Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 15471 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 38
  • всичко което не ме убива ме прави по-силе
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте
« -: Март 08, 2008, 23:00:31 »
ЗДРАВЕЙТЕ!!!
Както се предполага - аз съм един от вас. Тоест - имам същите проблеми.....хепатит Б! Тая хубава работа я свърших преди около три години, че и малко повече. От начало не можех да повярвам, не исках да вярвам че е истина. Прилошами чак. В последствие прочетох доста статии за самата болест и тогава стана по зле. Стрясках се на сън, санувах че имам рак и какви ли не подобни изродщини. Но както и да е. Собственик съм на хроничен Б! В болница не съм приеман, бях ходил при доц. Коцев във Варна, естествено в частния му кабинет и той ми обясни да не се притеснявам, да водя здравословен начин на живо, да не пия алкохол и през месец да си пускам иследвания, общо взето неща, който всички вие сте чували и така....изследвания си правех редовно, но с диетата малко не се получаваше. Въпреки това, стойностите ми бяха перфектни допреди около 3 месеца, когато стойностите се повишиха драстично -  асат, алат станаха около 300/400.  Стреснах се естествено - пак на лекар. Изписа ми трансметил и след месец стойностите ми се оправиха. И до кога така незнам... Някакъв измислен билкар ми даде едни билки и ми каза да си ги въря всяка сутрин в продължение на 4 месеца....естествено файда никаква, ама нали казват, че болния е като  удавник за сламка и че надеждата умира последна. И за това реших да пробвам де. Ами за сега т'ва за мен. МНОГО СЕ РАДВАМ ЧЕ СТЕ НАПРАВИЛИ ТАКЪВ САЙТ!!! СЪВСЕМ ДРУГО Е ДА РАЗГОВАРЯШ И ПИЩЕЩ С ХОРА, КОИТО ИМАТ ПРОБЛЕМИ КАТО ТВОЙТЕ ....НЕ ЗА СЪЧУСТВИЕ...АЙДЕ НЯМА НУЖДА, А ЗА ДА СИ ПОМАГАМЕ КОЙ С КАКВОТО МОЖЕ..... НАЛИ НЯКОЛКО ГЛАВИ МИСЛЯТ МНОГО ПО ДОБРЕ ОТ ЕДНА А И ВИНАГИ ИМА КАКВО ДА НАУЧИШ. ;)
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:07:10 от Мариана Стефанова »

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
Re: Здравейте
« Отговор #1 -: Март 09, 2008, 02:24:52 »
Здравей
И щом вече си тук добре дошъл. :)
Наистина във форума ще намериш много информация, която няма да чуеш от лекарите.
А, ако ти предстой лечение може да почерпиш от опита на другите (говоря за врътките и неодобствата, който създава здравната каса на хората решили да се погрижат за здравето си)
Пиши по подробно за себе си. Правен ли ти е ПСР? Имаш ли биопсия?
Поздвави
Миглена

пс за да се ориентираш по - лесно в морето от информация ти преторъчвам да прочетеш какво са писали Емануил Денков, Мери и Силвана.
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:07:44 от Мариана Стефанова »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Март 09, 2008, 08:05:23 »
Добре дошъл при нас, казвам го със съжаление. Ставаме все повече, което никак не ме радва. Какво да се прави такъв е живота.  Изглежда сме най-големите каръци. Както и да е - станалото станало. Живота продължава и трябва да гледаме напред. Не се притеснявай - май всички тук сме изживели първоначалния шок от новината че си носим хеппатитчето.
Разбирам, че си от Варна или греша?
Не се притеснявай да питаш за всичко, което те интересува Въпреки огромната информация тук винаги се намират въпроси. Ние ще помагаме с каквото можем.
Разкажи още за това какво си предприел, как и каде се лекуваш, подал ли си документи  за интерфероово лечение?

Поздрави

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Март 09, 2008, 11:07:42 »
Добре дошъл и от мен. Пожелавам ти успешно излекуване и ако имаш проблем пиши - ще помагаме кой с каквото може.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #4 -: Март 09, 2008, 12:37:31 »
Здравей!
И аз си имам едно вирусче Б .
Желая ти успех с лечението, ако ще провеждаш такова.
Ще чакаме подробности да пишеш.

Поздрави!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #5 -: Март 09, 2008, 14:18:10 »
Здравей!
Добре дошъл във форума!
Добре е, че поне си наясно за заболяването си, защото има много хора, които са болни, но изобщо не подозират за това. А когато сме предупредени - сме въоръжени!!!
Тук мажеш да споделиш всичко, което те вълнува и притеснява и би намерил "сродни души", които могат да ти помогнат с информация, напътствия и подкрепа.

Поздрави!
Мери
« Последна редакция: Март 09, 2008, 14:44:10 от Mery »

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
Re: Здравейте на всички
« Отговор #6 -: Март 09, 2008, 19:57:28 »
Радвам се, че ми пишете. И така - от Варна съм и съм на 32. По принцип имам намерение да се лекувам, но ми прави впечатление, че всичко става много трудно ... само ходене по мъките... последно ходих при др. Балева сигурно тези които са от Варна са я чували и тя ми предписа трансметил и ми каза да продължавам да си пускам иследвания и ако пак се повишът едва тогава мога да вляза в болница за няколко дена за да се въстановя малко и чак тогава да ми се направи биопсия и разни други... Кога ще стане това аз незная а часовника си цъка. Времето си върви. Питате ме дали ми е правено  ПСР. Даже не знам какво е това. А колкото до шокчето от болестта - отдавна съм го преживял. Все пак са минали 3 г. и сега гледам на черния си дроб като на отделен индивид. Абе все едно, че си имам някакъв такъв домашен любимец вътре в мен ;D ;D ;D  Аз си го обясняваям, това за шокът така: значи страх това е тогава когато човек не знае какво става, какво следва, какво предстои и той идва точно от там. От незнанието - абе не че сега като знам съм се успокоил кой знае колко, ама друго си е. Бях се посъветвал с личната лекарка, ама тя горката е толкова компетентна, че не може и да бъде. Имах проблеми с нервите - е не кой знае какви, но тя ми изписа някакви хапчета на които пише, че ако човек има проблеми с черния дроб абсолютно се забранява употребата им. Обадих й се естествено и и казах, тя ми каза - еми тогава не ги пий!  Аиде сега вие  ми кажете за какво говорим?Н а мене ми е ясно, че не е специалистка, ама чак пък толкова. Бих ви бил благодарен, ако ми дадете идея какво да правя от тук нататък. Значи бях попитъл доц. Коцев защо до сега не съм влизал в болница, при условие че зная няколко човека които са и той ми каза - ами при тебе е хроничен и засега няма нужда''...ади де....... Незнам за вас, но лично аз изпитвам някакво облекчение за това, че ви има Не ме разбираите погрешно не бих желал хепатит и на врагът си, имам в предвит че е савсем друго, когато има с кого да споделиш, особенно ако има същите проблеми. Би те разбрал, а като цяло съжалявам за всички нас.  Абе здраве да е такъв ни бил касметът. Да гледаме напред и това е. Ами засега толкова да не ставам нахален - все пак съм едва от вчера тука.                      ЖИВИ ЗДРАВИ!!!
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:17:14 от Мариана Стефанова »

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #7 -: Март 09, 2008, 20:17:48 »
Пак съм аз. Съжалявам за правописните грешки!  ;D имам въпросче. Сега като пия трансметил стойностите ми са нормални, бих казал перфектни, и се чудя дали не е по добре да го спра за известно време и така да си пусна иследвания, защото с тях съм добре, обаче  ако ги спра, какво ще стане? Не, че искам да експериментирам, ама не е ли по добра да вляза в болница, та да се възстановя? ???
« Последна редакция: Април 16, 2008, 19:18:59 от Мариана Стефанова »

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #8 -: Март 09, 2008, 21:08:38 »
Защо си чакал 3 години преди да предприемеш нещо. Прав си - часовника си цъка и с това живота ни отминава. Няма време за губене , процедурата да се докопаш до  лечение е дълга . ВСЕ ПАК ПРИ ТЕБ СА МИНАЛИ 3 ГОДИНИ, не се знае какви са пораженията върху черния ти дроб.
Съветвам те да не се луташ от лекар на лекар, а да потърсиш точния специалист- тук във форума има достатъчно информация за лекари и споделено мнение за тях.
Аз също съм от Варна и знам за хепатита от месец и  и половина, след всичката информация от тук и други сайтове се насочих директно към сф при проф.Чернев. В кря на месеца отивам за биопсия  и ако е рекъл господ до края на април  се надявам да си подам документите  в здравната каса и да започне дългото чакане.
По повод трансметила във форума има доста информация. Зависи и от колко време го пиеш. Ако всички стойности са ти добре си мисля, че би могъл да си починеш. Все пак се посъветвай с лекар.

Поздрави

Неактивен Vancheto

• Профил
« Отговор #9 -: Март 09, 2008, 21:36:29 »
Здравей, Ахил!
Мисля, че Трансметил в момента не ти трябва.
Ако не си влизал тук- http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=64.0 мисля, че ще ти е много полезно.

Неактивен migle

• Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
« Отговор #10 -: Март 09, 2008, 23:10:45 »
Според мен е добре да се насочиш към някой от лекарите в София.Не, че там нещата са перфектни, но поне има някаква организация.
Аз знам за хепатита ( също съм с Б) от средата на август миналата година.Направиха ми ПСР и биопсия и си подадох документите за лечение м. февруари.

ПСР е изследване за количеството на вируса в кръвта.Когато е положителен това означава, че хепатита е активен и уврежда черния дроб.А до колко е увреден се разбира само като ти направят биопсия.

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #11 -: Март 10, 2008, 00:27:44 »
ЗДРАВЕЙТЕ!!! Както се предполага аз съм един от вас...тоест имам същите проблеми.....хепатит Б.!Тая хубава работа я свърших преди около три години че и малко повече.От начало неможех да повярвам ,неисках да вярвам че е истина.прилошами чак...в последствие прочетох доста статии за самата болест и тогава стана по зле...стрясках се на сън, санувах че имам рак и каквили не подобни изродщини....но както и да е.Собственик съм на хроничен Б..! В болница не съм приеман ,бях ходил при доц.Коцев във Варна естествено в частния му кабинет и той ми обясни да не се притеснявам ,да водя здравословен начин на живот,да не пия алкохол и през месец да си пускам иследвания ,общо взето неща който всички вие сте чували.и така....изследвания си правех редовно но с диетата малко не се получаваше и въпреки това стойностите ми бяха перфектни...до преди около 3 месеца когато стойностите се повишиха драстично  асат ,алат станаха около 300/400..стреснах се естествено...пак на лекър....исписа ми трансметил и след месец стойностите ми се оправиха. И до кога така незнам...Някакъв измислен билкар ми даде едни билки и ми каза да си ги въря всяка сутрин в продължение на 4 месеца....естествено файда никаква.,ама нали казват че болния е като  удавник за сламка и че надеждата умира последна....и за това реших да пробвам де. ....... ами за сега т'ва за мен. МНОГО СЕ РАДВАМ чЕ СТЕ НАПРАВИЛИ ТАКЪВ САЙТ!!!СЪВСЕМ ДРУГО Е ДА РАЗГОВАРЯш И ПИшЕш С ХОРА КОИТО ИМАТ ПРОБЛЕМИ КАТО ТВОЙТЕ ....НЕ ЗА СЪчУСТВИЕ...АЙДЕ НЯМА НУЖДА ,А ЗА ДА СИ ПОМАГАМЕ КОЙ С КАКВОТО МОЖЕ.....НАЛИ НЯКОЛКО ГЛАВИ МИСЛЯТ МНОГО ПО ДОБРЕ ОТ ЕДНА А И ВИНАГИ ИМА КАКВО ДА НАУчИш. ;)
Здравей и от мен!
Надявам се форумът да ти помогне, да намериш много полезна информация и отговори на въпросите, които те интересуват!
Аз не съм от най-големите специалисти по хепатит B, но сред потребителите има много хора, които са с хроничен хепатит B и имат  много опит, който може да ти е много полезен.
Успех!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #12 -: Март 10, 2008, 17:48:59 »
здравейте на всички.....днес ходих да си пускам иследвания,резултатите са :asat 26   alat 38  ggtp23 ap87.99 билирубин6.53...така,чудя се с такива иследвания като на абсолютно здрав дали ще ми обърнат внимание?,..пишете моля

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #13 -: Март 10, 2008, 17:59:32 »
Не се отказвай! Гонят ли те от едната врата влизай през другата. Никой няма да се погрижи за твоето здраве освен ти самия. Продължавай да търсиш точния лекар.
Пожелавам ти успех

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
« Отговор #14 -: Март 10, 2008, 18:25:22 »
здравейте на всички.....днес ходих да си пускам иследвания,резултатите са :asat 26   alat 38  ggtp23 ap87.99 билирубин6.53...така,чудя се с такива иследвания като на абсолютно здрав дали ще ми обърнат внимание?,..пишете моля
Здравей и от мен Ахил.
Предлагам ти да си сабереш всички иследвания които имаш и да отидеш при някои добър специалист.В раздела Лекари специалисти са обсъдени едни от най добрите специалисти в тази област,така че несе бави а действаи.
Успех
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #15 -: Март 10, 2008, 23:30:53 »
БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДКРЕПАТА....
Между другото, бих искал да вмъкна, че известно време използвах два препарата, за които мой приятел ми каза, и бях доволен.
Те са - "КУПЕРС", който съдържа БЯЛ ТРЪН, и "Антиокс+" ...те са добавки... абе бях доволен от тях. Само дето са малко скъпи......
Едва ли ще се вслушате в някой, който явно не държи на себе си /на здравето си/, защото съм чакал толкова време, но просто така са се стекли обстоятелствата - нямал съм време за себе си, не че съм безотговорен..
Ще се радвам ако на някого помогнат!
Живи и здрави!
« Последна редакция: Март 15, 2008, 09:58:44 от Radoslav Rusinov »

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #16 -: Март 10, 2008, 23:33:05 »
Не съм чувала за куперс, кой му е производител и каква му е цената

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #17 -: Март 10, 2008, 23:38:35 »
www.visionbulgaria.com  - и 2-те са на тая фирма. Цената е 45/50лв. Може сега малко да се е вдигнала, отдавна несъм си купувал.
Долу-горе към 200лв. на месец.
« Последна редакция: Март 15, 2008, 10:00:23 от Radoslav Rusinov »

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Публикации: 312
    • Профил
« Отговор #18 -: Март 11, 2008, 09:21:08 »
Здравей и от мен Ахил и добре дошъл макар и по такъв повод.Но няма как такъв е живота,не винаги ни поднася това,което искаме.Само едно мога да ти кажа не се отчаивай горе главата живота продължава другото,което е лечение има макар и системата да е тромава по важното е, че твоето заболяване се лекува.Аз също съм отскоро във форума и просто нямям думи да се изкажа какво облекчение и каква подкрепа е за мен този форум.Подкрепям другите и мисля,че наистина специалистите са в София така,че смело напред.Ако не ме лъже памета Емо,Сара,Силвана и Мигле също са със хепатит"б" от тях може да научиш много неща,те са много мили и отзивчиви и винаги дават компетентни отговори и съвети,а и не само те аз мисля,че тук всички са много сърдечни и отзивчиви хора и всеки помага,кой с каквото може и както може.А колкото това за шока смея да твърдя,че всеки го е изпитал в крайна сметка хора сме и е нормално да се страхуваме от неизвестното и от това,което ни предстой.От мен засега всичко добро и успех,всичко ще мине,вярвай,че един ден всичко това ще бъде само неприятен спомен останал там някъде далеч в миналото...............................
Поздрави Снежи!

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #19 -: Март 12, 2008, 17:22:37 »
Привет на всички!
Днес ходих в терапията във Варна, занесох им изследванията си и като ги видяха, ме попитаха защо като са били високи не съм отишъл при тях, за да вляза в болницата.
Аз им обясних, че личната лекарка ме е пратила при Балева в "Младост", на което те се зачудиха.....
Попитах - как да предположа че не е трябвало да ходя ......за другият път да знаеш!
Прегледаха ме - казаха че съм много добре.
Бих искал да споделя, че се отнесоха към мен с много голямо внимание, все едно че съм им приятел.
Така - обясниха ми. че понеже е минало доста време от заболяването, трябва да си пусна HBV ДНК и HDV AT.
Ще съм благодарен, ако някой ми разясни за какво точно става въпрос......моля                       !
« Последна редакция: Март 15, 2008, 10:03:37 от Radoslav Rusinov »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Публикации: 2716
    • Профил
« Отговор #20 -: Март 12, 2008, 17:41:00 »
HBV DNA (хепатит В ДНК)  - Това е маркер за вирусната репликация. Той е много показателен за заразеността. Използва се да се определи лечението и да се наблюдава пациента с хроничен В хепатит.

Ако е отрицателен, ще черпиш  ;)

Ако е положителен, на самия ПСР/ така се казва изследването/ ще бъдат написани броя на копията на хепатит Б на мл кръв. Например 850 000 копия/мл кръв.

При положителен резултат се налага лечение. Ще ти се наложи да направиш и биопсия,защото за момента тя е най-сигурният маркер за състоянието на черният ти дроб. Това е в общи линии.

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #21 -: Март 16, 2008, 16:03:17 »
Привет на всички!
Днес ходих в терапията във Варна, занесох им изследванията си и като ги видяха, ме попитаха защо като са били високи не съм отишъл при тях, за да вляза в болницата.
Аз им обясних, че личната лекарка ме е пратила при Балева в "Младост", на което те се зачудиха.....
Попитах - как да предположа че не е трябвало да ходя ......за другият път да знаеш!
Прегледаха ме - казаха че съм много добре.
Бих искал да споделя, че се отнесоха към мен с много голямо внимание, все едно че съм им приятел.
Така - обясниха ми. че понеже е минало доста време от заболяването, трябва да си пусна HBV ДНК и HDV AT.
Ще съм благодарен, ако някой ми разясни за какво точно става въпрос......моля                       !

Здравей!
HBV ДНК - както е написала и Силвето е изследването, което ще покаже дали е активен хепатита или си само носител и не е нужно никакво лечение при теб. Ако е така - наистина ще трябва да почерпиш!!! :D
HDV - това е изследване за хепатит D - искрено се надявам да е отрицателен резултата.

Поздрави и пиши като излязат резултатите от изследванията ти!
Мери

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #22 -: Март 18, 2008, 10:51:04 »
привет на всички!!!СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВИ НА СИЛВЕТО И НА МЕРИ!!!излязаха резултатите за хепатит Д....отрицателен.!!!за другото иследване ми казаха че ще излезе след около месец ,защото няма такава лаборатория във Варна...само в Пловдив и в София....ще почакаме и ще видим.а за черпенето грижа не берете ...до там да я докараме ...бял кахър ;D ;D ;D.............поздрави на всички!!!                         ЖИВИ ЗДРАВИ

Неактивен Vancheto

• Профил
« Отговор #23 -: Март 18, 2008, 11:01:01 »
Стискам ти палци за HBV ДНК. :)

А за това, което са ти казали, че ПСР се прави само в Пловдив и София, не е точно така.В Стара Загора има една Българо-Германска лаборатория и там правят абсолютно всички изследвания, които ни трябват и които ни се налага да правим/включително и ПСР/.
« Последна редакция: Март 18, 2008, 11:06:35 от Vancheto »

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #24 -: Март 18, 2008, 16:33:20 »
привет на всички!!!СПЕЦИАЛНИ ПОЗДРАВИ НА СИЛВЕТО И НА МЕРИ!!!излязаха резултатите за хепатит Д....отрицателен.!!!за другото иследване ми казаха че ще излезе след около месец ,защото няма такава лаборатория във Варна...само в Пловдив и в София....ще почакаме и ще видим.а за черпенето грижа не берете ...до там да я докараме ...бял кахър ;D ;D ;D.............поздрави на всички!!!                         ЖИВИ ЗДРАВИ
Браво!
Много се радвам за отрицателния резултат за хепатит Д - и дано и репликацията HBV-DNA да е (-)!
Пиши и ще чакаме да почерпиш!
Поздрави,
Мери

Неактивен dari

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
« Отговор #25 -: Март 19, 2008, 20:15:17 »
Здравей и от мен! Аз сьщо съм от Варна,но съм с хепатит С. Бих те посъветвала с новите ти изследвания да посетиш пак доц.Коцев в частния му кабинет. Обясни му пак своите притеснения и настоявай за прием за биопсия за да се установи състоянието ти. Доцента е много разбран и като се има предвид, че си на 32г, предполагам че ще стигнете до някакво решение. Бъди по настоятелен.
« Последна редакция: Април 14, 2008, 19:10:18 от Силвана Лесидренска »

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #26 -: Април 14, 2008, 18:49:37 »
здравейте мили другарчета!!!....въпросче.....преведете моля...HBV-DNA=615+:(

Неактивен tedibon

• Публикации: 1341
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #27 -: Април 14, 2008, 19:04:35 »
Здравей!
Само това ли ти пише в ПСР?
И ако е само това,мисля ,че е малка цифрата,но ти виж и отново напиши всичко!Трябва да е написано в мерни единици-копия или единици!

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #28 -: Април 14, 2008, 19:08:05 »
Здравей!

Какви мерни единици има написани след цифрите -  copies/ml или IU/ml?  

1 UI/ml = 5.26 copies/ml
Няма ли например *10 на някаква степен?

Ако пише само 615 cop./ml - това е много ниско вирусно натоварване.

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #29 -: Април 14, 2008, 19:21:45 »
Резултатите са излезли днес и аз ги гледам в интернет и пише само hbv-dna=615(+) и нищо друго. Може би утре, когато ги взема ще разбера повече.
« Последна редакция: Април 14, 2008, 19:39:39 от Мариана Стефанова »

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #30 -: Април 15, 2008, 18:17:04 »
Здравейте на всички. Взех си иследванията и видях, че не пише нищо друго, освен това което ви написах по рано. Утре ще отида на лекар да ми го преведе.....засега е  това.........
« Последна редакция: Април 15, 2008, 19:33:27 от Мариана Стефанова »

Неактивен Теодор

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 89
    • Профил
« Отговор #31 -: Април 15, 2008, 18:48:14 »
Здравей!

Какви мерни единици има написани след цифрите -  copies/ml или IU/ml? 

1 UI/ml = 5.26 copies/ml

Здравейте,

Бих искал да направя уточнение, че превръщането от UI/ml в copies/ml зависи от вида на използвания тест:

Amplicor HCV Monitor v2.0
(manual procedure) ........................1 IU/mL = 0.9 copies/mL
Cobas Amplicor HCV Monitor v2.0
(semi-automated procedure)............1 IU/mL = 2.7 copies/mL
Versant HCV RNA 3.0
Quantitative Assay...........................1 IU/mL = 5.2 copies/mL
Cx HCV RNA
Quantitative Assay...........................1 IU/mL = 3.8 copies/mL
SuperQuant....................................1 IU/mL = 3.4 copies/mL

Източник: http://www.hcvadvocate.org/hepatitis/factsheets_pdf/VIRALLOAD.pdf

Мисля, че тази информация беше упомената и в друг пост, но не ми се рови в момента, за което се извинявам предварително  ;)

Поздрави,

ТД

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #32 -: Април 15, 2008, 19:10:25 »
Не мога да си обясня защо пише само  hbv-dna=615+ имам чуството че са сбъркали нещо.....а и за 220лв. трябваше поне едно изречение да напишат.....
« Последна редакция: Април 15, 2008, 19:34:07 от Мариана Стефанова »

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #33 -: Април 15, 2008, 19:45:37 »
Здравей!

Какви мерни единици има написани след цифрите -  copies/ml или IU/ml? 

1 UI/ml = 5.26 copies/ml

Здравейте,

Бих искал да направя уточнение, че превръщането от UI/ml в copies/ml зависи от вида на използвания тест:

Amplicor HCV Monitor v2.0
(manual procedure) ........................1 IU/mL = 0.9 copies/mL
Cobas Amplicor HCV Monitor v2.0
(semi-automated procedure)............1 IU/mL = 2.7 copies/mL
Versant HCV RNA 3.0
Quantitative Assay...........................1 IU/mL = 5.2 copies/mL
Cx HCV RNA
Quantitative Assay...........................1 IU/mL = 3.8 copies/mL
SuperQuant....................................1 IU/mL = 3.4 copies/mL

Източник: http://www.hcvadvocate.org/hepatitis/factsheets_pdf/VIRALLOAD.pdf

Мисля, че тази информация беше упомената и в друг пост, но не ми се рови в момента, за което се извинявам предварително  ;)

Поздрави,

ТД

Цитирала съм това, което е написано на моето изследване HBV DNA (PCR) от лабораторията по молекулна диагностика в "Иван Рилски" (1 UI/ml = 5.26 copies/ml)
И никъде в изследването не пише какъв тест е използван.
Същите превръщания не са в сила при HBV DNA теста
http://www.medscape.com/viewarticle/487193_12
« Последна редакция: Април 15, 2008, 20:55:45 от Мариана Стефанова »

Неактивен Теодор

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 89
    • Профил
« Отговор #34 -: Април 15, 2008, 19:52:30 »
Тъй като тестовете са различни, сигурно и коефициентът е различен. Ако някой не е сигурен (или не го пише на теста) е най-добре да звънне в лабораторията и да попита.

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #35 -: Април 15, 2008, 20:34:44 »
В коя лаборатория ти правиха теста?

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #36 -: Април 16, 2008, 07:43:23 »
Лаборекспрес Варна, но ми казаха че ще ги пращат в Пловдив и затова ги чаках един месец.
« Последна редакция: Април 16, 2008, 08:03:17 от Мариана Стефанова »

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
« Отговор #37 -: Април 16, 2008, 09:19:06 »
Можеш ли да разбереш коя лаборатория в Пловдив?

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #38 -: Април 16, 2008, 16:55:48 »
попитах сестрата в лаборекспрес......незнаела как се казва лабораторията в пловдив.

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #39 -: Април 16, 2008, 17:04:34 »
Здравейте на всички. Днес ходих на контролен преглед и показах ДНК то на докторката. Тя ми каза, че са много добре (ниски стойности) На 24 ще ме приемат за биопсия  в терапията, после  евентуално се пускало портокол и някъде във времето щели да ме приемат за лечение....можело и след година не се знаело......ами засега е това ....живи здрави
« Последна редакция: Април 16, 2008, 18:21:17 от Мариана Стефанова »

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #40 -: Април 16, 2008, 17:09:20 »
Така и не се разбра какви са ти мерните единици ;D Добрата новина е, че не е голямо вирусното ти натоварване и не уврежда много дроба ти. Чакането за хепатит Б не е толкова голямо. До края на годината може и да се уредиш с лечение /ако пуснат отново програмата/
Успех
« Последна редакция: Април 16, 2008, 18:18:14 от Мариана Стефанова »

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #41 -: Април 16, 2008, 17:13:42 »
.....така и неразбрах какви са мерните единици.....попитах докторката ....не трябва ли да пише нещо друго освен днк615+  и тя ми каза че е само това.
« Последна редакция: Април 16, 2008, 18:18:56 от Мариана Стефанова »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Публикации: 2716
    • Профил
« Отговор #42 -: Април 16, 2008, 17:19:40 »
може би този плюс е ,че си позитивен HBV DNA + а тези 615 са ти копията, което е наистина изключително малко, Всъщност не знам вече с тия доктори...  :angry2:

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #43 -: Април 16, 2008, 18:28:06 »
Здравей!

Наистина броя на копията на вируса при теб са много малко. Дано успееш да се включиш в програмата за лечение. Биопсията не е страшна - не се притеснявай!
По-важното е, че ще имаш шанс да започнеш лечението.

Успех!
Мери

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #44 -: Април 16, 2008, 21:56:37 »
Пожелавам ти възможно най-скоро лечение и УСПЕХ в унищожението на вируса. Дано биопсията мине леко!!! Поздрави от мен и Пловдив

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #45 -: Април 17, 2008, 07:43:20 »
СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • **
    • Профил
« Отговор #46 -: Април 26, 2008, 10:51:23 »
Привет на всички,искам само да ви кажа че биопсията мина ,сега чакам резултатите(след няколко дни) и да ви пожелая приятно искарване на празниците .                ЖИВИ ЗДРАВИ

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #47 -: Април 26, 2008, 12:19:49 »
Браво! :applause:

Стискам палци - резултатите да са добри :bravo:
Весели празници и на теб и на всички около теб!

Поздрави,
Мери

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #48 -: Април 26, 2008, 13:17:14 »
Здравей, радвам се, че биопсията мина и замина . Пожелавам ти добри резултати!!! Весело прекарване на презника и много, много ЗДРАВЕ!!!! А а а и много обич , разбира се !!! Поздрави от мен и Пловдив :D ;)

Неактивен Vancheto

• Профил
« Отговор #49 -: Април 26, 2008, 18:26:09 »
Браво  :applause:
Пожелавам ти хубави резултати!
Весели празници :)

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
« Отговор #50 -: Април 26, 2008, 18:35:21 »
И аз се присаединявам към останалите ;)
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен anita

• Профил
« Отговор #51 -: Април 27, 2008, 11:50:06 »
Пoжелавам ти хубави резултати :)

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 298
    • Профил
« Отговор #52 -: Май 30, 2008, 13:41:49 »
пиши за резултатите от биопсията и как се развиват нещата около теб. Поздрави!

Неактивен bibitka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 174
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #53 -: Май 30, 2008, 13:47:23 »
Бравос ! ;)
Дано биопсията даде добри резултати !
 :bravo:

Неактивен nevron

• Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
« Отговор #54 -: Юни 08, 2008, 14:52:45 »
Здравей и от мен!
Присъединявам се към съфорумците и ти желая добри резултати!
Поздрави!
 :bye2: :bye2: :bye2:
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007