Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 15211 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 38
  • всичко което не ме убива ме прави по-силе
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте
« -: Март 08, 2008, 23:00:31 »
ЗДРАВЕЙТЕ!!!
Както се предполага - аз съм един от вас. Тоест - имам същите проблеми.....хепатит Б! Тая хубава работа я свърших преди около три години, че и малко повече. От начало не можех да повярвам, не исках да вярвам че е истина. Прилошами чак. В последствие прочетох доста статии за самата болест и тогава стана по зле. Стрясках се на сън, санувах че имам рак и какви ли не подобни изродщини. Но както и да е. Собственик съм на хроничен Б! В болница не съм приеман, бях ходил при доц. Коцев във Варна, естествено в частния му кабинет и той ми обясни да не се притеснявам, да водя здравословен начин на живо, да не пия алкохол и през месец да си пускам иследвания, общо взето неща, който всички вие сте чували и така....изследвания си правех редовно, но с диетата малко не се получаваше. Въпреки това, стойностите ми бяха перфектни допреди около 3 месеца, когато стойностите се повишиха драстично -  асат, алат станаха около 300/400.  Стреснах се естествено - пак на лекар. Изписа ми трансметил и след месец стойностите ми се оправиха. И до кога така незнам... Някакъв измислен билкар ми даде едни билки и ми каза да си ги въря всяка сутрин в продължение на 4 месеца....естествено файда никаква, ама нали казват, че болния е като  удавник за сламка и че надеждата умира последна. И за това реших да пробвам де. Ами за сега т'ва за мен. МНОГО СЕ РАДВАМ ЧЕ СТЕ НАПРАВИЛИ ТАКЪВ САЙТ!!! СЪВСЕМ ДРУГО Е ДА РАЗГОВАРЯШ И ПИЩЕЩ С ХОРА, КОИТО ИМАТ ПРОБЛЕМИ КАТО ТВОЙТЕ ....НЕ ЗА СЪЧУСТВИЕ...АЙДЕ НЯМА НУЖДА, А ЗА ДА СИ ПОМАГАМЕ КОЙ С КАКВОТО МОЖЕ..... НАЛИ НЯКОЛКО ГЛАВИ МИСЛЯТ МНОГО ПО ДОБРЕ ОТ ЕДНА А И ВИНАГИ ИМА КАКВО ДА НАУЧИШ. ;)
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:07:10 от Мариана Стефанова »

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
Re: Здравейте
« Отговор #1 -: Март 09, 2008, 02:24:52 »
Здравей
И щом вече си тук добре дошъл. :)
Наистина във форума ще намериш много информация, която няма да чуеш от лекарите.
А, ако ти предстой лечение може да почерпиш от опита на другите (говоря за врътките и неодобствата, който създава здравната каса на хората решили да се погрижат за здравето си)
Пиши по подробно за себе си. Правен ли ти е ПСР? Имаш ли биопсия?
Поздвави
Миглена

пс за да се ориентираш по - лесно в морето от информация ти преторъчвам да прочетеш какво са писали Емануил Денков, Мери и Силвана.
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:07:44 от Мариана Стефанова »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Март 09, 2008, 08:05:23 »
Добре дошъл при нас, казвам го със съжаление. Ставаме все повече, което никак не ме радва. Какво да се прави такъв е живота.  Изглежда сме най-големите каръци. Както и да е - станалото станало. Живота продължава и трябва да гледаме напред. Не се притеснявай - май всички тук сме изживели първоначалния шок от новината че си носим хеппатитчето.
Разбирам, че си от Варна или греша?
Не се притеснявай да питаш за всичко, което те интересува Въпреки огромната информация тук винаги се намират въпроси. Ние ще помагаме с каквото можем.
Разкажи още за това какво си предприел, как и каде се лекуваш, подал ли си документи  за интерфероово лечение?

Поздрави

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Март 09, 2008, 11:07:42 »
Добре дошъл и от мен. Пожелавам ти успешно излекуване и ако имаш проблем пиши - ще помагаме кой с каквото може.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #4 -: Март 09, 2008, 12:37:31 »
Здравей!
И аз си имам едно вирусче Б .
Желая ти успех с лечението, ако ще провеждаш такова.
Ще чакаме подробности да пишеш.

Поздрави!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #5 -: Март 09, 2008, 14:18:10 »
Здравей!
Добре дошъл във форума!
Добре е, че поне си наясно за заболяването си, защото има много хора, които са болни, но изобщо не подозират за това. А когато сме предупредени - сме въоръжени!!!
Тук мажеш да споделиш всичко, което те вълнува и притеснява и би намерил "сродни души", които могат да ти помогнат с информация, напътствия и подкрепа.

Поздрави!
Мери
« Последна редакция: Март 09, 2008, 14:44:10 от Mery »

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Re: Здравейте на всички
« Отговор #6 -: Март 09, 2008, 19:57:28 »
Радвам се, че ми пишете. И така - от Варна съм и съм на 32. По принцип имам намерение да се лекувам, но ми прави впечатление, че всичко става много трудно ... само ходене по мъките... последно ходих при др. Балева сигурно тези които са от Варна са я чували и тя ми предписа трансметил и ми каза да продължавам да си пускам иследвания и ако пак се повишът едва тогава мога да вляза в болница за няколко дена за да се въстановя малко и чак тогава да ми се направи биопсия и разни други... Кога ще стане това аз незная а часовника си цъка. Времето си върви. Питате ме дали ми е правено  ПСР. Даже не знам какво е това. А колкото до шокчето от болестта - отдавна съм го преживял. Все пак са минали 3 г. и сега гледам на черния си дроб като на отделен индивид. Абе все едно, че си имам някакъв такъв домашен любимец вътре в мен ;D ;D ;D  Аз си го обясняваям, това за шокът така: значи страх това е тогава когато човек не знае какво става, какво следва, какво предстои и той идва точно от там. От незнанието - абе не че сега като знам съм се успокоил кой знае колко, ама друго си е. Бях се посъветвал с личната лекарка, ама тя горката е толкова компетентна, че не може и да бъде. Имах проблеми с нервите - е не кой знае какви, но тя ми изписа някакви хапчета на които пише, че ако човек има проблеми с черния дроб абсолютно се забранява употребата им. Обадих й се естествено и и казах, тя ми каза - еми тогава не ги пий!  Аиде сега вие  ми кажете за какво говорим?Н а мене ми е ясно, че не е специалистка, ама чак пък толкова. Бих ви бил благодарен, ако ми дадете идея какво да правя от тук нататък. Значи бях попитъл доц. Коцев защо до сега не съм влизал в болница, при условие че зная няколко човека които са и той ми каза - ами при тебе е хроничен и засега няма нужда''...ади де....... Незнам за вас, но лично аз изпитвам някакво облекчение за това, че ви има Не ме разбираите погрешно не бих желал хепатит и на врагът си, имам в предвит че е савсем друго, когато има с кого да споделиш, особенно ако има същите проблеми. Би те разбрал, а като цяло съжалявам за всички нас.  Абе здраве да е такъв ни бил касметът. Да гледаме напред и това е. Ами засега толкова да не ставам нахален - все пак съм едва от вчера тука.                      ЖИВИ ЗДРАВИ!!!
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:17:14 от Мариана Стефанова »

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #7 -: Март 09, 2008, 20:17:48 »
Пак съм аз. Съжалявам за правописните грешки!  ;D имам въпросче. Сега като пия трансметил стойностите ми са нормални, бих казал перфектни, и се чудя дали не е по добре да го спра за известно време и така да си пусна иследвания, защото с тях съм добре, обаче  ако ги спра, какво ще стане? Не, че искам да експериментирам, ама не е ли по добра да вляза в болница, та да се възстановя? ???
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:18:59 от Мариана Стефанова »

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #8 -: Март 09, 2008, 21:08:38 »
Защо си чакал 3 години преди да предприемеш нещо. Прав си - часовника си цъка и с това живота ни отминава. Няма време за губене , процедурата да се докопаш до  лечение е дълга . ВСЕ ПАК ПРИ ТЕБ СА МИНАЛИ 3 ГОДИНИ, не се знае какви са пораженията върху черния ти дроб.
Съветвам те да не се луташ от лекар на лекар, а да потърсиш точния специалист- тук във форума има достатъчно информация за лекари и споделено мнение за тях.
Аз също съм от Варна и знам за хепатита от месец и  и половина, след всичката информация от тук и други сайтове се насочих директно към сф при проф.Чернев. В кря на месеца отивам за биопсия  и ако е рекъл господ до края на април  се надявам да си подам документите  в здравната каса и да започне дългото чакане.
По повод трансметила във форума има доста информация. Зависи и от колко време го пиеш. Ако всички стойности са ти добре си мисля, че би могъл да си починеш. Все пак се посъветвай с лекар.

Поздрави

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
« Отговор #9 -: Март 09, 2008, 21:36:29 »
Здравей, Ахил!
Мисля, че Трансметил в момента не ти трябва.
Ако не си влизал тук- http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=64.0 мисля, че ще ти е много полезно.

Неактивен migle

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #10 -: Март 09, 2008, 23:10:45 »
Според мен е добре да се насочиш към някой от лекарите в София.Не, че там нещата са перфектни, но поне има някаква организация.
Аз знам за хепатита ( също съм с Б) от средата на август миналата година.Направиха ми ПСР и биопсия и си подадох документите за лечение м. февруари.

ПСР е изследване за количеството на вируса в кръвта.Когато е положителен това означава, че хепатита е активен и уврежда черния дроб.А до колко е увреден се разбира само като ти направят биопсия.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #11 -: Март 10, 2008, 00:27:44 »
ЗДРАВЕЙТЕ!!! Както се предполага аз съм един от вас...тоест имам същите проблеми.....хепатит Б.!Тая хубава работа я свърших преди около три години че и малко повече.От начало неможех да повярвам ,неисках да вярвам че е истина.прилошами чак...в последствие прочетох доста статии за самата болест и тогава стана по зле...стрясках се на сън, санувах че имам рак и каквили не подобни изродщини....но както и да е.Собственик съм на хроничен Б..! В болница не съм приеман ,бях ходил при доц.Коцев във Варна естествено в частния му кабинет и той ми обясни да не се притеснявам ,да водя здравословен начин на живот,да не пия алкохол и през месец да си пускам иследвания ,общо взето неща който всички вие сте чували.и така....изследвания си правех редовно но с диетата малко не се получаваше и въпреки това стойностите ми бяха перфектни...до преди около 3 месеца когато стойностите се повишиха драстично  асат ,алат станаха около 300/400..стреснах се естествено...пак на лекър....исписа ми трансметил и след месец стойностите ми се оправиха. И до кога така незнам...Някакъв измислен билкар ми даде едни билки и ми каза да си ги въря всяка сутрин в продължение на 4 месеца....естествено файда никаква.,ама нали казват че болния е като  удавник за сламка и че надеждата умира последна....и за това реших да пробвам де. ....... ами за сега т'ва за мен. МНОГО СЕ РАДВАМ чЕ СТЕ НАПРАВИЛИ ТАКЪВ САЙТ!!!СЪВСЕМ ДРУГО Е ДА РАЗГОВАРЯш И ПИшЕш С ХОРА КОИТО ИМАТ ПРОБЛЕМИ КАТО ТВОЙТЕ ....НЕ ЗА СЪчУСТВИЕ...АЙДЕ НЯМА НУЖДА ,А ЗА ДА СИ ПОМАГАМЕ КОЙ С КАКВОТО МОЖЕ.....НАЛИ НЯКОЛКО ГЛАВИ МИСЛЯТ МНОГО ПО ДОБРЕ ОТ ЕДНА А И ВИНАГИ ИМА КАКВО ДА НАУчИш. ;)
Здравей и от мен!
Надявам се форумът да ти помогне, да намериш много полезна информация и отговори на въпросите, които те интересуват!
Аз не съм от най-големите специалисти по хепатит B, но сред потребителите има много хора, които са с хроничен хепатит B и имат  много опит, който може да ти е много полезен.
Успех!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #12 -: Март 10, 2008, 17:48:59 »
здравейте на всички.....днес ходих да си пускам иследвания,резултатите са :asat 26   alat 38  ggtp23 ap87.99 билирубин6.53...така,чудя се с такива иследвания като на абсолютно здрав дали ще ми обърнат внимание?,..пишете моля

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #13 -: Март 10, 2008, 17:59:32 »
Не се отказвай! Гонят ли те от едната врата влизай през другата. Никой няма да се погрижи за твоето здраве освен ти самия. Продължавай да търсиш точния лекар.
Пожелавам ти успех

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
« Отговор #14 -: Март 10, 2008, 18:25:22 »
здравейте на всички.....днес ходих да си пускам иследвания,резултатите са :asat 26   alat 38  ggtp23 ap87.99 билирубин6.53...така,чудя се с такива иследвания като на абсолютно здрав дали ще ми обърнат внимание?,..пишете моля
Здравей и от мен Ахил.
Предлагам ти да си сабереш всички иследвания които имаш и да отидеш при някои добър специалист.В раздела Лекари специалисти са обсъдени едни от най добрите специалисти в тази област,така че несе бави а действаи.
Успех
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007