Автор Тема:  Изключете се от виртуалния свят  (Прочетена 3750 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Изключете се от виртуалния свят
« -: Април 25, 2008, 12:50:28 »
Цитат
Всеки десети американец използва технологиите по начин, който влияе негативно на живота му, на връзките му с други хора, на здравето или работата му
23.04.2008
Разменяте текстови съобщения с гаджето вместо да му се обадите? Браузвате в интернет часове наред и след това се чувствате все едно сте пили с часове? Сънувате, че пишете в блога си и непрестанно ви се причува телефонен звън? Време е да изключите цялата електроника около себе си поне за ден.

До този извод поне са стигнали Шарън Сармиенто и Ариел Столингс, които са пример за растящия брой хора по цял свят, които осъзнават, че са започнали да робуват на електронните устройства, разказва Ройтерс.

"Мисля, че всички ние в един момент си казваме: "Спри, изключи виртуалното! Нещата отидоха твърде далеч. Прекалено сме привързани към Мрежата", разказва 30-годишната Сармиенто, собственик на интернет базиран бизнес и професионален блогър в Алабама.

"Все едно мозъкът ни се движи едновременно в няколко различни посоки. Така че ден на пълна почивка от технологиите те връща към реалния свят."

Някои го наричат "светски Шабат", други - "ден извън мрежата", трети - "денят "Угаси го!". В Северна Америка група ентусиасти се опитват да го превърнат в глобално събитие през май.

Столингс дори отива още по-далеч. Тя е писател, блогър и посачово работи за "Майкрософт", а през януари решила тази година да прекара 52 нощи Unplugged.

"Обичам технологиите. Не съм пристрастена. Но напоследък осъзнах, че имам проблем, когато сядам да си проверя пощата, а шест часа по-късно все още пред компютъра, гледайки видео клип с кукли по YouTube.

Опитах да си припомня какво съм правила през последните два часа и не можах. Като онези моменти, които ти се губят, когато се напиеш до безпаметност", споделя тя.

Столингс взела решение: всяка сряда изключва всичко - компютъра, мобилния телефон, телевизора...

По ирония на съдбата, именно чрез блога й (http://52nightsunplugged.ning.com) идеята плъзва по света и свързва хиляди хора, които пускат есемеси, докато шофират, влизат в банята с лаптопа или си проверяват електронната поща по време на вечеря.

"Мислех си, че това е проблем, от който страдам само аз и странните ми колеги. Но после започнах да научавам за същите проблеми от италианци, поляци, чехи и дори ми се обади човек от Колумбия. Очевидно проблемът не беше само американски, а международен."

Изключи се!

Доктор Дейв Грийнфийлд, ръководител на Центъра за интернет поведение в щата Кънектикът, разказва как повечето хора си мислели, че се се шегува, когато през 1999 г. в книгата си "Виртуално пристрастяване" предупреждава за маниакалното използване на интернет.

Ученият посочва, че според различни изследвания всеки десети американец използва технологиите по начин, който влияе негативно на живота му, на връзките му с други хора, на здравето или работата му.

цялата статия - http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1190810

Пристрастяването към технологиите наистина се превръща в глобален проблем.
Хубаво е, да се изключваме от виртуалния свят и да поглеждаме все по-често към истинския свят, особено когато навън всичко е в прекрасните пролетни багри и цветове! :)
« Последна редакция: Април 25, 2008, 13:28:18 от Мариана Стефанова »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Теодор

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 89
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Изключете се от виртуалния свят
« Отговор #1 -: Април 25, 2008, 13:37:39 »
Аз съм твърдо за  :bravo: Напоследък се опитвам да пускам телевизора по-рядко и за моя радост ми остава доста време за нещо по-смислено. За съжаления с компютъра си е малко проблем..

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #2 -: Април 25, 2008, 15:39:38 »
И на мен ми е трудно изключването от компютъра,направо ги разбирам наркоманите,то направо ме тегли като магнит!А недай си ,боже да има някой на компютъра-душичката му изваждам ,докато не стане!

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #3 -: Април 25, 2008, 16:26:33 »
Теди, то затова му се вика PS /персонален компютър/
Всеки трябва да си има такъв.
А пък ти си обсебила компютъра на децата и само ги тормозиш.Компютъра за тях е като въздуха за всяко живо същество.
Поздрави ги от мен/за търпението/

Неактивен bibitka

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 174
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
« Отговор #4 -: Април 25, 2008, 16:38:00 »
За мен пристрастяването към ПЦ-то е голям проблем.Опитвам се да ограничавам времето,прекарано пред него,но...Има дни,в които се опитвам да не включвам подобен вид техника и да се наслаждавам на реалния свят.Но работата ми протича пред ПЦ-то,така че често изкушението е пред мен целия ден. :crying2:
« Последна редакция: Април 25, 2008, 16:52:01 от Силвана Лесидренска »

Неактивен anita

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2988
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #5 -: Април 25, 2008, 17:28:36 »
Срам ме  е да си призная, но и аз съм пристрастена. Преди години когато си прекарахме нет у дома само аз бях обладана от РС.
Децата много рядко сядаха пред него и то само за да си търсят някакъв материал и до ден днешен са така. Много рядко успявам да ги засека в нета. Аз обаче независимо че съм била на работа цял ден пред РС вечер още щом се прибера веднага включвах лаптопа. Беше ми обсебил половината от леглото. Сега когато трети месец почти не излизам от дома той е единствената ми връзка със света. От две седмици се опитвам повече време да прекарвам навън. Много ми е мъчно само, че не мога да седна на една пейка и да се припичам на слънчице :(

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #6 -: Април 25, 2008, 17:53:42 »
Аз също съм пристрастена, но въобще и не се опитвам да спирам, защото знам, че няма да стане. Между работа, чистене, пране готвене , миене на чинии и т.н. само интернет ме развлича, може да ви звучи малко тъжно, но е така. Подобно на теб Анита и аз имам лап топ, но моя е от мъничките и е супер удобен. Лежа си на дивана пред телевизора, слагам си го на корема и цяла вечер сърфирам. Иначе с мъжа ми няма как да си разделим другия компютър, защото той е по-зарибен и от мен ;D
Анита, исках да ти кажа, че според мен няма да има проблеми да се припичаш на слънчице на някоя пейчица от време на време. Все пак, от това , което разбрах , важно е дробът да е скрит от слънцето. Пожелавам ти малко слънчице и много  :love: :love:добро настроение!!!!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007