Автор Тема:  Дойде и моят ред  (Прочетена 14071 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Радослав Русинов

• Администратор на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Професор
  • Публикации: 5566
    • Профил
    • My Home Page
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Re: Дойде и моят ред
« Отговор #15 -: Април 27, 2009, 22:44:13 »
Както винаги добре, че сте вие, че иначе не знам колко нерви ще трошим.. омммм-омммм

Протокола и лекарствата успях да ги взема, но се натъкнах на един феномен..

Пегасиси е 4 флакона на месец или общо на 28 дни.

Копегус-а обаче ми е изписан по 5 таблетки на ден и една опаковка се пада за 34 дена.

Сега какво излиза. Веднъж ще ходя на 28 дни да си вземам Пегасис-а, а същевременно на всеки 34 дни ще си вземам Копегуса.

Всички ли сте така или аз нещо се бъгнах  :sick:

ТД
Здравей,
За повече информация по този казус, можеш да прочетеш темата: Важно: Осигуряване на изкуствена "дупка" от време преди започване на лечение.
Общо взето, извода е, както е споменал Драго, да си оставиш дупка от време, преди да започнеш лечението.

Поздрави,
Радо
Нямам възможност да отговарям своевременно на постове и лични съобщения.
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Силвана Лесидренска

• Global moderator
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 3155
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Нуклеозиден аналог
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #16 -: Април 28, 2009, 07:38:22 »
Здравей,

Не си се бъгнал, просто всичко е недоизмислено от страна на ЗК затова трябва да:

си оставиш "дупка" във времето, за да може да не прекъсваш лечението- от мен съвет 3 седмици! Да кажем протокола ти е с дата 1.05. Отиваш на 1.05 да си ти издадат рецепта,заверяваш го в аптеката, дават ти 4те флакона, НО НЕ СИ ГИ СЛАГАШ, а изчакваш 3 седмици.т.е. реално започваш с първата инжекция на 21.05. КОгато стане 01.06 отиваш пак за новите 4 флакона и тн и тн. Въпроса е да имаш резервни инжекции, за да не ти се налага после да търсиш от тук и от там. Проблема идва от това,че те са за 28 дни, а по протокол са за 30 дни и така с течение на времето няма да имаш достатъчно Пегасис. Пък и има разни празници, понякога самите аптеки го нямат в наличност и е една каша....  :fool3:

Надявам се обясних , ако имаш още въпроси, давай ги насам  :chat:

Неактивен Теодор

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Кандидат-студент
  • Публикации: 89
    • Профил
  • Вид лечение: Интерферон + рибавирин
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #17 -: Април 28, 2009, 09:17:29 »
Всички сме били така спокойно , затова си оставяш дупка отначало , демек взимаш си лекарствта за първия месец , изчакваш две седмици и чак тогава почваш лечението , а иначе лекарствата за всеки друг месец ще си ги взимаш на една дата без значение че копегуса не ти е свършил

Драго, ти ме грабна с последното изречение. Как така ще си вземам Копегуса на една дата с Интерферона?!?! Нали ми е изписан за 34 дни, а интерферона за 28 дни. Вярно ли става номера да си поискам рецепта за Копегус въпреки, че въпросните 34 дни не са изтекли?!?!  :ashamed2: То по тая логика да отида да си поискам и още интеферон  :girl_angel:

ТД

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 389
    • Профил
« Отговор #18 -: Април 28, 2009, 09:29:03 »
Здрвей Тодор  :smile:
Поздравления за портокола,пожелавам ти безпроблемно,с малко и поносими странични ефекти лечение  :girl_angel:

Сега какво излиза. Веднъж ще ходя на 28 дни да си вземам Пегасис-а, а същевременно на всеки 34 дни ще си вземам Копегуса.
Моята лична ми даваше на 29-тия ден рецепти и за Пегасис и за Копегус,не ми е правила проблем за това.

Да кажа само че ПОРТОКОЛА ИМА ДАТА НА ВАЛИДНОСТ.Хубаво е да я видиш и да не закасняваш със взимането на рецепти,защото аз така се прецаках  :fool2: докато реша дали да взимам последните рецепти (понеже ми бяха намалили пегасиса..) датата на валидност беше към края и успях само едната рецепта да взема  :angry3:  :angry3:
Поздрави и успех  :wink3:
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен Теодор

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #19 -: Април 28, 2009, 09:29:49 »
Здравей,

Не си се бъгнал, просто всичко е недоизмислено от страна на ЗК затова трябва да:

си оставиш "дупка" във времето, за да може да не прекъсваш лечението- от мен съвет 3 седмици! Да кажем протокола ти е с дата 1.05. Отиваш на 1.05 да си ти издадат рецепта,заверяваш го в аптеката, дават ти 4те флакона, НО НЕ СИ ГИ СЛАГАШ, а изчакваш 3 седмици.т.е. реално започваш с първата инжекция на 21.05. КОгато стане 01.06 отиваш пак за новите 4 флакона и тн и тн. Въпроса е да имаш резервни инжекции, за да не ти се налага после да търсиш от тук и от там. Проблема идва от това,че те са за 28 дни, а по протокол са за 30 дни и така с течение на времето няма да имаш достатъчно Пегасис. Пък и има разни празници, понякога самите аптеки го нямат в наличност и е една каша....  :fool3:

Надявам се обясних , ако имаш още въпроси, давай ги насам  :chat:

Здравей,

Моята драма е друга. Аз имам протокол, но нямах възможност да го взема 2 седмици. Сега си взех Пегасис-а и тази седмица почвам. Тоест имам "аванс" от 1 седмица. Останалите две за резерв ще ги намеря..

Мен друго ме удивлява, дата на започване не лечението се води датата на излизане на протокола. Не на връчване или първа апликация ами датата на излизане на протокола. Тоест всички контролни изследвания, които са по график на здравната каса вървят в моя случай с месец напред от моето лечение...

И още един интересен факт.

Да кажем сте си подали документите преди година. Те съдържат вирусно натоварване към този момент. Обаче на теб ти отпускат лечението в момента, но ти не можеш да си пуснеш нови контроли изследвания за вирусното натоварване (и не само това).

Мен ми искаха само актуални Асат и Алат. Абе тия уред ли са ?!?!?!

Peace of Earth :flowers4:

Неактивен Jina

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 389
    • Профил
« Отговор #20 -: Април 28, 2009, 09:37:55 »
И още един интересен факт.

Да кажем сте си подали документите преди година. Те съдържат вирусно натоварване към този момент. Обаче на теб ти отпускат лечението в момента, но ти не можеш да си пуснеш нови контроли изследвания за вирусното натоварване (и не само това).

Мен ми искаха само актуални Асат и Алат. Абе тия уред ли са ?!?!?!
Всеки един който се е лекува е така - прави сравнение между стария ПСР отпреди година от започване на лечението и който ще се направи впоследствие-на 6 месец.
А за справка - аз като си взимах портокола не са ми искали абсолютно никакви изследвания-щом си одобрен веднъж за лечение значи имаш нужда и това е.
Давай на всеки твой ден шанса да бъде най-добрият в живота ти!

Неактивен migle

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Докторант
  • Публикации: 789
  • Усмихвай се на живота
    • Профил
    • ХепАктив - сдружение за борба с хепатита
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон
  • Резултати: Релапс на хепатита след лечение
  • Статус: Хроничен хепатит B
« Отговор #21 -: Април 28, 2009, 09:43:33 »
Не не са в ред и не ги интересува много.При моето лечение се случи следното въпреки ,че си бях оставиа достатъчно време пак имах прединфакти състояния с втория протокол.Защото се падаше да ми пускат контролен ПСР юли месец, а всички бяха в отпуска.Нали си представяш как се бях шашнала.
Човек колкото и да го бмисля и да си прави планове все изкача нещо непредвидено за съжаление.
Да ти кажа леченито ми премина общо взето нормално, но тези недомислици направо ми разгониха фамилията.Радвам се всичко е вече зад гърба.
Пожелавам ти късмет и успешно приключнане на лечението.
Меги
Сдружение ХепАктив - www.hepactive.org

Неактивен Теодор

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #22 -: Април 28, 2009, 09:48:20 »
Моят протокол няма срок на действие. Само дата на издаване и е за срок от 2 месеца. Хм.. сега като се замисля май схващам идеята. Два месеца от датата на издаване.. малеее.. ми то аз съм го закъсал в тоя случай :) Май ще бягам до  личната лекарка и аптеката.. То излиза, че аз не мога да си взема втората инжекция в тоя случай.

Благодаря ти че ме осветли по тоя тънък момент :hug:

Което пък сега ме хвърли в паника, че трябва още другата седмица да подавам молба за удължаване..  :witch:

Тео

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007