви нарушения на плацентата,аз лично познавам доста такива мами,но при една нормална бременност, бебето е изолирано от вируса,има и противоречиви мнения,но аз лично четох нова инфо и мн й се доверявам.Дори имаше съмнения за моята плацента,понеже бебчо спря да расте в началото на 8 мецец,тоест цял месец не качи нито грам и се роди 2,150кг,но иначе мн жизнено и зраво на пръв поглед бебче,но това се случва с всички бременни и не е чак толкова срещано,не се плаши толкова,не беше такава целта.Желая ти в близко бъдеще една хубава бременност и едно хубаво и зраво бебче,като моето.

Неактивен cinderella7

• Немедицинско лице
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #127 -: Ноември 03, 2008, 10:21:19 »
значи ако плацентата е здрава няма да стане заразяване, а ако не е здрава - може да се роди с малформации заради Хепатита?
Съобщение от администраторите: Достъпът на този потребител до форума е забранен, поради некоректно поведение!
За повече информация: http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=1316.0

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 298
    • Профил
« Отговор #128 -: Ноември 06, 2008, 12:49:53 »
Знаете ли за закупуване на HBIG от Гърция дали е необходима рецепта от лекар от България или въобще от лекар?

Неактивен dodo

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 118
    • Профил
« Отговор #129 -: Ноември 06, 2008, 14:30:54 »
Кате, пуснала съм запитване до аптечната мрежа  в Гърция и като ми отговорят ще ти кажа. В Гърция има разлика между лекарства продавани в аптеки за обикновени пациенти и такива използвани в болниците, които не се продават в публичната аптечна мрежа. Рецепта обикновено не се изисква дори и за болнични лекарства - естествено трябва да знаеш какво точно искаш.
Обаче остава основния въпрос: Наема ли се някой неонатолог в България да постави имуноглобулина ?  И дали това е разрешено?

"Човекът е човек когато е на път "

Неактивен mama_varna

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 37
    • Профил
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #130 -: Ноември 07, 2008, 10:23:34 »
Здравейте,
разбрах, че имам хроничен хепатит С преди няколко месеца... към Юни месец 2008  :sad2: След което стана така,че забременях и сега съм в третия месец и съм твърдо против да направя аборт заради това,че боледувам.
АГ не беше много очарован от новината,че съм с хепатит С. Каза ,че решението да родя или не е само и единствено мое.
Юни месец тръгнах по разни гастроентерозлози из Варна (аз съм от Варна),но никой не ми обясни нищо конкретно и как се провежда лечението. Както и да е...
От четенето в тези форуми разбрах,че е много сложно всичко това.

Оказа се,че единственото място с кръвна манипулация, което съм посещавала е зъболекарския кабинет, където ми поставяха упойка... (иде ми да го убия този зъболекар).   :sad2:

Та... пиша ви затова, че.... когато една жена е бременна изследванията, които й пускат са Васерман, ХИВ, Хепатит Б, Кръвна група.... още нещо май имаше, НО НЕ И ИЗЛЕДВАНИЯ ЗА ХЕПАТИТ С!!!! Това според мен означава...автоматично, че не е опасно за плода... докато ХЕПАТИТ Б си е доста опасно.

Вие какво мислите по въпроса? Не би ли било редно,ако Хепатит С е толкова опасен за новороденото да се изследва родилката за такъв???

Поздрави!!!

П.П. - Искам здраво бебче  :baby2:

И въпреки това, че разбрах за болестта си и за миг не съм си позволила да тъгувам за това ... живея нормален и пълноценен живот.  :congrats:

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #131 -: Ноември 07, 2008, 11:11:10 »
Поздравления за теб и бъдещото бебче :baby:!И добре дошла при нас! :clap:
Аз съм по-запозната с хепатит В,но и всичко писано тук за С съм изчела!Мисля ,че и при двата хепатита- В и С ,може да се роди здраво бебе!Ако е толкова опасно,още в началото ще прекратяват такива бременности,а не е така!
Ако имаш желание може да споделиш с нас твоята история,изследвания за хепатита и каквото ти идва на ума ,би могла дори и въпроси да зададеш!
Във форума има бъдещо майче,също с С хепатит,и в доста по-напреднала бременност!Потребителското и име е tedi,но и всички ние,които вече сме с поотраснали деца ,се радваме на бебета!Така ,че пиши и питай!

Поздрави,Тедибон
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #132 -: Ноември 07, 2008, 22:08:57 »
Здравей,аз също съм бременна вече във 6 ти месец.Не е доказано хепатита да вреди по някакъв начин на плода,естествено това не важи ако в момента се провежда лечението.Това което знам  е ,че се препокъчва  раждане секцио,но аз лично предпочитам нормалното и за сега съм се ориентирала към него.Заразяването на бебето с вируса на хепатит Ц е минимално,има много по страшни заболявания за който аз лично се притеснявах повече.Да ти споделя че от както съм бременна не мисля толкова често за хепатита ,а се наслаждавам на бремеността.Препоръчвам ти в тези месеци да се радваш на бременеенето и да събираш информация за евнтуалното ти лечение след раждането.
Пожелавам ти леко бременеене и здраво бебче което да ви радва много.
Ако имаш въпроси питай ще се радвам ако мога да съм ти полезна.

Поздрави Теди

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #133 -: Ноември 08, 2008, 21:57:43 »
Здравей,
Вероятността майка с хроничен хепатит C да предаде вируса на плода си по време на бременността, се оценява от повечето от проведените изследвания на между 1 и 5%.
Ето резултатите от едно подобно изследване: Изследване определя каква е вероятността майката да зарази бебето си с хепатит.
Вероятността като цяло е много малка.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен mama_varna

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 37
    • Профил
« Отговор #134 -: Ноември 09, 2008, 13:54:45 »
Аз не се притеснявам и не мисля често за болестта си. Вероятно така ми е било писано...да се разболея  :sad2:

Само ми става болно, че като отида на преглед някъде и си мислят,че съм била върла наркоманка,а аз през живота си и обикновена цигара не съм пробвала...не пия алкохол,а за наркотици  и дума да не става.

Сигурна съм,че детето ми ще е живо и здраво. Радвам се,че имам  човек до себе си, който ме подкрепя  :love5:  :flowers2:

А и естествено се надявам рано или късно да се излекувам от тази коварна болест.... макар,че казват, че е нелечима...аз не вярвам, а човек трябва да вярва  :bravo2:

А историята ми общо взето е тази, която написах в по-горния пост... нищо особено. До този момент никогане са ми взимали кръв от вената, не съм давала кръв, не съм имала хирургически интервенции... ходила съм единствено на маникюр, където са ми рязали кожичките на ноктите с ножичка.... ако от там може да се заразя - не знам  :shocked1: Ходих само на зъболекар...

Пускам всеки месец АСАТ и АЛАТ, билирубин общ.. все още не съм намерила гастроентеролог.... казаха ми за  някаква гастроентероложка - Манастирска... била уж добра. Четох само,че бремеността трябва да се наблюдава от АГ и Гастро-ог.

По принцип не съм казала на приятелите ми,че съм болна,защото мисля,че ще ме приемат по различен начин и ще странят...

Това е ... :)

Обичам живота си... колко по-лоши неща можеха да се случат  :scyth:

Исках да попитам... има ли вариант въпреки ХЕпатит С изследванията да са положителни човек само да се е срещнал с Хепатита и после да се възстанови. Разбрах,че в лабораториите изследвали за анти ейч си ви тела...,докато имало възможност да се изследва директно вируса... или нещо такова...
Знаете ли нещо по въпроса?

:bath:
« Последна редакция: Ноември 09, 2008, 14:12:09 от mama_varna »

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007