Автор Тема:  One more - хепатит С  (Прочетена 8455 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Неуспешно
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: One more - хепатит С
« Отговор #15 -: Април 07, 2009, 19:08:08 »

Здравей Теодора – благодаря ти! Да, аз се озовах във ВМА напълно случайно – една приятелка работеше там и ме заведе при гастроентеролог  да види защо са ми завишени чернодробните показатели – чак в последствие разбрах, че съм попаднала при едни от най-добрите и точно където трябва – или поне се надявам да е така. Вярно е че и аз си зададох въпроса на Дани – защо първо ми направиха биопсията а после дадох кръв за ПСР – ако все пак се беше оказал отрицателен какво оправдание щеше да има ровичкането из дроба ми, при това положение сигурно щях да съм ядосана , но той за съжаление се оказа положителен и в крайна сметка спестих време. За което съм им благодарна. Самата биопсия беше с пълна упойка защото беше насочена, боля ме само един ден, мисля че при тях това е рутинна процедура и проблеми нямаше. За позитивното мислене – мерси за сега  тренирам,  има известен напредък :)  за приемането – май също си права, за лечението  - не знам какво да мисля – ще видим....

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #16 -: Април 07, 2009, 19:29:40 »
Здравей!

Добре дошла във форума! :flowers:

Виждам, че вече са ти отговорили на въпросите :flowers3:

Аз искам само да добавя, че наистина тук ще намериш разбиране, подкрепа и човешко отношение! :flowers4:

Трябва да си сигурна, че ще победиш болестта и ще се оттървеш от този коварен вирус, за да се случи наистина това. Освен това трябва да се въоръжиш с огромна доза търпение и нещата ще се случат.

Поздрави,
Мери
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #17 -: Април 08, 2009, 21:28:01 »
Здравей и от мен и добре дошла във форума, с малко закъснение!
Сигурен съм, че нещата ще се подредят и ще разбереш че въпреки неприятната новина имаш възможности и опции за лечение. Но със сигурност хепатита и лечението му са едно огромно изпитание за търпението, така че въоръжи се с голямо търпение!

Тук искам да вметна малко информация за вируса на хепатит C и въпросите с дезинфекцията. Вируса на хепатит C може да издържи минимум 16 часа извън тялото, като в някои случаи дори може да оцелее в продължение на 4 дни.
По отношение на дезинфекцията, според едно изследване от 1999 година, е установено че HCV вируса е податлив при използване на феноли (phenolics) и хлор (chlorine): Effect of phenolic and chlorine disinfectants on hepatitis C virus binding and infectivity.
Тук ще допълня с една извадка от книгата Viral Hepatitis, където има цяла глава посветена на дезинфекцията:
Цитат
Conventional sterilization procedures such as steam autoclaving, dry heat, ethylene oxide gas and hydrogen peroxide gas plasma can be relied upon to effectively inactivate all hepatitis viruses. This is also true for liquid chemical germicides used as sterilants (sporicides). Such procedures are used primarily for medical instruments that are reprocessed for use on patients in health-care facilities. It is emphasized that this class of potent chemical germicide is designed and intended for exclusive use in 'total immersion' reprocessing of certain heat-sensitive medical instruments and is not appropriate for use on environmental surfaces.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Buba

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 300
    • Профил
  • Резултати: Неуспешно
« Отговор #18 -: Април 10, 2009, 14:48:00 »
Мариянче и Радо благодаря и на вас, сигурно ще ви досаждам доста в бъдеще, Радо мерси за информацията - да си призная идеята за 3-те минути живот на вируса повече ми допадаше от тази за 4-те дни .. но по-добре е да се знае истината :( От статията останах с впечатление, че хлорът не е особено ефективен дезинфектант, но може и да не съм превела правилно, а и май става въпрос за дезинфекция на инструменти, не знам в домашна среда какво би било най-добро, освен спирта както каза Дани.
За съжаление за сега се оказва, че не отговарям на повечето изисквания за успешно лечение – оптимизъм, търпение и борбеност не са от най-присъщите ми черти, но дано да успея да надскоча себе си и да се заразя от вашия позитивизъм.  Чудех се за моята биопсия – тъй като ми откриха огнище (хипоехогенна зона) 20/25мм и биопсията изрично беше насочена за да вземат  материал от тази зона,  това означава ли че резултатът отразява само състоянието на огнището или на целия дроб и ако е първото възможно ли е в останала част на дроба положението да е малко по-добро. Също така някой знае ли  хепатопротекторите ако се започнат може да се спират и това по някакъв начин прави ли дроба по уязвим след спирането. Ако вече сте обсъждали тези въпроси някъде и не съм прочела – извинявам се.

Неактивен Радослав Русинов

• Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
« Отговор #19 -: Април 11, 2009, 01:34:37 »
Мариянче и Радо благодаря и на вас, сигурно ще ви досаждам доста в бъдеще, Радо мерси за информацията - да си призная идеята за 3-те минути живот на вируса повече ми допадаше от тази за 4-те дни .. но по-добре е да се знае истината :( От статията останах с впечатление, че хлорът не е особено ефективен дезинфектант, но може и да не съм превела правилно, а и май става въпрос за дезинфекция на инструменти, не знам в домашна среда какво би било най-добро, освен спирта както каза Дани.
Здравей,
Да, главата от книгата, която цитирам е свързана с дезинфекция на лаборатории и инструменти. В другата статия, която цитирах споменават точно хлора като ефективен дезинфектант срещу вируса на хепатит C, а не обратното. Може би ти имаш предвид някоя друга информация. За спирта не мога да кажа нищо, предполагам че наистина помага, но не съм видял в главата в книгата конкретно да цитират негови производни, макар че не съм я изчел в пълни детайли.

Чудех се за моята биопсия – тъй като ми откриха огнище (хипоехогенна зона) 20/25мм и биопсията изрично беше насочена за да вземат  материал от тази зона,  това означава ли че резултатът отразява само състоянието на огнището или на целия дроб и ако е първото възможно ли е в останала част на дроба положението да е малко по-добро. Също така някой знае ли  хепатопротекторите ако се започнат може да се спират и това по някакъв начин прави ли дроба по уязвим след спирането. Ако вече сте обсъждали тези въпроси някъде и не съм прочела – извинявам се.
Да, според мен резултатът ще отразява само състоянието на черния дроб в самото огнище. Възможно е в останалата част на черния дроб нещата да са по-добри, макар че това огнище може да е свързано с по-различен тип на увреждане, а хистологичните промени, причинени от самия хроничен хепатит, да са същите както и на местата извън огнището. За това трябва да се обърнеш към лекуващия лекар, тъй като той има най-точната информация и мпоже да отговори конкретно на въпроса ти, аз мога само да гадая.

Също така някой знае ли  хепатопротекторите ако се започнат може да се спират и това по някакъв начин прави ли дроба по уязвим след спирането. Ако вече сте обсъждали тези въпроси някъде и не съм прочела – извинявам се.
Да, могат да се спират, няма специални изисквания в това отношение. Макар, че се препоръчва лечението с хепатопротектори да е по-продължително - то така или иначе не вреди, може само да помогне. Но ако решиш да спреш хепатопротекторите, или ти се наложи, нищо фатално няма да се случи.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007