Автор Тема:  Секс с нов партньор без ваксина  (Прочетена 2591 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен anti-HBs

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 100
    • Профил
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: В момента съм на лечениe
  • Статус: Хроничен хепатит B
Re: Секс с нов партньор без ваксина
« Отговор #15 -: Март 10, 2021, 13:36:43 »
Цитат
"сега като сме почнали", имаш предвид, че сте почнали да правите секс ли?

Почнахме и съм дала линк да чете отговорите.  :congrats:

Браво, много се радвам!  :flowers: Надявам се ти е по-леко сега, 100% ще ти е леко напрегнато, но ползите от това са в пъти по-големи и ще се отразят и здравословно добре.

Цитат
или hbsag от време на време ти и това е.

За количествения ли говориш? Или самия австралийски? Може ли да нямам австралийски, ако съм без вирусен товар? Да не съм в ремисия, а да съм го изчистила или да не си правя илюзии...

Искам да пусне изследване за антитела, при положение, че все пак той има в семейството си човек с хроничен хепатит Б... Може би това, че там нещата са се развили доста зле е причината за този огромен страх да не му се случи същото... А и то преди да се сложи ваксина, нали си се пускат изследванията... Жена ти е готина, явно много те обича, ама не искам  никой да се заразява.

Като цяло количественият ми се вижда по-добър показател, защото негативирането на HBsAg е трудна задача, но пък при теб и това не е невъзможно. Малко по-скъпо изследване е HBsAg quant ама веднъж на няколко месеца е ОК. И все пак цената му е доста по-ниска от PCR-a.

Аз съм си маниак сам по себе си също и всеки месец си пускам доста кръвни показатели, защото следя как ми се отразява хранене и тн и си водя доста детайлен журнал. В тоя ред на мисли може пък да си проследяваш ASAT/ALAT - ако има някакво реактивиране на вируса, сигурно ще си покаже и там.

Неактивен edna_ot_vas

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 63
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #16 -: Септември 06, 2021, 17:33:26 »
Здравейте, само да кажа, че след втората доза Енжерикс приятелят ми има 1000 антитела и Hbc total е отрицателен. Тоест, вярвам, че сме минали през рисковия период...  :dance:Моята нова виремия е 110 хил. копия. Тоест вдигнала се е, но когато ми беше неоткриваема, аз бях прекарала няколко месеца почти изцяло на легло, заради други здравословни проблеми и явно покрай това вирусът се беше стопил, друго обяснение нямам, забелязала съм, че от това много се влияе, а после станах по-активна по цял ден на крак и той си циркулира явно. Не правя някакви тренировки, но и това, което правя, е достатъчно физическо натоварване дори за здрав човек (макар че то вече останаха ли такива  :laugh:).
Доколкото разбирам, с тези негови показатели можем да се опитваме да правим бебе, което касае другата ми диагноза... тоест вече не е рисково за него. За мен не знам, но едва ли мога да чакам някакъв безрисков момент, пък и ставам на 37 г... Не приемам лекарства за вируса. Не знам ин витро как би се отразило на виремията, надявам се, че няма да ми се налага да минавам през това, макар че лекарите така твърдят...
Поне нещата в любовта, за щастие, се развиха добре и станаха сериозни, което поне психически ми помага да се чувствам по-добре  :girl_in_love:

Неактивен Dessita

• Немедицинско лице
  • Публикации: 80
    • Профил
  • Резултати: Повторно лечение
« Отговор #17 -: Септември 07, 2021, 11:45:21 »
Хейй, това са добри новини, браво, скоро да се похвалиш и за другото, че е станало  :biggrin:
А приятелят ти комбинираната ваксина ли си сложи (за А+В), че се чудя, кой вариант е принципно по-добър?

Неактивен edna_ot_vas

• Немедицинско лице
  • Публикации: 63
    • Профил
  • Вид лечение: Не е провеждано
  • Резултати: Не е провеждано лечение
« Отговор #18 -: Септември 09, 2021, 15:47:25 »
Цитат
А приятелят ти комбинираната ваксина ли си сложи (за А+В), че се чудя, кой вариант е принципно по-добър?

Благодаря!
Не, заложихме на Енжерикс. Имаше само главоболие и при двете дози.
Ти на колко си години, ако не е неудобно да питам и с какъв антиген?
Ще си позволя да дам един непоискан съвет на тема деца... ако минават годините и партньорът все така не се решава да го направи, не си губи времето... защото времето е едно от нещата, които не можем никак да върнем, а последствията остават за нас. 
Ако имаш желание, можеш да ми пишеш и на лични съобщения. Успех и на теб

Неактивен anti-HBs

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Студент
  • Публикации: 100
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #19 -: Септември 13, 2021, 11:52:53 »
Айдее, чакам поне две бебета от тази тема, радвам се, че се променят нещата към добро. Ще приема да съм им виртуален кръстник  :dance:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007