Черният дроб > Хепатопротектори и билки за подсилване на черния дроб

Продукта "Mariendistel" за регенерация на черния дроб

<< < (3/3)

Elle:
Здравейте! Виждам, че отдавна не е писано тук, но може някой да прочете...Аз съм с автоимунен хроничен хепатит(рядко срещано автоимунно заболяване, по-различно от вирусните хепатити, но със същите поражения върху черния дроб) и от една година съм в ремисия. Гастроентерологът, при когото се лекувам не споменава нищо за регенерация на черния дроб(кога и дали ще започне, какво да взимам, за да я подпомогна). Виждам, че пишете за хранителни добавки, които взимате за подпомагане на регенерацията. Предписани ли са ви от лекар, или по свое виждане си ги пиете? А някой може ли да се похвали с положителен ефект? И всъщност как лекарите установяват, че черният дроб вече регенерира?

Vancheto:
Здравей,Elle
 Хепатопротекторите подпомагат работата на черния дроб, не го регенерират, но макар и в ремисия трябва да следиш чернодробните показатели поне два пъти в годината и можеш да си правиш два пъти годишно по един тримесечен курс с хепатопротектор/Не забравяй, че ние не сме доктори/
Правена ли ти е биопсия за да се установи евентуално  увреждане на черния дроб и степента на това увреждане?
В сайта ни има статия за автоимунния хепатит http://hepactive.org/content/articles/general_information/hepatitis_types/autoimmune_hepatitis

Поздрави,
Ваня

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия