Автор Тема:  Австралийски антиген  (Прочетена 26856 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mimi20

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Хроничен хепатит B
Австралийски антиген
« -: Май 28, 2008, 20:46:55 »
Ако някой знае някакав сайт за австралийски антиген, моля да ми го даде да прочета за него какви последствия има хроничния австралийски антиген.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Май 29, 2008, 07:31:02 от Радослав Русинов »

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 276
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: австалийски антиген
« Отговор #1 -: Май 28, 2008, 20:54:26 »
     Това е информация, побликуваан от Емо и Радо във форума. На още много места във форума може да откриеш информация за хепатит В.
       Ако искаш информация, публикувана в други източници, мога да потърся и да ти изпратя.

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=64.0

Неактивен mimi20

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Май 28, 2008, 20:55:36 »
благодаря

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #3 -: Май 28, 2008, 21:10:08 »
   Сега видях, че днес си се регистрирала във форума. Всеки нов член е добре дошъл. Няма друго място, на което да намериш толкова много информация за хроничните хепатити. Всичко, което те интересува във връзка с болеста, питай и ще получиш отговор. Като нов член, ако желаеш може да напишеш твоята история на заболяването, къде се лекуваш, как си понесла лечението.
   Освен отговор на всички въпроси, ще получиш и подкрепа  и приятелство! :-*

От сърце ти желая отрицателни резултати.  Ще чакаме да пишеш, когато резултатите ти са готови!

Силвия

Неактивен mimi20

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
Re: Австралийски антиген
« Отговор #4 -: Май 28, 2008, 21:21:07 »
През 2000 година отидох да дам кръв и след 2 седмици получих писмо, че имам австралийски антиген и отидох на лекар веднага. Направиха ми всички изследвания и това е. Лекарката ми каза, че така ще бъда, няма лекуване и всички стоиности са ми в нормата, нямам завишаване на стойностите. Ходя в годината един път да ми ги пуска изследванията и всеки път е едно и също, но като седя повече време права или се изморя, ме заболява, почвам да чуствам тежест вдясно.
Сега открих този сайт и ми е интересно да прочета нещо повече за този австралийски антиген.
« Последна редакция: Май 29, 2008, 07:39:38 от Радослав Русинов »

Неактивен Silvi

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #5 -: Май 28, 2008, 21:30:38 »
  В профила си написала, че си лекувана с интерферон и рибавирин. Да не бъркаш нещо? Хроничния хепатит В се лекува само  с интерферон. Рибавирина се прилага само за лечение на хепатит С. Ако си се лекувала само хепатопротектори, това не е антивирусно лечение, а само поддържаща терапия, която подпомага функцията на черния дроб. Ако желаеш сподели повече за лечението си и ние ще ти помогнем със съвети къде, какви изследвания се правят за диагностициране на хроничен хепатит и съответно каква е процедурата за започване на интерфероново лечение.

Неактивен Vancheto

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #6 -: Май 29, 2008, 11:25:32 »
Здравей, Мими! :)
Прочете ли това, което ти посочи, Силви?
Като за начало е доста информиращо.
Като изчетеш всичко във форума за хеп.В, ще се чувстваш като в "Матрицата". :shocked1:

Аз съм с хрон.хеп.В и в момента съм на лечение с Пегасис.
Доста време живях в заблуда заради съветите и обясненията на "компетентни" лекари.
След като изчетох всичко във форума разбрах колко щастлива съм била в неведението си.
Трябваше ми малко време за да свикна с "доживотната присъда" ,но винаги има надежда.

Това е за мен, а при теб не е ясно как стоят нещата.
Кажи какви  изследвания всъщност си си правила досега?

Поздрави
Ванчето

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #7 -: Май 29, 2008, 11:45:50 »
Здравей Мими и добре дошла  :)
Може ли да кажеш какви точни изследвания ти правят всяка година и изобщо какви изследвани са ти правили-ПСР,ехограф,биопсия или само АСАТ и АЛАТ?
Понеже ако са само ензими и те са ти в норма ти МОЖЕШ да се лекуваш.Много е важно кой ти е лекуващ лекар,защото има много които не разбират много много и те пращат в 3-та глуха  :angry1:
Ако не е тайна от кой град си?
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен mimi20

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Май 29, 2008, 18:05:59 »
АСАТ и АЛАТ само.
Ами профила ми е объркан, явно не сам пила нищо. Досега не ми е изписвала нищо - казва ми, че всичко е наред. Иначе съм от Плевен.
« Последна редакция: Май 29, 2008, 21:39:32 от Радослав Русинов »

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #9 -: Май 29, 2008, 22:15:37 »
За да разбереш дали всичко е наред / най - искренно ти го пожелавам/ трябва да си направиш ПРС.Изледване за това дали има вирус в кравта и дали той се размножава.Мисля, че в Плевен също го правят, но за да не плащаш /защото е скъпо/ си вземи направление. ;)
Меги

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Публикации: 389
    • Профил
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #10 -: Май 30, 2008, 08:34:01 »
Моя съвет е да си намериш един добър гастроентеролог,ако не в Плевен най добре в София(тука във форума има отделни теми за специалисти в София-разгледай ги и си избери един,има телефони за връзка).Отиди за да ти направят настина изследванията които трябва,защото от един АСАТ и АЛАТ никой не може да ти каже дали си добре или не.Пожелавам ти да си добре ;)

П.С. На мен също така 3 год ми казваха тука лекарите в Бургас че съм добре от едни ензими на 3 месеца,но след като открих този форум разбрах много неща и започнах да се интересувам за състоянието си и за лечение и ето резултата-сега се лекувам  :)
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 298
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
« Отговор #11 -: Май 30, 2008, 10:48:05 »
    Здравей!

Австралийският антиген - HBsAg - е повърхностния антиген от обвивката на вируса.
  След като премине активната фаза на хепатита, характерезираща се с процес на разрушаване на чернодробни клетки, в кръвта на носителите обикновено остава да пребивава HBsAg под формата на кръгловати и пръчковидни образувания. HBsAg не уврежда черния дроб, но при носителството му повече от 6 месеца се счита, че става дума за хроничен хепатит Б.
  Хроничният хепатит Б може да бъде HBеAg - позитивен и HBеAg - негативен.
  Ако си HBsAg - позитивен и HBеAg - позитивен има голям риск да предадеш инфекцията на друг човек по кръвен или сексуален път или евентуално на детето си, ако си бременна. Но ако си HBsAg - позитивна и HBеAg - негативна рисковете от трансмисия са най-вече по кръвен път и усложненията са по-малко.
  Желателно е също така да си направиш ДНК тест (HBV DNA), за да се види дали имаш вирусна репликация. Някои от пациентите, които са HBsAg - позитивни и HBеAg - негативни поддържат дискретна активност на вируса, която може да ги направи заразни за останалите и да причини чернодробно увреждане и при нормални трансиминази.
  Изчезването на HBsAg (HBsAg сероконверсия) е явление, което се равнява на пълно излекуване при хроничен хепатит Б. То се наблюдава изключително рядко и е крайната цел на лечението.
  Ваксината срещу Хепатит Б се прави като се използват част от HbsAg.

http://medicine-bg.net/index.php?option=com_content&task=view&id=939&Itemid=34

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #12 -: Юни 01, 2008, 01:36:54 »
През 2000 година отидох да дам кръв и след 2 седмици получих писмо, че имам австралийски антиген и отидох на лекар веднага. Направиха ми всички изследвания и това е. Лекарката ми каза, че така ще бъда, няма лекуване и всички стоиности са ми в нормата, нямам завишаване на стойностите. Ходя в годината един път да ми ги пуска изследванията и всеки път е едно и също, но като седя повече време права или се изморя, ме заболява, почвам да чуствам тежест вдясно.
Сега открих този сайт и ми е интересно да прочета нещо повече за този австралийски антиген.

Здравей, Мими!

Добре дошла във форума. Има доста хора, които са само носители на вируса, без да развиват активно заболяване, но за да се установи какъв е точно твоят случай е добре да се консултираш с добър лекар с опит в областта на хепатитите. Във форума има имената и координатите на най-добрите специалисти. На тел. 028526930 всеки ден между 11 и 13 часа можеш да се обадиш на сестрата на Доц. Антонов и да си запазиш час за преглед при него с направление №3 за гастроентеролог от личния лекар. Той преглежда всеки четвъртък от 13:30 часа в клиниката по гастроентерология "Иван Рилски" гр. София. След прегледа при него ако има нужда ще те приемат в отделението за 3 дена, за да ти направят  ДНК тест (HBV DNA), и останалите нужни изследвания.
Това е най-евтиния вариант за теб. Трябва да си платиш само пътните до София - всичко останало ще ти го направят безплатно.

Поздрави и пиши как се развиват нищата при теб.
Мери

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Публикации: 298
    • Профил
« Отговор #13 -: Юни 18, 2008, 09:49:08 »
  Когато се открие рано наличието на Хепатит В вирус /HBsAg/ в кръвта и се започне навреме лечение, терапията ще има по-добър ефект и ще се подпомогне по-бързото възстановяване на функцията на черния дроб.
  60% от заразените с хепатит В нямат клинични оплаквания и инфекцията протича безсимптомно. Около 90% се изчистват напълно от вируса и оздравяват и само 10% от заразените остават трайни носители на Австралийски антиген. В тази връзка е добре, човек дори да не е преболедувал, да си направи профилактично изследване на Австралийски антиген, защото инфекцията освен по кръвен път се предава в 50% от случаите и по полов път.
  Австралийският антиген представлява повърхностният антиген /surface antigen/, разположен в капсулата на Хепатит В вируса. Той се открива много рано в кръвта на заразени с вируса на хепатит В, дори преди началото на клиничните изяви.
  При здрави индивиди и след прилагане на ваксина срещу хепатит В австралийският антиген е отрицателен. При ваксиниране, в продължение на 1 до 2 месеца се изработват антитела срещу Австралийски антиген и е уместно да се изследва и проследява количеството на анти-HBsAg антителата. Наличието на достатъчно антитела е показателно за ефикасността на приложената ваксина.

Неактивен Maryana

• Немедицинско лице
  • Публикации: 303
  • Не спирам да се надявам!
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #14 -: Юни 18, 2008, 10:27:47 »
Може ли един глупав въпрос? Само хеп.Б ли се нарича австралийски антиген? Когато сестра ми лежа в родилния дом, а тя е с хепатит С, някакъв млад лекар й казал, че е момичето с австралийския антиген?! Той ли е сграшил или аз?

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007