Автор Тема:  Австралийски антиген  (Прочетена 27077 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 298
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Австралийски антиген
« Отговор #15 -: Юни 18, 2008, 11:02:05 »
  Австралийският /повърхностен/ антиген - HBsAg - понастоящем представлява критерий за носителство на вируса, причиняващ Хепатит Б.
  HСV не се диагностицира с изследване на HBsAg.
  Ако сестра ти има HСV, добре е да се изследва и за HBV и ако резултатът за HBV е отрицателен да се ваксинира. /Не е добре човек едновременно да има и HBV и HСV, както и HBV с делта агент - това води до по-бързо развитие на хепатита./
  Ваксините за хепатит В представляват атенюирани ваксини /цялостно убита ваксина/. Прилага се трикратно по схема /Първи месец - I доза, след един месец- II доза и на шестия месец - III/. Ефективността й е 98 %. След 5 години се изследва количеството на антитела за Хепатит Б, създадени в организма /т.е. се прави кръвен тест - Австралийски антиген/ и в зависимост от резултата се прави поддържаща доза на ваксината!

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #16 -: Юни 18, 2008, 11:42:18 »
Цитат
Може ли един глупав въпрос? Само хеп.Б ли се нарича австралийски антиген? Когато сестра ми лежа в родилния дом, а тя е с хепатит С, някакъв млад лекар й казал, че е момичето с австралийския антиген?! Той ли е сграшил или аз?
Явно младия лекар все още не е бил взел диплома :laugh: :wink2: :laugh: или е проспал лекциите за хепатит В :bored:
 Австралийски антиген е първото име на вируса на хепатит В. Д-р Блаух Блумберг първи открива вируса или антигена в най-външния слой при някакъв австралийски абориген, затова се нарича Австралийски антиген HBsAg
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 11:58:38 от Мариана Стефанова »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #17 -: Юни 19, 2008, 10:44:59 »
Благодаря ти Марианче, радвам се , че толкова бързо ми отговори и аз така си помислих, но реших да питам по информирани хора като вас.
Катя, сестра ми е с хеп С, изследвала се е за Б, но няма и освен това е ваксинирана още преди няколко години, да не говорим, че на самата врата на изолатора в родилния дом с големи букви са написали хепатит С, така че , явно младото докторче не си знае уроците! Това си е чисто безобразие! Дано никога да не попадаме на такива некомпетентни докторчета! :cowboy:

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 298
    • Профил
« Отговор #18 -: Юни 19, 2008, 11:22:09 »
Аз на такива попадам непрекъснато, а и на тях все пак не им е само един пациент на главата - аз все с това ги оправдавам. Но когато са заложени здравето и живота на хората такова поведение не мога да приема.
А са полагали и Хипократова клетва!
Голям кошмар е да ходиш по лекари! По-добре в Интернет да си търсиш информация. :browse:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007