Автор Тема:  Изследвания за хепатит Ц при бебета  (Прочетена 1901 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vera

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравеите на всички,преди почти година писах тук и съм благодарна за отговорите и инфото което получих тогава, но сега имам отново нужда от съвет. НАкратко отново историята - случаино при изследвания открих, че имам хепатит Ц -с няколко неуспешни бременности съм, завършващи с кръвоизливи и съответно кръвопреливания от които и наи-вероятно е хепатита.Правила съм 2 изследвания - 1 в Пловдив, което показа че съм в сива зона и 1 ПСР при доц. Антонов, които показа че има вирус, но самото изследване със стоиностите (то се бави няколко месеца ) се изгуби при пращането от Соф до Пловдив ( те го бяха пратили не до моя лекар, а в пощата на някаква друга, която дълго време не можах да открия и така ). Междувременно отново забременях и този път за щастие имам син, които вече е на 40дни :) Сега ще трябва отново да се заема с изследвания за мен, но въпроса ми е наи-вече за бебето. След раждането му правиха изследвания и откриха наличие на антитела, което предполагам че е неизбежно, стоиностите на алат и асат обаче са му в норма. В клиниката в коята раждах ми казаха да направя второ изследване за антитела след месец, за да се види дали се изчиства - бебето обаче е много малко и ме е мнооого жал да го бодат още сега :(, още повече че си мисля че едва ли от това ще се разбере дали има или не и мисля да изчакам да стане поне на 2 месеца. Искам да попитам някои дали има опит с изследванията при бебета и евентуално при кои лекар в Соф да го заведа (тук положението е трагично в тва отношение или поне аз нямам късмет да попадна на компетентен доктор ). Изобщо ще съм благодарна за всякаква информация по въпроса, според това което съм чела шанса да съм му го предала не е голям, но...божа работа и много ме е страх да не се е случило :(, но така или иначе ще трябва да се установи.
Предварително благодаря на всички които ми отговорят, приятен ден и късмет

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 276
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Изследвания за хепатит Ц при бебета
« Отговор #1 -: Май 17, 2008, 09:30:41 »
  Здравей Вера,
  Първо искам да ти честитя раждането на детето. На цялото семейство желая много здраве, любов и късмет!

Тук ще намериш цялата дискусия във форума, която те интересува. Надявам се след като прочетеш мненията на съфорумците, наистина да си отпуснеш сърцето.
http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=393.0

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Изследвания за хепатит Ц при бебета
« Отговор #2 -: Май 17, 2008, 11:42:21 »
Вера, това е чудесно!След толкова мъки вече си имаш бебче!Браво!Честито! :bravo:

Сигурно си прочела, това което ти показа Силви.
Не се притеснявай, всичко ще е наред!Радвай се на сладкото си бебе!

Ако искаш изчакай профилактичните изледвания/мисля, че на 6 мес./Така и така ще го бодат детето, и тогава направи необходимите изследвания за хепатита.

Успех и щастие ти желая! :)
Ваня

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007