Автор Тема:  Колко лечения с Интерферон максимум могат да се провеждат при хроничен хепатит?  (Прочетена 2219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 298
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
  Доколкото знам Интерфероновата терапия не може да се провежда много пъти. Ако не даде резултат няколко пъти я спират, а ако даде пак няма гаранция, че след време няма да има рецидив.
  Знаете ли колко пъти в живота ти може да се прави такова лечение и с каква продължителност?

Неактивен nevron

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 701
  • хепатит "С"
    • Профил
    • metalni-vrati.net
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Здравей!
Според мен, лечение може да се провежда неограничен брой пъти през живота на човека, стига организма му да го позволи.
Имам предвид резултатите от изследванията на останалите показатели свързани с доброто състояние на организма да са в подходящо за лечение състояние.
Това от мен!
Поздрави!
 :bye2: :bye2: :bye2:
"...Не се надявам на нищо.
Не се страхувам от нищо.
Свободен съм!..."

Nikos Kazandzakis
www.metalni-vrati.net

Неактивен katia

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 298
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
    Въпроса ми беше предвид възможността да се развие резистентност към интерферона и ако в бъдеще черния дроб започне да се уврежда и се наложи лечение, тогава лечението да не може да подейства.
    А и лекарствата са доста токсични и не се препоръчват чести лечения, основно заради вероятността да развиеш резистентност към тях.
    Аз имам чувството, че съм развила някаква форма на резистентност след моите 2 лечения с Интрон А, поне така ми каза една лекарка, която е чела доста по въпроса.
    Предвид на това, че съм HBeAg-негативна, а имам вирусно натоварване (положителен PCR) - възможностите били две:
                    1. сероконверсия по отношение на HBeAg, при което вирусът не се размножава;
                    2. вирусът е открил други начини да се размножава, оставайки HBeAg - негативен и приспособявайки се към организма. При това положение интерферонът вече не му оказва такова голямо влияние и трябват някакви други лекарства - за HBeAg - негативен хепатит В.
    (Това, доколкото знам, е и другата причина да се говори за HBeAg-негативен и HBeAg-позитивен хроничен хепатит В.)

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007