Автор Тема:  Как да отслабнем завинаги  (Прочетена 19734 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Как да отслабнем завинаги
« Отговор #15 -: Юни 12, 2008, 13:37:52 »
Здравейте!
Бях ви обещала да пиша за тази диета. Започнах я на Великден и до ден днешен си я спазвам както се казва и със запетайките. Свалила съм 6-7 килограма.
Верно е, че тудно привикнах да ям само месо, но добре че може и обезмаслено мляко та съм го ударила на бозаене :laugh:
Понеже ми е безвкусно ям все по малко и по малко. Трудно ми беше да пия по 2 литра течности, но и с това свикнах.
Книгата наистина е много подробна и добре написана, по важното е, че върши работа.
Ако някои иска по подробна информация да пише на лична.

Поздрави
« Последна редакция: Юни 12, 2008, 16:47:49 от anita »

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #16 -: Юни 12, 2008, 15:40:40 »
В тази връзка, тъй като в последно време се появиха и отрицателни мнения за високо белтъчната диета на д-р Дюкан, искам да пусна аудио запис на едно телевизионно предаване. Предаването е "Тази сутрин" по bTV, водещ е Анна Цолова, излъчено е на 21 май 2008 година, между 08:30 и 9 часа.
Темата е "За и против белтъчната диета". Гости в студиото са проф. д-р Стефка Петрова /национален консултант по хранене и диететика към Министерство на здравеопазването и ръководител на направление „Храни и хранене” към Национален център по опазване на общественото здраве/, и Иван Звездев /професионален готвач и водещ на кулинарното предаване "Бон Апети"/.
Предаването е продължение на темата от 19 май /понеделник/, когато за първи път е направена тема в "Тази сутрин", в която се изказва отрицателно мнение за този тип диети, което е предизвикало огромен отзвук, и съответно в сряда /21 май/, bTV правят ново предаване по същата тема, и което аз успях да запиша.
Ето и записа /22 минути/ на самото предаване: За и против диетата на д-р Дюкан.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Eli

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 705
    • Профил
    • Счетоводна кантора Елвада
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #17 -: Юни 13, 2008, 15:14:03 »
Здравейте и от мен,

Наистина има доста противоречиви отзиви за тази диета. Но истината е, че тя стана много популярна напоследък и много хора постигнаха невероятни резултати. Например едно от момичетата в моя офис свали с нея близо 10 кг. и казва, че се чувства страхотно! Според мен е въпрос на нагласа и на организъм! Успех на всеки, който е решил да я спазва!!  :bravo2: И чакаме отзиви за нея!!  :chat:

Поздрави за всички,  :flowers:
Ели
"Животът е решение, а не компромис"

Моите албуми: http://bit.ly/df4dMR

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2012, 09:02:06 »
Една много полезна статия, в която детайлно се обясняват какви са рисковете от високопротеиновите диети: Протеиново отравяне.
Ето част от началото и:
Цитат
Протеиново отравяне

Всички сме чували за широкопопулярните протеинови диети (а и немалък брой от нас са ги следвали). Тяхното меню включва почти изключително само протеинови храни: месо, риба, яйца, мляко, ядки и протеинови добавки. Въглехидратите и мазнините се изключват, допускат се само някои зеленчуци с ниско съдържание на въглехидрати. Тук няма да разискваме същността на този тип хранителни режими, а ще разгледаме обратната страна на медала, а именно – опасността, наречена "протеиново отравяне".
...

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен proddy

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 188
  • ЖИВИЯ човек може да се справи със всичко!
    • Профил
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2012, 13:05:00 »
Апффф, значи, за да отслабнеш на първо място ти трябват: брутални ДИСЦИПЛИНА, ВОЛЯ И ЖЕЛАНИЕ. Ако ги нямате значи не сте готови за това, което ви предстои. Не да ми гладувате няколко дни и после да се отдадете на желанието на организма да навакса изгубеното. Прави се полека, за да свиква организма, както и всяко отслабване над 4кг на месец е нездравословно и води до необратими последици и заболявания. Да не говорим за увисналата кожа.
И така, сладури, ако имате нещата, които изброих в  първото изречение може да поговорим за останалата част от упражнението.
 :laugh: :laugh: :laugh:

Поздрави,
Александър
Старт на лечението: 25 Ноември 2011 Хепатит Ц, генотип 3

Неактивен anita

• Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2012, 15:22:33 »
Проди, не е само до дисциплината и волята. Като прибавим и увредена щитовидна жлеза нещата стават много по сериозни. Хепатита е огромен враг на жлезата, а за лечението да не говорим.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007