Автор Тема:  Агенция за търсене на работа  (Прочетена 5191 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tedi

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доктор на хепатитните науки
  • Публикации: 1168
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Агенция за търсене на работа
« -: Януари 10, 2010, 13:23:12 »
Въпросът ми не е много забавен,но няма друг подходящ раздел ,в който мога да попитам.Обмисляме някакво спасение и евентуална миграция,но тъй като за съжаления нямаме роднина или познат,който може да помогне по някакъв начин,ни трябва агенция.Та някой знае ли читава и лицензирана агенция за намиране на работа в чужбина?

Неактивен Janet

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 72
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
Re: Агенция за търсене на работа
« Отговор #1 -: Януари 10, 2010, 19:02:26 »
КЪМ коя държава сте се ориентирали?Имам познат в Гърция се занимава с това,намира работа и квартира,срещу някакъв %,но не зная какъв.

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #2 -: Януари 10, 2010, 20:06:15 »
Ами по на запад да е,няма ограничения в коя ще да е.
На мен лично слабост са ми скандинавсите държави.
Но съм навита и на Германия,Холандия,абе по ''цивилизованите'' държави.
« Последна редакция: Януари 10, 2010, 20:22:31 от tedi »

Неактивен pamche

• Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 980
    • Профил
« Отговор #3 -: Януари 10, 2010, 20:23:25 »
Аз не мога да ти кажа за агенция , но смятам , че това е най-доброто нещо дето можете да направите за сина си ,тука е умряла държава.
Известен с това , че не е известен !

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #4 -: Януари 10, 2010, 20:42:55 »
Пламене,вече страшно ни накипя и на двамата,този идея я мъдриме от година и нещо,и чашата си се пълнеше,пълнеше,докато не ни съдраха кожите с някви измислени такси по ипотечния кредит.Е нема такава скапана държава,дето от всякъде да те режат,и побъркват!
Аз твърдя,че тая държавица не заслужава български деца!
За съжаление нямаме никави роднини или познати,който да подадат не ръка а кутренце ,как па така уцелихме куцото,във всяко сем. има по един-двама членове дето са в чужбина,а ние нъц-никой.
За това ми трябва агенция.

Неактивен irka

• усмихната
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 734
    • Профил
  • Вид лечение: Телапревир + пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешно завършенo - чака резултати
« Отговор #5 -: Януари 10, 2010, 21:43:51 »
tedi, изберете държава с чийто език сте запознати, а най-добре е да го знаете. Където и да отидете ви трябва да знаете езика.  За да успеете да си намерите читава работа, за да успявате да се справяте с дребните ежедневни задачи които ще имате ви трябва да знаете езика на държавата. 

Казвам го като пресен емигрант от 2 години.  Неописуемо трудно е ако не знаеш езика. А отнема много време, изисква много усилия, за да го научиш на място.  Аз си мислех, че съм горе-долу добре с англ. Е, наложи ми се да ходя на училище 4 дни в седмицата - понеделник, вторник, сряда и четвъртък вечер по 4 часа всяка вечер - от 17.30 до 21.30.  И това нещо една година, без прекъсване.  След мен, започна мъжа ми. Той вече ходи 1 година и 3 месеца. Отделно трябва да се работи, защото сметките текат, отделно деца се гледат, отделно че си сам в чужда страна и няма абсолютно никой на когото да разчиташ. Не можеш за 1 минута да оставиш детето на някой. Все е с теб - няма болен ли си, зает ли си, зле ли ти е и пр. Отделно ако искаш да работиш по-свястна работа трябва да се поизучиш още малко тук - курс ли да вземеш по нещо, сертификат ли, образование ли, каквото решиш. Иначе си обречен да работиш нискоквалифициран труд от който ще печелиш достатъчно за да се чувстваш по-добре от в Бг, но няма да се чувстваш удовлетворен, няма да имаш достатъчно време за детето и семейството си /защото за да печелиш малко повечко, трябва да работиш доста повече/. Аз уча в момента в един колеж тук, за да взема сертификата който ми е нужен, за да започна работа по образованието ми от Бг. Но всичкото това нещо, отнема повече от 2 години и половина. Време през което успяваш да се видиш със семейството си евентуално само събота и неделя, през останалото време се става сутрин в 5часа и се ляга вечер в 11.00ч.  Има периоди с дни мъжа ми не успява да види децата будни.

Определено не е лесно, и за да предприемете такава стъпка, добре я обмислете от всички страни. Знам, че от Бг изглежда лесно, така си мислех и аз, но действителността в повечето случаи е доста различна.

Не ме разбирайте, че се оплаквам, ние вече преполовихме трудното и намираме смисъл да сме тук, но ако нямаш някаква наистина струваща си причина да изтърпиш всичко това, просто човек не се справя и много хора се връщат обратно след първите няколко месеца.

Агенции не знам, все пак да отговоря по темата.

Успех!

Неактивен tedi

• Профил
« Отговор #6 -: Януари 10, 2010, 22:04:08 »
Ирка,съзнаваме много добре,че никак няма да е лесно особено в началото докато се климатизираме и свикнем със стреса покрай всичките новости.
Причини бол,не са само една-две-три.Да,трудно ще е ,но поне имаш поле за изява,труда,който полагаш се оценява.А не като тука,на даден пост ще сложат не този който си скъсва задника от бачкане,а някой суполивец,щото е няква си рода на шефа-гъзар.Тая шуро-баджанащина също ми идва в повече.
Значи, за да се принуди младо българско семейство с дете да се маха от страна си,и да хвърли с усмивка поданството си,не е нормално според мен.
Мдааа,езика много важен фактор наистина.

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007