Автор Тема:  Мислите ли, че човек, болен от хепатит трябва да преподава??  (Прочетена 9161 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Вижте на каква дискусия попаднах

http://teacher.bg/cs/forums/t/3386.aspx

Няма да коментирам....
« Последна редакция: Април 09, 2008, 11:56:15 от Радослав Русинов »

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
Учудвам се как е възможно така да се изказват хора, които са незапознати и неподготвени със случая на болестта хепатит?!? :-X

И аз оставам без коментар!!  :shocked1:

Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен niki85

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 311
  • Хепатит B
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Както се изразява един всеобщ познаиник- ама това е простаааааааааааащина това е поооооооооооооощлост.
Ако видиш някого без усмивка, дай му своята!

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 116
    • Профил
 ??? тъй като аз пуснах запитването в този сайт-кое точно ви възмущава,че не ми е ясно??питам от чисто любопитство.

Неактивен anita

• Профил
Възмущаваме се на невежеството по отношение на болестта и това, че я заклеймяват. Не може да заклеймяваш без да си информиран.
Утре същите тези заклеймяващи може да се окажат в редиците на заразените.Не изчетох абсолютно всички отговори, но никои не си направи труда да попита за какъв вид хепатит става въпрос или да даде елементарно разяснение.

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
    • Профил
Възмущаваме се на невежеството по отношение на болестта и това,Не изчетох абсолютно всички отговори, но никои не си направи труда да попита за какъв вид хепатит става въпрос или да даде елементарно разяснение.
-за жалост си права :-\

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
??? тъй като аз пуснах запитването в този сайт-кое точно ви възмущава,че не ми е ясно??питам от чисто любопитство.
Лили_Ана, виждам че хората като цяло са те подкрепили и не смятат, че болестта е опасна и че трябва да се крие, за да може човек да практикува учителска професия.
Може би останалите реагираха така, защото прецениха, че темата е провокирана от отрицателно поведение на някои хора. Все пак, във форума вече има няколко случаи на хора, които са загубили работата си, защото са решили да бъдат искрени за болестта си. Всичко това се случва заради неинформираността на хората, и дано това започне постепенно да се променя.

Тъй като ми направи впечатление, в темата видях, че си писала, че хепатит B е едва ли не нелечим:
Цитат
-и на мен ми се иска да е така,но за жалост няма нищо такова!хепатит д не се лекува изобщо,а за хепатит б има поддържащо лечение,което евентуално да забави развитието на вируса.при 90 процента от хората няма излекуване от вируса.

Цитат
-Еко,за жалост ингормацията,която имаш не е точна.хепатит б не се лекува-това е австралийският антиген.вирусът остава за цял живот в организма и поразява черния дроб бавно ,но сигурно.хроничната форма е срещана при всички възрасти,но най-често при младите хора.и,щом имаш австралийски антиген значи си болен и то наистина болен-за цял живот!жалко е ,че за тази болест не се говори,а тя е също толкова опасна  колкото спина ,защото ,както на  твоята приятелка ,са й казали,че няма хепатит,а само ,че антигена е отломка,така и на много хора лекарите дават лъжлива информация и след време човек изведнъж разбира,че има чернодробен рак или цироза.Еко,накарай приятелката си веднага а си изследва чернодробните ензими-може вече да е доста увреден черният й дроб,колко време е минало..

Искам да кажа, че 90-95% от всички, хора които биват заразени с вируса на хепатит B, се излекуват спонтанно с помощта на имунната си система, през първите 6 месеца след заразяването. Само при останалите 5-10% от хората, се развива хроничен хепатит B, който съответно е трудно лечим.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
    • Профил
[Лили_Ана, виждам че хората като цяло са те подкрепили и не смятат, че болестта е опасна и че трябва да се крие, за да може човек да практикува учителска професия.
да,така е ,но истината е ,че малко хора знаят за хепатита като цяло.наскоро бях свидетел как човек,който е запознат с болестта,след като му казах,че я имам инстинктивно се отдръпна една крачака назад :P.мисълта ми е ,че може би ние-хората просто винаги се страхуваме от непознатото,но дори и да познаваме болестта,след като е "болест "-се пазим.
Тъй като ми направи впечатление, в темата видях, че си писала, че хепатит B е едва ли не нелечим:
[Искам да кажа, че 90-95% от всички, хора които биват заразени с вируса на хепатит B, се излекуват спонтанно с помощта на имунната си система, през първите 6 месеца след заразяването. Само при останалите 5-10% от хората, се развива хроничен хепатит B, който съответно е трудно лечим.

Поздрави,
Радо
-тъй като аз съм от тези 5 или 10 % ,значи спрямо мен това са си 90 %-малко преувеличих,прав си,но наистина като си от другата страна на бариерата ..
« Последна редакция: Април 09, 2008, 21:10:40 от Радослав Русинов »

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Знаете ли ,много сте прави,че има хора, които заради това че са споделили за болестта си ,са изгубили работата си!
Що се отнася до учителската професия,аз смятам ,че има далеч по опасни болести от хепатита ,какъвто и да е той1 Например психични разстройства и поведение ,което не се свързва с диагноза,но е осъдително!Така че предпочитам учителя да е с хепатит ,отколкото да се снима с моб. си телефон гол и после да има нехайството това да попадне в ученик!Или възпитател педофил!
Ако греша поправете ме !

А колкото до това лекува ли се или не хепатит В,мога да кажа ,че това което Радо е цитирал е информация ,на която се доверявам напълно , а не  на случайни коментари !И всеки ,който е тръгнал да се лекува с нагласата,че няма лек ,няма на какво да се надява!Твърдението ,че В не се лекува,от който и да е изречено е повърхностно,и подлежи на спор!

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
Теди, не искам Лили_Ана да се засегне, затова искам да я защитя. Просто тя явно е емоционален човек и е притеснена за здравето си, затова и го е казала по този начин. Явно е искала да отправи предупреждение и да накара всички да осъзнаят, че хроничния хепатит B, е различен от острия хепатит B, за който в повечето случаи хората си мислят, когато им кажеш нещо за хепатит B.
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен lili_ana

• Немедицинско лице
    • Профил
Теди, не искам Лили_Ана да се засегне, затова искам да я защитя. Просто тя явно е емоционален човек и е притеснена за здравето си, затова и го е казала по този начин. Явно е искала да отправи предупреждение и да накара всички да осъзнаят, че хроничния хепатит B, е различен от острия хепатит B, за който в повечето случаи хората си мислят, когато им кажеш нещо за хепатит B.
-благодаря,но аз вече влязох в спора :ashamed:

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Препрочитам темата и искам да се извиня ,ако съм казала нещо остро на lili_ana!

:ashamed: Извини ме,ако така съм прозвучала,но мисля ,че човек не бива да се хвърля с главата надолу още при първата хипотеза ,относно болестта си!Това ,че някой е казал "нелечимо или доживот" никога не трябва да се приема за точна и окончателна диагноза!
Ще ти дам за пример нещо,което ми се случи скоро:Моят мъж е най -големия песимист/ и може би затова ,така яростно се боря срещу отрицателните нагласи/ след срещата на форума в Троян ,е силно окуражен да се бори с хепатита!Преди не даваше дума да споделя ,какво се пише и говори във форума-просто защото отричаше шанса за излекуване,а сега като седна пред компютъра и идва да види какво чета и разглеждам!Дори обсъждаме историите на съфорумците!

Извинявам се отново ,ако съм те засегнала,надявам се да съм предизвикала поне борбена нагласа в теб ,lili_ana! :love:
« Последна редакция: Април 10, 2008, 13:59:26 от Радослав Русинов »

Неактивен anita

• Профил
Теди, аз напълно  разбирам lili-ana и да ти кажа честно и аз подходих по абсолютно същия начин като разбрах че съм заразена. И аз като нея казах, че не се лекува, после казах, че се провежда химиотерапия и какви не още глупости изрекох. Абе изкарах се че едва ли не ще умирам след няколко месеца :D. Добре, че тия нелепости ги изрекох само пред най-близкия ми човек та само неговите ангели изкарах :)
Та мисълта ми беше за лили- тя като по емоционален човек всичко това го сподели тук във форума.
Сега вече и тя е наясно със ситуацията и звучи много по ведро.
Няма начин да не си извинена и ти си от  по емоционалните :-* :-* :-*

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
Ще се съглася с Тедибон и Анитка :)

Чудя се да плаче ли човек или да се смее...  :-X
Има една мъдра мисъл "По-добре не казвай нищо, отколкото да кажеш нищо!!". Нямам коментар за публикацията - тя е безумна и по-добре авторът й да помисли върху смисъла на предишното ми изречение!!

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен Ahil75

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 38
  • всичко което не ме убива ме прави по-силе
    • Профил
  • Статус: Хроничен хепатит B
здравейте.бих искал да добавя че тука говорим за некомпетентни хора ,които дори и не са си направили труда (еи така за обща култура)да прочетат някоя статия за самата болест и незнам защо са тръгнали да я коментират.Тогава когато аз ходих да си пускам днк анализ,тея които бяха в помещението като разбраха че съм с хроничен хепатит б скочиха като попарени...сякъш имам проказа ,тогава се приближих към тях и извиках силно ПАААА....чАК СЕ СЕПНАХА.Ама нека ...после със сигурност са прочели поне по една статия за хепатита...гарантирам!знам че не е тоя начина ама бях вече много изнервен .

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007