Автор Тема:  Предлагат ми смяна на пегилирания интерферон с обикновен интерферон  (Прочетена 8963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен todborce

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 86
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Статус: Хроничен хепатит C
Привет,

Ако си спомняте, моята диагноза е Хроничен Вирусен Хепатит С, вследствие на което съм получил увреждане на Чер. дроб определено като Компенсирана чернодробна цироза (от Биопсията). Имам Варици на хранопровода 2ра-3та степен(от Гастроскопията). Характерното е, че имам наследствена Анемия, Бета Таласемия Хетерозиготна.
Изследванията ми бяха направени през м. Май т.г. в МВР Болница-София и Протокола за НЗОК е от там за лечение с Пегинтрон 120 мсг и Ребетол 200 мг.
След внасянето на Протокола в Здравната каса ходих на консултация при доц. Крас. Антонов, Университетска болница Св.Ив.Рилски, София (40лв) и при проф. Чернев, Александровска болница (50лв.)
И двамата бяха категорични, че предвид Анемията, не са определени точните лекарства. Проф. Чернев, дори написа на талон предложение до МВР Болницата да се сменят Пегинтрона и Ребетола с обикновен Интерферон само. Също така ми предложи на 27ми да ми направи нова Гастроскопия за да види отново Вариците на хранопровода. На въпроса ми "ако в МВР не искат да сменят лекарствата и да направят нов протокол за обикновен Интерферон само", той отговори, че ако ме приеме за три дена при него в клиниката, той ще направи нов Протокол.
Какво да правя.
Моля за съвети.
« Последна редакция: Юни 25, 2008, 10:08:03 от Радослав Русинов »

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
Здравей!
Просто не знам,какво да те посъветвам,но аз изчетох листовките на пегинтрон и ребетол и ми се струва,че наистина не е подходящо за хора с проблеми на кръвта!Ако проф.Чернев ,се ангажира с предвижването на документите ти ,в по-кратък срок,май би било по-добре да приемеш неговия вариант!
От друга страна ,ще ти бъде неудобно занапред да се лекуваш или консултираш с МВР-болница,дори и за други проблеми,извън хепатита...Мисля ,че е добре да те види/вариците/ както е казал проф.Чернев,може пък тогава решението да стане по-лесно!

Поздрави,Теди
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен migle

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Статус: Хроничен хепатит B
Здравей,
Съгласна съм с това, което ти казва Теди.
Това, което мога да ти кажа е, че професора е голям специалист и знае много за хепатитите.
Аз лично му вярвам.
Меги :)

Неактивен todborce

• Немедицинско лице
    • Профил
Здравей!
Просто не знам,какво да те посъветвам,но аз изчетох листовките на пегинтрон и ребетол и ми се струва,че наистина не е подходящо за хора с проблеми на кръвта!Ако проф.Чернев ,се ангажира с предвижването на документите ти ,в по-кратък срок,май би било по-добре да приемеш неговия вариант!
От друга страна ,ще ти бъде неудобно занапред да се лекуваш или консултираш с МВР-болница,дори и за други проблеми,извън хепатита...Мисля ,че е добре да те види/вариците/ както е казал проф.Чернев,може пък тогава решението да стане по-лесно!

Поздрави,Теди
Благодаря за съвета, ще го следвам.
« Последна редакция: Юни 27, 2008, 13:52:19 от Радослав Русинов »

Неактивен todborce

• Немедицинско лице
    • Профил
Ако си спомняте от моите публикации,Диагнозата ми е Хрон. Вир. Хеп. С, генотип 1+3, резултата от  РНА 177000 ИУ/мл. открит Май т.г. Като от много години и много пъти лекарите ми казваха, че имам увеличен чер. дроб и високи чернодробни трансаминази, но това според тях се дължало на наследствената Анемия, която имам, Бета Таласемия Хетерозиготна. Сега вече чер. дроб ми е увреден в степен на Компенсирана чернодробна цироза и имам Варици на хранопровода, 2ра-3та степен. При това положение в МВР болница ми направиха протокол за лечение с Пегинтрон и Ребетол.
След консултации с проф. чернев(Алекс. бол.) и доц. Антонов (клиника Ив.Рилски), те бяха категорични, че предвид Анемията(Хмг 108), тази комбинация от лекарства е опасна и рискована. Съветват ме да се предложи обикновен Интерферон с малка доза Ребавирин. Казах днес това на доц. Николовска(МВР болница), но тя е против. От друга страна от районната здравна каса ми казаха, че ако се смени Протокола с нов, започва да тече нов срок.
Между другото за пръв път от м. Май сега пазя диета и АЛАТ ми е 46, а АСАТ 25.
Мога ли да смея да ви попитам за съвети за тази ситуация.
Благодаря за вниманието. 

Неактивен todborce

• Немедицинско лице
    • Профил
Здравейте отново,

Четох в наши и чужди сайтове за противопоказанията при лечението с Интерферон и Рибавирин. Те направо смразяват кръвта. Така ли е наистина.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
Здравей,
не познавам работата на доц. Николовска, но мога да те уверя че проф. Чернев и доц. Антонов са двама от най-добрите специалисти в областта на хроничните хепатити в България. Прочетох какви са доводите на Чернев и Антонов, но ти не казваш какви са доводите "против" на доц. Николовска. Би ли казал малко повече - защо тя е против да провеждаш лечение с обикновен интерферон.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Резултати: Успешнo
Здравей,
можеш да прочетеш раздела На лечение съм, така ще добиеш по-ясна представа за това как протича едно лечение и какви са страничните ефекти.
Страничните ефекти при комбинирано лечение /интерферон + рибавирин/ дори са по-силни. Още по-силни са страничните ефекти при по-възрастните /особено при хората над 50 години/, заради отслабването на имунната система.
Така, че със сигурност няма да ти е лесно, но нямаш друг избор, освен да стискаш зъби и да се бориш. Интерферонът е единствения начин в момента, по който можеш да се пребориш с вируса.
Пожелавам ти успех и се надявам при теб все пак да бъдат по-леки и да нямаш сериозни проблеми!

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен tedibon

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Статус: Има близък с хепатит B
Аз също искам да разбера,защо доцентката отрича тези предложения!

Моите впечатления са,че дори и специалист като нея трябва да се съобрази с мнението на по-големи специалисти!

Неактивен todborce

• Немедицинско лице
    • Профил
Аргументите на доцентката от МВР болница, за да не иска да се съобрази с Таласемията и да замени Пегинтрон и Ребетол с друг Интерферон са, че при обикновения Интерферон вируса С може да не бъде отстранен, а Пегинтрона е по-скъп и по-силен, според нея.

А, знаете ли някой, който е имал Анемия на кръвта и  да е лекуван с Интерферон.

Чао

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2871
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Здравей,

доколкото разбирам от поста ти, аргументите на доц. Николовска са от материална гледна точка,така ли? Пегинтрона бил по-скъп и по-силен, и какво от това? Само това ли ти обясни? Да,може да е по-силен, но може да ти назначат по-малки дози. Не е обосновано нейното мнение, според мен. Довери се на професорите, те наистина си знаят работата.Моите уважения към тази доцентка, но надали има техния опит. Дръж ни в течение как се развиват нещата при теб.

Поздрави,
Силвана

П.С. За да можем всички ние по-лесно да проследим твоята история, ще е от полза ако за всяка новина около бъдещото ти лечение , не започваш нова тема, а си пишеш в твоята- тази тук.Когато искаш да споделиш с нас, е лесно-просто влез във форума, намери си темата и продължи историята си от тук. Лесно е , ще ни улесниш и нас  :angel: Надявам се да приемеш приятелският ми съвет.  :party:

Неактивен todborce

• Немедицинско лице
    • Профил
Днес ходих при доц. Николовска с молба да ми смени лекарствата. Но, тя отказа. Каза, че според нея е взела правилното решение и е по-добре да ме бодат веднаж в седмицата, отколко три пъти. И още, че и Пегинтрона и Обикновения интерферон влияят еднакво на гръбначния мозък. Също така, че единствения довод за смяната на лекарствата е, че чакането за обик. интерф. е по-кратко, останалото е комерсиални ползи за този или онзи лекуващ. Накрая ми каза, "ако много искаш ще ти сменя лекарствата", но аз не посмях да настоявам, защото и аз съм объркан и не знам кое е правилното. Но пак ми каза да търся спонсори и да си купувам лекарствата.
Ходих до НЗОК и говорих с д-р Клисурска, отдел протоколи за лекарства. Тя ми каза, че ако си сменя лекарствата ще ми запази същия входящ номер.

чао

Неактивен todborce

• Немедицинско лице
    • Профил
Здравейте,

Когато ходих в НЗОК, да питам за Протокола и изразих опасението, че с моята диагноза чакането повече от година за Интерферон ще е фатално, една служителка ми каза да се обърна също към здружението Хепасист, защото понякога там имало възможност да предложат останал им Интерферон.

Знае ли някой нещо повече в тази връзка.

Поздрави

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2871
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
Здравей ,

Аз лично не съм наясно дали предлагат останал им Интерферон, това са координатите на сдружението, съветвам те при първа възможност да се свържеш с тях;знае ли човек, може да помогнат. Стискам палци да е така!

София 1606
Бул. “Скобелев” № 26
Вх. 1, Ет. 2

Информация за "ХЕПАСИСТ" може да получите и на Гореща телефонна линия 0700 10 515
/едно обаждане се таксува на цената на един градски разговор за абонати на БТК от цялата страна/.

Пенчо Панайотов
Председател на "ХЕПАСИСТ" – Национално Сдружение за Борба с Хепатита

Станимир Хасърджиев
Секретар на "ХЕПАСИСТ" – Национално Сдружение за Борба с Хепатита

Неактивен todborce

• Немедицинско лице
    • Профил
Благодаря много Силвия

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007