Автор Тема:  Моля отговорете  (Прочетена 2359 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен didosep

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 54
    • Профил
    • facebook
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
Моля отговорете
« -: Май 27, 2008, 22:14:48 »
Здравейте.Гледах предаването на Милен Цветков за спряната програма за хепатит б.Аз самият съм болен но от хепатит ц.Разбрах колко се чака за лекарства които  са жизнено необходими и си мисля защо не направим нещо по въпроса.Ние болните от хепатит не сме никак малко а сме много пренебрегвани от държавата.Намират се пари за толкова много глупости а за нас няма.Защо не се организираме и да отидем да протестираме.Знам че много хора ще кажат че това няма да промени нищо но аз не мисля така.Ако сме настоятелни мисля че ще ни обърнат внимание.Все пак това не е малък проблем.Какво ще кажете?Аз съм от Варна но ако решим да се организираме за нещо такова бих дошъл веднага в София.

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Re: Моля отговорете
« Отговор #1 -: Май 27, 2008, 22:41:09 »
гледах предаването!
Ти разбра ли ,че тези от касата нямат очи да присъстват в студиото,камо ли да чуят някой пациент!Може би ако ги заплашим ,че ще заразяваме масово невинни неподозиращи хора,може да ни чуят! :angry1:
Само съдебни дела биха ги натоварили,и ако например спечелиш дело срещу НЗОК,откъде аджеба, ще вземат парите за да ги платят на ищеца?Пак от бюджета на касата!който естествено се попълва и от нашите здравни вноски!

Идва ми наум един виц,който татко разказваше на приятели,но аз бях твърде малка ,за да го разбера тогава:
Събрание в предприятие по време на социализма:
-Другари и другарки,за да повишим изпълнението на плана се налага да се закупят нови машини и съоръжения,което ще намали премиите!
От последните редове се обажда човек на средна възраст и казва:
-Другарю директор!Моята леля живее в чужбина и има публичен дом,когато нещо не й върви в бизнеса,сменя курвите,а не креватите!

Извинявам се за нецензурните думи,но крайно време е да се разбере,че не само системата ,а и хората ,които ни управляват са за смяна!И ако ние не можем да променим нещо с вълшебна пръчка е по-добре да се замислим,ще идем ли да гласуваме на поредните избори!

Поздрави ,Теди

п.п.Предпочитам да се събирам с хората от форума за вдигане на настроение и купон,политиката не я обичам много!Иначе моя скромен принос в борбата с НЗОК беше януари и февруари!Писах и пращах ,и взеха че ми отговориха!Ако всеки от нас е поне толкова нахален и настоятелен като мен,ще е от полза!
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен didosep

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 54
    • Профил
    • facebook
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #2 -: Май 27, 2008, 22:48:57 »
Но аз не говоря за политика.Въобще не искам да се меся в политиката.Просто трябва да се борим за правата си.В случая за лекарства.Искам само нормално лечение,не искам нито да свалям някой от власт ,нито да качвам някой.Но все пак трябва да настояваме за това

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #3 -: Май 28, 2008, 08:10:02 »
Това със спирането на програмата се повтаря всяка година.2006 е имало протести, но не са я пуснали.Това е сложен проблем и се отнася за системата като цяло.Не само хората с хронични хепатити са засегнати,а всички останали.И аз смятам като Теди, че е въпрос на политика.
Чакала съм да пуснат програмата и знам колко е мъчително и ужасно. :(
Поздрави
Меги
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007