13
« -: Декември 20, 2009, 22:00:58 »
Здравейте отново!
Ето и обещаната статия:
„Хроничните хепатити
Билките и хомеопатията предоставят чудесни възможности и при това заболяване. Безразсъдно е да не се използват възможностите на природолечението като се има предвид зловещата прогноза. Тук ще отбележа най-важното от програмата за лечение:
- Phosphorus 15 CH – в началото на лечението всеки ден по 5 гранули
- Engystol – комбиниран хомеопатичен продукт с чудесен ефект при вирусни заболявания- 3 пъти по 1 таблетка
- Витамин C – поне 2-3 г дневно
- Ехинацея – предпочитам настойката , 3 пъти по 15-20 капки
- Бирена мая – 3 пъти по 5 таблетки
- Билкова комбинация – корен глухарче, корен цикория, корен кръвен здравец, стрък петопръстник по 50 г, стрък змийско мляко – 30 г, сладък корен – 30 г. 2 супени лъжици от сместа се варят 5 минути в ½ чаша вода, чаят се запарва още 15-20 минути и се пие по 1 винена чаша 3-4 пъти дневно на гладно или 30 мин преди хранене.
През април 2009 г. в кабинета дойде един военен летец. При профилактични прегледи се установило, че боледува от хроничен хепатит, тип В. Искаха да го спират от полети. При него приложихме само 2 неща – Phosphorus 15 CH (веднъж дневно по 5 гранули) и tinctura Chelidonii (настойка от змийско мляко – свежо растение) – 3 пъти по 15-20 капки. Австралийският антиген беше изчистен само за един месец и колегите инфекционисти във Военна болница се събрали да гледат резултатите и да се чудят как е възможно това.
Миналата година имах случай на болен от хепатит С, включен в програма за интерфероново лечение. В.Б.М на 23 г. Посети ме на 24.04.2008 г. Диагнозата - хепатит С , естествено правена е и биопсия. Още преди старта на интерферона започнахме лечение с билкова комбинация, алое – сух екстракт, пчелен прашец, хомеопатичен фосфор и настойка от прясно змийско мляко. Вирусът беше изчистен за един месец. Няма кой да каже каква е заслугата и на интерферона.
Както се вижда, прилагам повече или по-малко унифицирана лечебна програма. Позволявам си да я предложа, защото се оказа ефикасна на практика при всички случаи на хроничен хепатит, а те са много повече от изложените тук. Очевидно е също, че изброените средства отдавна са минали всякакви научни проверки и действието им е доказано. Моята заслуга е в подбора и комбинирането им.”
В друга глава , наречена „ Лечение на нелечимото” са описани други 2 случая, на лекувани по методите на д-р Михайлов пациенти, но там няма никакви конкретни факти , а като цяло резултатът от лечението им, доколкото разбрах е само нормализиране на чернодробните ензими. Ще поместя и друг кратък откъс, относно препоръчваното от д-р Михайлов хранене при хроничен хепатит:
„ На първо място трябва да се освободи черния дроб от всякакви натоварвания.
Да се изключат синтетичните лекарства, мазните храни, да се ограничи максимално белтъчната храна. За сметка на това да се консумират прясно изцедени плодови и зеленчукови сокове. Те са безотпадна храна и са катализатори на метаболитните процеси в черния дроб. Особено важен е сокът от моркови. Може да се получи оранжево оцветяване на кожата, но то е временно и съвършено безобидно – дължи се на затрудненото излъчване на пигмента при черния дроб.
Включва се също пчелен прашец – по 1 чаена лъжичка 3 пъти дневно. Важни са и диворастящите листни зеленчуци – глухарчето, тученицата, киселецът и др. Препоръчително е месото временно да се спре, а като белтъчна храна да се консумира извара – съдържа метионин, важен за черния дроб. Не е нужно ограничаване на лука и чесъна, особено полезен е печения лук.
Сред многобройните билки, влияещи върху черния дроб особено важно е змийското мляко. Всекидневно се взема настойка от прясното растение. Приготвя се в съотношение 1 част от растението в 5 части спирт. Дозата за възрастни е 1 чаена лъжичка 3 пъти дневно, а за деца 10-15 капки 3 пъти дневно.
Хомеопатичните препарати, особено ефикасни при хепатит са бял фосфор, стрихнинова настойка, хомеопатичния разтвор на змийско мляко. При първите два препарата обаче любителското приготвяне е абсолютно недопустимо освен това ефикасността на хомеопатичните препарати винаги зависи от индивидуалния подбор