Автор Тема:  Трябва ми съвет за приятел  (Прочетена 1881 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен k.i.n.

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Статус: Има близък с хепатит C
Трябва ми съвет за приятел
« -: Юли 02, 2008, 22:00:20 »
здравеите  :smile:,
аз съм на 24г от София. Моя приятел Б.35г преди около 15 дни случаино се набоде на използвана игла(не е наркоман) и след направения тест се оказа,че има хепатит с(моите изследвания бяха отриц).
Всички показатели в момента са му в норма и е здрав като бик (така са му казали).Четох във вашия форум за успешно лекуване и изчистване от остър хепатит при инцидентно заразяване и навременно откриване. Може ли да ми дадете повече информация, защото по други сведения лечението струва 40 000 лв. и се провежда в болница за 20 дни при 95% шансове за пълен успех. Има ли и други по достъпни начини за оздравяване или наи-вероятно ще премине в хроничен?
И наистина ли са толкова малки шансовете организма да го изчисти сам  дори и при строги диети, почивка и здравословен живот? И аз за себе си имам ли основателни причини за притеснение от заразяване?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Юли 02, 2008, 22:07:35 от Радослав Русинов »

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2782
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Трябва ми съвет за приятел
« Отговор #1 -: Юли 02, 2008, 22:16:29 »
Здравей Кин,

Основание за притеснение трябва да имаш,АКО поради някаква причина си имал контакт с негова заразена кръв  /т.е.всякакви общи прибори по които може да има остатъчна негова кръв-четка за зъби,самобръсначка и тн/.
Може ли да споделиш кой му е казал,че е здрав като бик? :) Доколкото разбирам няма направен ПСР, биопсия? Въз основа само на нормални нива на АСАТ и АЛАТ никой уважаващ себе си хепатолог няма да направи толкова бързо заключение.Не искам да те плаша в никакъв случай,надявам се всичко да е наред с този твой приятел,но хепатита си е болест заради която си струва човек да си обърне по-сериозно внимание. Сигурно ли е,че тази игла е била заразена с хепатитна кръв? Питам те,защото докато четях историята ти, си мислех едно нещо- от къде сте сигурни,че хепатита му е от преди 15 дни? Ако го е имал от години,а просто поради стечение на обстоятелствата да го е открил сега? Аз самата разбрах за моя вирус преди 2 год, като най-вероятно съм била заразена преди 7 год,така че гаранция никаква няма.
Най-важното е момента е да не прибягвате до самолечения, прием на всякакви прахчета и билки/ ако имате такива идеи/, ами да посетите сериозен специалист в тази област който с помощта на някои изследвания които ще назначи, ще бъде в състояние да ви даде компетентен отговор дали е остър,хроничен, и тн. Успяваемостта за спонтанно самоизчистване при хеп.С е малка,така че не разчитайте на късмета ,ами посетете хепатолог. Тук има раздел с координати на наистина добри специалисти , така че действайте.

КЪСМЕТ!

Силвана

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Трябва ми съвет за приятел
« Отговор #2 -: Юли 02, 2008, 22:34:29 »
Здравей и от мен!
Ако приятелят ти се е убол на иглата, а изследването е направено примерно 10-ина дни след убождането, шанса имунната му система да е започнала да произвежда антитела, е доста малък. Стандартното изследване за хепатит C, което и вие сте си правили, е anti-HCV, което търси за наличието на антитела, произведени от имунната система на организма, опитвайки се да се пребори с вируса.
Самият хепатит C има инкубационен период, който може да трае и няколко месеца, т.е. има период след заразяването, при който вируса е в кръвта, но все още няма налични антитела. В този случай изследването ще е отрицателно, въпреки че човек вече е заразен.
Затова, както Силви ти е намекнала, доста е вероятно приятеля ти да има хепатита от преди това.
Тъй като все пак си в хепатит форум, тук малко скептично приемаме изказвания от типа "здрав като бик", и "нищо ти няма". Едно от нещата, което прави тази болест опасна, е именно, че човек обикновено не проявява никакви симптоми и се чувства прекрасно, преди да разбере че има сериозно увреждане на черния дроб. Така, че тук е пълно със супер здрави хора с хроничен хепатит.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007