Автор Тема:  МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - тълкуване на резултати  (Прочетена 3192 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dragon-fly

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
Вчера си взех резултатите от изследванията и сам супер изплашена. А на лекар съм чак другата седмица и сигурно ще полудея до тогава. Моля Ви за помощ! Някой може ли да ми помогне да разтълкувам резултатите си. Предварително ви благодаря на всички!!!

HBsAg  /+/ПОЛОЖИТЕЛЕН 130.0  COI  Референтни стойности (0-0.9 Отр.);(0.9-1-1-Сива зона);(>1.1- Пол.)

Анти HBc - Total (CORE) REACTIVE 0.068 S/CO Референтни стойности (1.001-3-Oтр.);(0-1-Пол.)

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2373
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: МОЛЯ ЗА ПОМОЩ - тълкуване на резултати
« Отговор #1 -: Юни 26, 2008, 11:39:04 »
Здравей и добре дошла във форума!

(HBsAg) /+/ - Хепатит B повърхностен антиген
•   Използва се за диагностициране на остра или хронична инфекция с хепатит В.

Анти HBc - Total (CORE) /+/ - Total антитяло на хепатит B ядрен антиген
•   Положителния резултат  е индикация за отминала инфекция с вируса на хепатит В.
•   Обикновено се запазва за цял живот.

Това означават изследванията ти, но би било добре да споделиш по какъв повод си ги направила! Имаш ли изследвания за чернодробните ензими - ACAT и АЛАТ? Имаш ли някакви оплаквания в момента или преди да ти ги назначат?
Със сигурност имаш хепатит В, но в каква фаза е той не може да се каже само от тези 2 изследвания.
Опиши по-подробно какво се е случило преди тези изследвания, за да можем да помогнем повече в тълкуването им!

Ето тук има информация за тълкуване на изследванията при хепатит В http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=628.0

Поздрави,
Мери

« Последна редакция: Юни 26, 2008, 12:53:50 от Мариана Стефанова »
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен dragon-fly

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Юни 26, 2008, 12:26:43 »
Много, много, много благодаря за бързия отговор! В  момента сам толкова изплащена и притеснена, че от всико което прочетох в нет-а нищо не разбрах!
Изследванията ми ги назначи генеколога ми. Правим опити за бебе, и понеже нищо не става каза че трябва да се направят някакви профилактични изследвания, едно от които за хепатит Б. Не съм и предполагала, че го имам!!! Нямам никакви симптоми. Нито знам как сам го хванала нито кога.
Гледах ги тези резултати, плаках, пак ги гледах и пак плаках и назнам какво да правя.
Предполагам, че щом е вирус не се лекува?!А дали ще мога да си имам бебе, като имам хепатит?! Моля ви помогнете ми с малко информация!!!!!

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #3 -: Юни 26, 2008, 12:53:22 »
Здравей, отново!

Първото нещо, което трябва да направиш в момента е - да се  успокоиш! :)
В някакъв момент от живота си си имала контакт с вируса на хепатит Б и вероятно си изкарала острата форма на хепатита на крак безсимптомно. Първото нещо, което трябва да направиш е да си вземеш едно направление от личния лекар за гастроентеролог и да си запишеш час за някой от посочените във форума специалисти. http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?board=12.0
Хубаво би било да си направиш изследване на чернодробните ензими АСАТ и АЛАТ преди да отидеш на прегледа.
Трябва да изследваш всички от семейството ти и съпруга ти за HBsAg и Анти HBc - Total и ако резултатите са отрицателни те трябва да си направят ваксина.

Във форума ще намериш отговори на всички вълнуващи те въпроси, като изчетеш доста от темите за хепатит В.
За да те успокоя искам да ти кажа, че на моята сестра й откриха хроничния хепатит по време на бременността, ваксинираха детето веднага след раждането и сега той е един голям юнак, който преследва девойките!
В доста голяма част от случаите хората с HBsAg /+/ са само носители на вируса, без да развият активно заболяване.
Искрено се надявам да си от тях!

Поздрави :flowers:
Мери
« Последна редакция: Юни 26, 2008, 13:00:42 от Мариана Стефанова »

Неактивен dragon-fly

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: Юни 26, 2008, 13:04:56 »
Мери, много, много ТИ благодаря!!! Това, което си ми написала, много ми помогна! Днес не съм спряла да плача от сутринта и ... чувствам ужасно сама! Много Ти благодаря, че ми пишеш!!!
Още утре ще си направя изследванията които си ми написала! А на гастроетериолог защо трабва да отида?! Аз по-принцип честичко посещавам този тип специалисти, т.к. имам язва.
А какви трябва да са били симптомите за този тип вирус, че не съм ги забелязала?!
Аз знам, че другия тип хепатит е с пожълтяването или греша?!
МОже ли да ТЕ питам, пионеже това сега наи-много ме интересува, сестра ти е успяла да забременее въпреки, че е носила вируса?! Правило ли те разбрах? Ако е така значи и аз трябва да имам шанс?!

Неактивен Мери_

• Профил
« Отговор #5 -: Юни 26, 2008, 14:00:17 »
Здравей отново!

Носителството на вируса, ако си само носител без да имаш активно заболяване не би могло да е пречка за самото забременяване.
Повече можеш да прочетеш тук http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=516.0

А за симптомите - доста често хепатит В протича безсимптомно като настинка и без пожълтяване. Вероятно и при теб е протекъл така, след като не си влизала в инфекциозно отделение.
За хепати В можеш да прочетеш тук http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=64.0
А трябва да отидеш на преглед при добър лекар, гастроентеролог, специалист по вирусните хепатити, за да се изясни дали си само носител на вируса или имаш активно заболяване. Ето тук има повече информация http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=745.0

Надявам се, че съм ти била полезна!

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007