Автор Тема:  Здравейте  (Прочетена 8955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дияна

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
  • www.Help-dobri.org
    • Профил
    • www.Help-dobri.org
Здравейте
« -: Март 22, 2008, 13:46:40 »
Искам да разкажа историята на моя син.Казва се Добри Николов на 12г.от гр.Варна.През март 2006г. се разболя от остра нелимфобластна левкемия.Премина през 6 курса на химеотерапия за  9 месеца.Детето ми беше много зле - преливаха му много био продукти и го заразиха с хепатит С.От два месеца вече сме спрели лечение за левкемията,защото го водят оздравял,но хепатита му се обостри.Направиха ни изследвания и остановиха ,че е активен,и единственото лечение било с Интерферон.

Искам да попитам дали някой се е лекувал с лекарства на билкова основа,за да давам и аз на детето си ,защото този Интерферон можело да възбуди на ново левкемията.

Моля Ви да ми дадете съвет.

С уважение - майката на Добри - Дияна

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2987
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Здравейте
« Отговор #1 -: Март 22, 2008, 14:34:38 »
Здравей Диана,

Съжалявам да прочета че твоето детенце е понесло такива тежки удари- левкемия и хепатит Ц. Надявам се да се чувства по-добре ; това, че вече го водят оздравял е наистина хубава новина.  Относно хепатита- кой доктор във Варна го е преглеждал? Би ли могла ,ако искаш разбира се, да публикуваш тук неговите изследвания за хепатита- ПСР,АСАТ,АЛАТ и всичко което са му пускали.

За съжаление,както много пъти тук сме дискутирали, досега няма регистриран случай на излекуване с билки от хепатит Ц;това е упорит вирус , който подлежи на изчистване от кръвта чрез Интерферон и рибавирин. Има случай на пациенти ,които приемат прахчета,билки и тн, и чернодробните им ензими се покачват.Това става най-вероятно поради факта,че много от тях се хвърлят по "прехвалени" билкари и знахари, които всъщност злоупотребяват с тях;предлагат им съмнителни билки и тн.

За ваша по-добра усведоменост и за да сте наясно дали може да се лекува с инрерферон, заведете детенцето при някой специалист по хепатит. Тук има достатъчно отзиви за такъв, просто си изберете един и отидете. Само той може да ви даде реална представа и информация за едно лечение,дали би било "отключило" левкемията.

Неактивен desi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 120
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #2 -: Март 22, 2008, 14:49:51 »
Тежко е да чета такива редове - не стига една болест а и невниманието на доктори са му докарали и друга ! Потърсете специалист, едва ли някой от нас може много да ви помогне - става въпрос за нещо много сериозно.
Искрено се надявам да се излекува детенцето от всичко !
Успех и пиши как се развиват нещата.

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 276
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
« Отговор #3 -: Март 22, 2008, 17:26:52 »
    Здравей Диана,
    Много е тъжно тук да видя болката на още една майка, на която детето е заразено поради лекарска немарливост. Аз те разбирам най-добре, защото при мен случая е подобен - дете заразено от това, че някой лекар безотговорно гледа на професията си.
     Единственото, което мога да те посъветвам, е да се обърнеш за преглед и консултация към лекар - специалист от софийска чернодробна клиника. Тук във форума, във раздел "лекари-специалисти, може да намериш координатите: телефони и адреси на много добри наши лекари. Надявам се да ти помогнат. Горе глава и кураж. Живота е борба и ще се борим докрай!
                             Силвия

Неактивен Дияна

• Немедицинско лице
  • *
  • www.Help-dobri.org
    • Профил
    • www.Help-dobri.org
« Отговор #4 -: Март 22, 2008, 19:39:08 »
Благодаря Ви че толкова бързо обърнахте внимание на моя проблем .
Бяхме при  детски гастроентеролог в клиника "Света Марина" във Варна -д-р Георгиева , която му направи изследвания.От тях се видя че :АСАТ-156 ;АЛАТ-251 ;ЛДХ -537 ;ГГТ - 187 ;Албумин -43 г/л. Установен е силно позитивен тест за вирусна репликация : HCV-RNA=570 000  IU/ml ;
Резултат от генотипизиране на вируса не е получен. Изпратили сме кръвна проба в Пловдив за да се установи генотипа и резултатите ще са готови до месец и половина.
Лекуващата лекарка на детето ни каза за това че интерферона може да отключи левкемичните клетки т.е. може да се наруши имунният баланс в организма .
А на нас ни предстои трнсплантация на костен мозък в Франция , но поради наличие на хепатит С това ще стане след неговото излекуване .
Поздрави - Дияна.

Неактивен pumuckl

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 151
  • Acute
    • Профил
  • Вид лечение: Спонтанно излекуване
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Недиагностициран/а
« Отговор #5 -: Март 22, 2008, 20:19:43 »
Горкото детенце :(
Имате ли представа кога е било заразено с хепатита и как определят докторите шанса интерферонът да отприщи на ново левкемията?

Не съм запознат добре с химиотерапиите, но мисля че един от ефектите им беше, че подтискат имунната система. Може би затова репликацията е толкова голяма. Детенцето е получило хепатит Ц в неподходящ момент, в който организмът му е бил най-малко подготвен за това.

Не искам да ангажирам с мнението си, ясно е, че то не е професионално, но след като сте приключили с химиотерапията преди 2 месеца, може би имунната система ще се активира и репликацията ще падне, а оттам и ензимите. Но хепатитът ще си остане, докато не бъде лекуван.

Късмет и успех. :)

Неактивен nevron

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #6 -: Март 22, 2008, 20:35:10 »
Здравейте и дано е истина това, че поне левкимията я няма!
Що се отнася до хепатита, стискаме палци да е от по-леките генотипи и в най-скоро време да се започне лечение, ако разбира се е вазможно.
Искрено се надявам да бъде възможно.
Дръжте се, ние сме с вас и ще ви подкрепяме с каквото можем.
Поздрави!
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #7 -: Март 22, 2008, 20:47:18 »
Препрочитам постовете по темата за кой ли път и просто нямам думи да изразя негодуванието си от тази нелепа ситуация.
Много съжалявам за случилото се , той е толкова малко момче сега му е времето да играе с приятели, а вместо това ще се бори освен с левкемията и с хепатита.

Напълно се присъединявам към мнението на съфорумниците и мисля, че най добрите лекари хепатолози са в София.
Пожелавам ви успех в лечението

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #8 -: Март 22, 2008, 20:59:42 »

Искам да попитам дали някой се е лекувал с лекарства на билкова основа,за да давам и аз на детето си ,защото този Интерферон можело да възбуди на ново левкемията.

Моля Ви да ми дадете съвет.

С уважение - майката на Добри - Дияна

Здравей, Дияна!

Искрено съжалявам за това, което се е случило със сина ти! Може би е нужно да мине известно време, за да се възстанови детето от химиотерапиите и чак тогава да започне лечение с интерферон. Моят съвет е вместо да опитвате лечение с билки да потърсите добър лекар хепатолог, който да прецени кога може да започне лечение на хепатита. Вместо билки е по-добре да се вземат хепатопротектори, които в голямата си част също са на билкова основа и имат доказан много добър ефект върху черния дроб. Съветвам Ви да заведете детето в София, защото там са най-добрите специалисти в тази област!

Поздрави,
Мери

Неактивен Дияна

• Немедицинско лице
  • *
  • www.Help-dobri.org
    • Профил
    • www.Help-dobri.org
« Отговор #9 -: Март 23, 2008, 10:29:23 »
Цитат
Имате ли представа кога е било заразено с хепатита и как определят докторите шанса интерферонът да отприщи на ново левкемията?
Доби е бил заразен още в самото начало с хепатит - май 2006г.Но от тогава до сега за първи път показателите му са толкова високи и не падат от никакви лекарства.Незнам дали съм споменала в началото ,но той пиеше Узорфалк,Карзил и Хепамерц.

Шансът Интерферона да отключи левкемията за сега е много малък - мнение на лекуващите лекари в онкохематологичното отделение "Света Марина".

Дияна
« Последна редакция: Юли 03, 2008, 00:05:26 от Силвана Лесидренска »

Неактивен anita

• Публикации: 2988
    • Профил
« Отговор #10 -: Март 23, 2008, 10:50:35 »
Моята дъщеря също е лежала в онкохематологичното отделение на Света Марина. Там наистина са добри специалистите, но за хепатита не мисля, че във Варна има добри специалисти.
По отношение на билките - поне за сега няма такива, които да лекуват хепатита само подпомагат възстановяването на черния дроб.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #11 -: Март 23, 2008, 18:22:14 »
Здравей Дияна!
Съжалявам за всичко, през което е трябвало да мине Добри и се радвам, че е успял да се пребори с тази толкова тежка болест!
Аз смятам, че засега най-важното за него е да се погрижи да се възстанови напълно от всички мъки и болка, през които е трябвало да премине. Хепатита може да почака и моят съвет, като неспециалист, е да изчакате минимум година, преди изобщо да започнете да мислите за лечение. Интерфероновото лечение е много тежко и той най-малко се нуждае да преминава през още едно такова голямо изпитание, за толкова къс период от време. За тезата, че интерферона може да отключи отново левкемията нищо не мога да кажа, не съм специалист, но моят съвет е ти да приемаш съвети само от хора, които са специалисти в тази област. Говоря за хора, които имат много опит в лечението на пациенти с хроничен хепатит C, и дори имат опит с лечение на деца. Аз поне не знам за силно изявени специалисти в тази област, които да практикуват извън София. Затова се консултирай със сериозни специалисти в областта на лечението на пациенти с хронични хепатити.
Хроничният хепатит, е болест, която се развива в продължение на много години, преди изобщо да нанесе някакво поражение на черния дроб. Това дали ще отложите евентуално лечение с 2-3 години, не е толкова фатално, особено изхождайки от това, че трябва да позволите на Добри да си поеме въздух, и той да се възстанови от химиотерапията.
Единственото, което можете да направите, е примерно той да започне да взима някакви хепатопротектори. Повечето от тях са на билкова основа и това трябва да е билковото лечение, което търсиш, а не да отидеш при някой "билкар", който да му даде да пие неща с неизяснени съставки.
Специално за хепатопротекторите има няколко теми във форума, в раздела "Как да живеем с хепатита", погледни ги, за да научиш малко повече за тях. И задължително, ако решите Добри да започне да пие нещо такова, трябва да се консултирате поне с двама гастроентеролози и то както споменах - хора, специалисти в лечението и работата с пациенти с хронични хепатити.
Пожелавам ти успех, и на теб, и на Добри!
Надявам се, че оттук-натам ще ви се случват единствено и само хубави неща!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #12 -: Март 24, 2008, 10:26:05 »
Здравей,Дияна!
Искрено съжалявам, че от лекарска немарливост страда още един човек, и то дете , и то в момент когато трябва да се възстановява.
Мен също ме заразиха/хеп.В/ тъпите доктори, оттам съпруга ми и сина ми/13г./, за дъщерята още не знам.Разбирам как се чувстваш, но борбата трябва да продължи.
Аз също мисля, че сега той трябва да се възстанови и да събере сили за следващата битка.
И внимавайте с лекарите, търси няколко мнения.
Пожелавам ви успех !

Ваня

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
« Отговор #13 -: Март 24, 2008, 11:23:44 »
Здравей Дияна,

Най-напред искам да ти кажа "Добре дошла във форума". Мисля,че тук би могла да намериш много и полезна информация за хепатит С. Форумът е едно според мен "специално място", където освен да получи човек изключително полезна информация, може да срещне и нови приятели, които да са съпричастни на проблемите, с които се бори.
Наистина ми е много мъчно за всичко онова, което е трябвало да преживее синът ти. :( За съжаление едно зло никога не идва само. Но след като е имал сили да се пребори с левкемията, ще се справите и с хепатита.
Стискам палци и се моля за вас! Надявам се и вярвам, че съвсем скоро всичко ще бъде наред и той ще се радва на спокойно и щастливо юношество!!!

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен Дияна

• Немедицинско лице
  • *
  • www.Help-dobri.org
    • Профил
    • www.Help-dobri.org
« Отговор #14 -: Март 26, 2008, 10:31:54 »
Здравейте на всички!
Съветвате ме да изчакам поне година с лечението на хепатита,но при Доби това е почти невъзможно ,защото му предстои костномозъчна трасплантация,а за да се направи трябва първо хепатита да е излекуван,защото в противен случай хепатита може да направи трансплантацията много сложна или невъзможна.
Все още незная кога ще направим трансплантацията,защо чакаме отговор от Франция те да ни кажат кога това е най-добре да се направи - когато детето е в ремисия/т.е.няма ракови клетки/ или когато болеста се върне обратно - направи рецидив.
Мисля,че ме разбирате в колко сложна ситуация се намирам.
Благодаря ви за куража ,който ми давате и за това ,че ме разбирате.

Поздрави Дияна

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007