Автор Тема:  Още една нова история за хепатит Б  (Прочетена 2354 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Galina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравейте,
Искам да разкажа за моето ходене по мъките.Преди 2 години бях бременна с близнаци и имах доста тежка бременност,в третия месец получих няколко тежки кръвоизлива и бях приета в болница ,като за да ме приемат трябваше да ми направят всички необходими изследвания включително за хепатит Б и съответно всички изследвания бяха отрицателни.Лежах известно време в Тина Киркова,а после реших да се прибера в родния си град(Русе) уж да си почивам повечко ,но уви там трябваше да ме приемат по спешност при поредния кръвоизлив в АГ болницата,където прекарах около един месец.Изписаха ме ,прибрах се в София и си ходих на редовните консултации ,докато в един момент в края на шестия месец от бременноста пожълтях доста сериозно и веднага ме пратиха в инфекциозна болница в София.Там след изследванията които ми направиха ми казаха че имам хепатит Б.Направо ми дойде като гръм от ясно небе.Веднага изследваха и съпруга ми и неговите изследвания бяха отрицателни.Докторката ми обясни че най-вероятно съм заразена при престоя ми в някоя от болниците,но т.к вируса има скрит период,съм пожълтяла по -късно.От тук нататък започнаха моите огромни притеснения за бебетата ми.Никой не можеше да ми даде отговор дали те ще са заразени или не.Подложиха ме на доста продължително лечение,като обаче т.к лекарствата които по принцип се използват за лечението не са препоръчителни за бременни жени ми изписаха някакви (доста скъпички )лекарства които сама трябваше да си набавя.Както и да е не ме интересуваше нищо,само исках бебетата ми да са добре.Между временно имах контракции и всички лекари бяха силно притеснени от преждевременно раждане.За тези които не са били в инфекциозната болница в София искам да уточня ,че това е най-мизерното място където някога съм била.В съседство на отделението където бях лежаха деца с усложнения от шарка.След като ме стабилизираха малко,шефа на отделението каза че са взели решение да закрият това крило където лежах аз и още 3ма пациенти и ще ни прехвърлят в някое от другите отделения(не за хепатитно болни).Тогава лекуващата ми лекарка каза че за мое добро и имаики се предвит състоянието ми е по добре да се прибера в къщи.Така ме пратиха у дома ,но не се водих изписана.Трябваше да ходя периодично за изследвания.Прибрах се доста по доволна ,защото поне се махнах от онази дупка наречена болница ,но за мое голямо съжаление това не беше края на моите мъки.На втория ден от домашния ми престой аз се обринах и съответно веднага се върнах в болницата,където ми казаха че съм се заразила с варицела,най-вероятно от децата които лежаха в съседното отделение.Направо не можех да повярвам ,че всичко това ми се случва.Лекарката обаче тогава ме успокои че тъй като варицелата ми е второ заболяване на фона на хепатита ,щяла да протече в по-лека форма,и нямало място за притеснение за бебетата.Честно ,исках да убия някого.Отново почнаха контракциите поради високата температура от шарката а едва бях на половината на седмия месец.Както и да е,и това мина и на 13 март 2007 след като мина периода на карантина ме прехвърлиха в Майчин Дом с идеята да лежа там около един месец под наблюдение(термина би беше на 16.04),но водите ми изтекоха през ноща и така пак по спешност родих.Слава богу децата ми бяха и са добре,на пук на всичко което ми се случи.След това ме викаха няколко пъти в Инфекциозна болница за контролни изследвания ,и след последното такова докторката ми каза че съм изчистила вируса на хепатита и че съм добре,и ми каза да изследвам децата за носителство като навършат 6 месеца.Изследвах децата както ми казаха и те имат отрицателни резултати за хепатит Б.С това реших ,че тази страница от живота ми е затворена.само да уточня ,че при изписването ми от Инфекцоизна болница всичките ми документи отидоха директно в Майчин Дом и за жалост в последвалата суматоха после се оказа че нямам епикриза от Инфекциозна болница.И така вече втора година за си мисля че съм излекувана,тъй като ме увериха че съм добре и не ми дадоха никакви по специални препоръки и терапии освем диетат която трябваше да спазвам.Кажете ми моля ви ,възможно ли е да съм изчистила вируса и има ли някаква опасност за децата ми и трябва ли да ходя на нови изследвания?????
« Последна редакция: Април 14, 2009, 10:50:33 от Мариана Стефанова »

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Re: Още една нова история за хепатит Б
« Отговор #1 -: Април 14, 2009, 11:01:22 »
Здравей! :flowers2:

Добре дошла във форума! :flowers:

Мисля, че няма място за притеснение. След като си изчистила вируса ти в момента имаш доживотен имунитет срещу него! В 90% от случаите на остър хепатит се случва точно това! Така, че въпреки проблемите, които си имала се надявям, че за в бъдеще няма да имаш проблеми с вируса на хепатит В. Проблеми имат хората, при които хепатита хронифицира и не успяват да изчистят вируса.
Можеш за свое собствено успокоение да си пуснеш по едно изследвани HBsAg и anti-HBsAg. Първото ще ти покаже дали вируса вече го няма и трябва да е отрицателно, а второто ще ти покаже дали имаш изграден имунитет и дали антителата са достатъчни, за да те пазят - това изследване трябва да бъде положително.
Ако всичко е така, то тогава трябва да почерпиш! :wink2:

Поздрави,
Мери
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #2 -: Април 14, 2009, 12:11:07 »
Здравей, Галина  :smile:
Знам какво си преживяла, моята история е подобна, само че с едно бебе и без шарка.
При мен хепатита е хроничен и вече пет години се боря с него без успех.
За да си сигурна в своята победа над вируса можеш да си пуснеш едно безплатно и анинимно изследване в местното ХЕИ за хеп.А, В, С и СПИН или само меркерите , които те интересуват.За антитела/ anti-HBsAg/можеш да си платиш допълнително.
Много се радвам, че децата ти са здрави.
Стискаме палци за резултатите ти :bravo2:
« Последна редакция: Април 14, 2009, 12:18:28 от Vancheto »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Eli

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #3 -: Април 14, 2009, 16:42:47 »
Здравей Галина и добре дошла сред нас  :flowers2:

Аз също бих те посъветвала да си пуснеш нови изследвания за хепатит.
Чудесно е, че бебчета са добре и всичко с тях е наред! Нека да са ти живи и здрави и само да те радват!!  :fun:

Поздрави,
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007