Автор Тема:  Вирусен Хепатит Б  (Прочетена 16158 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AKsjdkasjdk

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Първолак
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
  • Статус: Остър хепатит В
Вирусен Хепатит Б
« -: Август 03, 2008, 22:11:50 »
Здравейте, от 23-и Юли съм в болницата, дори в момента Ви пиша от болничното легло за което съм благодарен на иновациите в технологиите. Моята история е следната. Доста време боледувах преди да си направя изследвания, ходих при личния лекар, но той ми каза, че имам грип и ми предписа някакви антибиотици, защото явно е толкова добър в работата си, но след определено време започнаха необясними болки в корема, главоболие, умора просто ад.. и реших да отида пак и казах аз искам изследвания за хепатит и той ми каза, ами няма смисъл нищо ти няма, но аз реших сам да си направя изследванията в лабораторията. Значи показателите ми бяха 3000, незнам точно какво е това, а сега в Петък т.е. 8 дена след това ми правиха отново изследвания и бяха спаднали до 900. Спряха ми Хепа-Мерца и едната банка, защото бях на 2 банки с "транс метил" и една глюкоза, а сега 1 глюкоза и 1 с трансметил, отделно пия витамин Ц и някакви малки кафеви хапчета, също така Есенциал Форте Н и Урзофалк. Правилно ли е лечението и нормално ли се развива, аа.. и да не забравя в самото начало баща ми взе някакво нещо от народната медицина наричащо се Реза и също го пих, но мисля, че това са само лаладжийски истории. Малко не съм наясно с диетата, прочетох едната тема за храненето, но имаше прекалено малко продукти, които видях, ако имате повече информация и можете да ми помогнете ще съм ви благодарен. Аз съм от Добрич! Помогнете ми, защото много се страхувам, да не стане хроничен хепатита ми, аз нямам проблеми с кафета, с цигари и с алкохол попринцип не пия и не пуша! Между другото се чувстам страхотно здрав в момента, незнам защо, а имам малко проблеми с апетита - не мога да спра да ям и постоянно огладнявам, сигурно ям по 2 килограма плодове на ден и 3 литра вода - това нормално ли е и вредно ли е? Благодаря предварително!

Неактивен Силвана Лесидренска

• Модератор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2716
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Вирусен Хепатит Б
« Отговор #1 -: Август 03, 2008, 22:32:57 »
Здравей,

При 3000 като стойност на  чернодробните ензими е цяло чудо,че си успял сам да отидеш до лабораторията, в това състояние организма е изтощен до краен предел. Да, трябва да спазваш диета,защото черният дроб е достатъчно натоварен в момента ,че ако хапваш тежки и мазни храни, съвсем ще го ошашавиш. Картофи, ориз, нетлъсто месо, всичко на пара или варено, печено но не и пържено,панирано. Яж локум /съдържа глюкоза,която е като балсам за дроба/  и мед. Като казвам диета, имам предвид не да умираш от глад  или да  дължиш съществуването си само на ориз като китайците, а просто да избягваш трудно преработваеми продукти- гъби, зеле. Поне първите няколко месеца се пази. За алкохола знаеш-абсолютно забранен, цигарите не са препоръчителни, но може/ ако не можеш да живееш без тях/. Почивай си след като излезеш от болницата, не вдигай тежко, с две думи се щади. При диета, която не затруднява работата на черния дроб и малко късмет,ще си от онези 80% които го изчистват спонтанно до 6 м.
Относно плодовете и водата- не,няма нищо притеснително, консумирай си ги на воля. За резата не знам дали помага, мен ме "лекуваха" след ИО с литри чай от шипки.
За лекарствата които пиеш- да ,правилни са.Всички те са с хепатопротективна дейност. Пий си ги колкото можеш по-дълго, и година е хубаво.

Силвана

Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен AKsjdkasjdk

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: Август 04, 2008, 09:43:26 »
Добро утро! Преди малко имах контролен преглед и докторката ми каза, че в Сряда ще ми направят със сигурност другия контролен преглед и се надявам да са ми паднали стойностите под 500 да ме освободят, че в това отделение да не се разболея от нещо друго. Искам да попитам понеже е летен сезон, мога ли да ходя на плаж след като изляза?  :wink2:

Люцкан

• Профил
« Отговор #3 -: Август 04, 2008, 09:48:10 »
Здравей,

За хроничният хепатит не се препоръчва дълго излагане на слънце, честно казано не знам как седят нещата при острия. Питай най-добре лекуващата ти.

Силвана

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
« Отговор #4 -: Август 04, 2008, 09:51:34 »
За хроничните хепатити слънцето е едно от забранените неща /както и алкохола/.Предполагам, че и за острия също не е препоръчително.
Пожелавам ти бързо въстановяване.
Меги :wink2:

Неактивен Мери_

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Публикации: 2373
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #5 -: Август 04, 2008, 09:59:41 »
Здравей и от мен!

Я най-добре си стой на сянка и си спазвай диетата 6 месеца, пък след като си сигурен, че си изчистил австралийския антиген (HBsAg ) ще имаш възможност цял живот да се печеш по плажовете и да си хапваш каквото си искаш! :wink2:
Съветвам те да си лежиш на сянка и на хладно място, за да може черния ти дроб да се възстанови по-бързо!!! :bye2:
Успех и като видиш отрицателния резултат на HBsAg да не забравиш да се похвалиш във форума! :dance:

Успех и здраве ти желая! :flowers:
Мери

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5569
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
« Отговор #6 -: Август 04, 2008, 10:01:37 »
Здравей,
ето в тази тема сме говорили за опасностите, които крие директното излагане на слънце: Re: Мога ли да ходя на солариум?.
Без значение дали това важи, или не за "острия" хепатит B, и без значение колко други лекари ще ти кажат свои версии и интерпретации по този въпрос - мисля, че щом има такава информация, не трябва да я пренебрегваш.
В момента имаш вирус в кръвта си, който вече е причинил доста щети на черния ти дроб и колкото по-бурно протича тази "остра" фаза, толкова по-голям шанс имаш да се излекуваш спонтанно. За да можеш да си гарантираш, че всичко ще завърши както трябва и на 6-ия месец няма да имаш хроничен хепатит B, трябва да направиш всичко, което зависи от теб, за да не се случи.
Аз лично не бих рискувал с печене на слънце в този момент.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.

Неактивен AKsjdkasjdk

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: Август 04, 2008, 10:15:24 »
Мерси за информацията! Вие сте  :angel:

Неактивен AKsjdkasjdk

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: Август 05, 2008, 15:41:44 »
Здравейте отново! Съжалявам, ако задавам постоянно всякакви въпроси, но тук никой нищо не ми казва от докторите, а и не обръщат особено внимание, поради многото пациенти и малкото персонал. Т.е. примерно ако утре ме освободят от клиниката понеже резултатите са ми по-ниски от 500, какви следва? Трябва ли да стоя закован за леглото и да пия хапчета или да продължа нормалният си начин на живот естествено с диетата, но да си ходя по улиците, да шофирам, да се разхождам? Дайте ми съвет какво да правя след излизането ми от болницата, че вече имам толкова сила в мен и просто ще избухна!..

Любопитния Люцкан

• Профил
« Отговор #9 -: Август 05, 2008, 15:50:52 »
Любопитен Люцкане,

Не си обречен, нито прокажен- не виждам защо АКО имаш силите и се чувстваш добре, да не се разхождаш по улиците или да си караш колата? :) Хубаво обаче е, да пролежаваш всяка една свободна минута, защото черния дроб си почива в легнало положение и така не се натоварва. Така че, при първа възможност, след като се разходиш, си полегни. Не е толкова ужасно,нали? :) Но с една уговорка- пиеш си хапчетата поне 6-8 м, най-добре 1 год.

Силвана

Неактивен AKsjdkasjdk

• Немедицинско лице
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: Август 05, 2008, 15:56:38 »
Относно половия живот нещо можете ли да ми кажете? Как продължава занапред?

Неактивен Vancheto

• Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1558
    • Профил
« Отговор #11 -: Август 05, 2008, 16:03:45 »
С Durex.

Неактивен SN

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Ученик
  • **
  • Публикации: 32
    • Профил
  • Статус: Има близък с хепатит C
« Отговор #12 -: Август 05, 2008, 16:06:36 »
С Durex.

Кратко, ясно и категорично!  :congrats:
Събитията от живота ни карат да се смеем по-често...или да плачем по-рядко.

• Профил
« Отговор #13 -: Август 05, 2008, 16:13:23 »
за по-сигурно слагай по два, даже ако можеш се откажи от секса за следващите 6 м  :tease:

МАЙТАПЯ СЕ!  :angel:

Освен,че трябва да взимаш предпазни мерки/презервативи/,би било хубаво да предупредиш партньорката / партньорките / си, но тук вече си опира до ситуацията, ти си преценяваш. Това което трябва да знаеш, е че вируса се съдържа във всички телесни течности - не само кръвта, но и слюнка и сперма, така че някои видове контакти би следвало да се отложат напред във времето. Идеята е,че в устната кухина е възможно да има малки ранички, или венците да кървят и ако там попадне твоя телесна течност МОЖЕ да се зарази партньорката ти.
Мда, не ме карай да обяснявам в подробности какво имам предвид, мисля че ме разбра :)

Хайде, и леко оздравяване  :bye:

Неактивен tedibon

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1341
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Има близък с хепатит B
« Отговор #14 -: Август 05, 2008, 18:54:45 »
Ако  всички тези съвети, ти се виждат твърде сложни за теб и партньорката,можеш да се замонашиш!
Другия вариант, е да се справяш сам-но това си е с друг термин!

Ако въпреки това ,все още имаш необходимост от секс,ваксината си остава за мен най-сигурното предпазно средство,е разбира се, ако не си всяка вечер с нова любов!

Теодора

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007