Автор Тема:  Когато си на 17...и видиш смъртта в очите...  (Прочетена 3760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Eli

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Когато си на 17...и видиш смъртта в очите...
« Отговор #1 -: Април 15, 2008, 13:30:49 »
Уникална статия!!!

В основата на "отварянето на очите ни", винаги стои болката, парещата болка от нещо драматично, което сме преживяли. Честно казано само болката ни кара да осъзнаем истинските неща. Болката ни прави философи. Болката ни кара да израстваме и помъдряваме. Болката е онази, благодарение на която успяваме да променим живота си! Винаги човек осъзнава нещата, когато НЕЩО му се случи. Нещо, което да го събуди от дълбокия зимен сън на ежедневието, нещо, което да го разтърси из основи. Иначе животът си тече и ние изтичаме през пръстите му, без да осъзнаваме колко е важен факта, че сме живи, че виждаме слънцето и че можем да даряваме любимите си хора с любов. Сещате ли се за нещо друго, което да има значение?!
И ще завърша с една мисъл: "Онова, което не ни убива, ни прави по-силни". Защо трябва да усетим "онова", за да се радваме на живота?!

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #2 -: Април 15, 2008, 13:59:03 »
Нещата от живота-толкова прости,леснообясними,и до болка истински! :-\

Вчера една позната,потърси съдействие и обяснение,тъй като на синът й ,му съставили акт,от КАТ :angry2:!И кой е съставителя -викам аз,ами твоят мъж! :ashamed:/моят ,де/
-Какво може да се направи?- тревожно пита тя.

Аз като всеотдайна майка Тереза,чакам съпруга ,за да разпитам-какво ,що?И ако случайно нещо може да се понамали наказанието ,да ходатайствам!Знам ,че сигурно ще отнеса критика от мъжа ми ,но приятелка ,какво да се прави!

Разказа той,с нежелание,но разбрах,че "детето"на 19години,карало с 93 км/ч при разрешена 60км/ч,защото бързало и при все ,че срещу него движещите се запалили пътя да светкат ,за предупреждение ,за среща с КАТ!На това му викам -самонадеяно и безотговорно шофиране!
Извода за мен беше:Най-лошо е да накараш човек,който си е свършил работата да се чувства виновен ,че я върши професионално!А освен това ,мъжът ми каза:Ако не го бяхме спрели,и с тази скорост ,се забие в най-добрия случай в дърво,какво тогава ,щеше да пита майка му?Естествено млъкнах и ми стана кофти,че въобще се обадих!

На всичко отгоре ,след като не е чел правилника ,пита и каква е санкцията-моят мъж тогава вече ме отряза, :angry1:та се наложи да правя справка със закона -отнемат се 7т. ,глоба -100лв. и лишаване от правоуправление за срок от 1 месец! :shocked1:

В този случай,не знам да чукам на дърво ли ,да се радвам,че рядко шофирам ли,или да се надявам ,че всеки седнал зад волана все пак,има мозък?????????????

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #3 -: Април 15, 2008, 20:03:52 »
Направо настръхнах като го прочетох.Накара ме да се замисля сериозно за живота.

Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #4 -: Април 15, 2008, 20:09:25 »
Много ми хареса писмото! Това е истината само пред лицето на смъртта , усещаш с пълна сила колко е ценен и прекрасен живота. Това 17 годишно момиченце има идеали, които са трогателни , тя поглежда на света с доброта и усмивка. Пожелавам това отношение и на всички нас. Алилуя! :-* :love: :-*

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #5 -: Април 15, 2008, 20:13:21 »
Теди, много често полицаите отнасят по една цветиста......
То сега е война по пътищата, а какво щеше да е ако ги нямаше?Не искам да си представя.
Знаеш ли какво ще стане със сина на приятелката ти ако мъжът ти "направи нещо"- утре ще е още по самонадеян на пътя. Мисля, че той ти е отговорил много добре, обясни го и ти така на приятелката си, а тя ако е добра майка ще те разбере.

За статията Ели добре го е казала, неискам да се повтарям.

Ники, не е достатъчно да се замислиш само за живота като цяло а в детайли.....

Неактивен pumuckl

• Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #6 -: Април 23, 2008, 00:00:52 »
Ето малко по темата и от моя блог:
http://neiskam.blog.bg/viewpost.php?id=84131

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #7 -: Април 23, 2008, 08:33:36 »
Пумъкъл, това беше много яко, падна голям смях! Благодаря ти за сутрешното веселие! ;D ;D ;D :bravo:

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #8 -: Април 23, 2008, 09:02:01 »
Ето малко по темата и от моя блог:
http://neiskam.blog.bg/viewpost.php?id=84131
Да, много поучително и весело  ;D ;D :bravo:
Това си е истински Survivor :D :D :D

Като стана въпрос за мутри, аз в последно време постоянно протестирам срещу агресивното поведение на пътя и нарушаването на правилата на движение - най-вече с клаксон и премигване на фарове.
Чудя се, кога ли ще улуча някой някой по-дебеловрат от тия с черните джипове /щото и на тях не им мълча, ако се правят, че за тях важи специален правилник/, който ще слезе и ще ме спука от бой.
В неделя бях свидетел на една случка, която е показателна как се държат тези "младежи", когато някой им заяви, че те са нормални участници в движението.  :angry1:
На излизане от единия тунел при Витиня, на магистрала Хемус, едно фиат "Браво" се движи с поне 100-120 км/ч и в този момент черен пикап, който е с ролбарове от всички страни и с размерите на Hummer 2 /поне/, го изпреварва. Веднага след изпреварването черния пикап влиза в лентата на фиата, и рязко намалява скоростта, при което човека с Бравото удря зверски спирачки, гумите почват да пушат, той почва да носи на една страна, насовайки се към задния ролбар на пикапа.  :shocked1: Не знам дали този с пикапа отпусна малко спирчаките, или Бравото успя да намали достатъчно, но не успяха да се ударят. Ако Бравото се беше ударило в него, щеше да му замине цялата предница, ясно какво щеше да има на ролбара на господина.
Това всичко се случваше, защото сигурно този с фиата сигурно го е засякъл някъде преди тунела, или му се е разсвирил, защото той е нарушил правилника.
Това беше показателно как биха могли да реагират някои от тези хора, когато решиш да не им мълчиш.  Чувал съм и за случай на човек, който е бил застрелян на бензиностанция преди няколко години, заради спор за място за паркиране.  :shocked1: :shocked1: :shocked1:
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #9 -: Април 23, 2008, 18:27:50 »
Има ги всякакви
Аз пък много се заяждам с тукашните СОТ-жии,щото се мислят(абе даже незнам за кво се мислят :angry1:)Карат си както искат,ма хичччч неим цепа бъсма в такъв случай аз действам по мутренския начи сеча им пътя и карам пред тех с 20 и като тръгнат да ме изпреварват и аз натискам гаста :angry2: Да се научат да карат като хората!
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
« Отговор #10 -: Април 24, 2008, 15:36:17 »
Пумъкъл, много екстремно  :D :D :D
В крайна сметка всичко е добре, щом свършва добре!  :bravo: :bravo:

По отношение на обстановката по пътищата - Шофьорите са безобразни! Повечето си мислят, че скъпата и голяма кола ги пази, но има случаи, в които нищо не може да те спаси, а и честно казано не може да разчиташ на това. В крайна сметка, като си решил да се самоубиваш - ходи скочи от най-високия блок и да се приключва. Защо ще загиват невинни хора по пътищата, само заради факта, че ти си комплексар или си безобразно невъзпитан и безотговорен..?!  :scyth:  :angry1: А катаджийте се крият в храстите!!  :scyth:  :angry1:
Друго нещо, което мен ме вбесява е, че понякога си го отнасяш само, защото си от женски пол  :angry2: А като се замисля да си шофьор изобщо не е въпрос на пол, а на умение. Ама хайде обяснявай на някого, че е така! :-X :angry1:

Поздрави,
Ели

"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007