Автор Тема:  Хепатит + Язва  (Прочетена 5753 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
  • Степен на активност - Дипломант
  • Публикации: 397
    • Профил
  • Вид лечение: Пегилиран интерферон + рибавирин
  • Резултати: Успешнo
  • Статус: Хроничен хепатит C
Хепатит + Язва
« -: Февруари 10, 2009, 18:47:08 »
Привет на всички!От седем месеца чакам да започна лечение.Знам,че става много бавно затова съм се въоражила с търпение.Проблема е в това,че от близо година имам презкачане на сърцето.Оказа се,че имам язва на дванадесетопръсника.Много ще съм благодарна ако някой е имал същия проблем или знае нещо да го сподели.                                                                                                                                                     Поздрави,Тита
Закъснява истината,но винаги идва при нас!!!

Неактивен tetibulka

• Топ потребител на форума - немедицинско лице
  • Степен на активност - Доцент
  • Публикации: 2318
  • Осем години.
    • Профил
  • Вид лечение: Софосбувир
  • Резултати: Повторно лечение
  • Статус: Има близък с хепатит C
Re: Хепатит + Язва
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2009, 18:55:08 »
А какво казаха лекарите, защо ти прескача сърцето.
Мъжът ми има ускорено сърцебиене и аритмия, които контролира с хапчета.
На този етап никой не е сметнал, че И това може да е проблем за лечението.
Считат, че се дължи на няколко фактора - тютюнопушене (прекратено вече)+наднормено тегло (намалено вече) и увреден черен дроб от гадината.
Дани
Hang in there.

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2009, 09:43:27 »
Какво да кажат лекарите............Нямам проблем със сърцето,изпратиха ме на неврлог и на още куп други изследваня но нищо не установиха!Кардиолога каза екстрасистули почти всеки ги има не се притеснявай и ми изписа Деанхит който аз не пих.Невролога ми каза,няма да бързаме да ти изписваме нещо със зелена рецепта,ще пробваме нещо по-леко като симпатил :cowboy:И него не съм пила защото не мисля,че проблема ми е от там и,че нещо ще ми помогне!Аз също си мислих,че е от цигарите и ги спрях но проблема се оказа друг-ЯЗВА!Забелязах,че от някои храни ми става така а когато пиех ранитидин и фамотидин това сърцебиене го нямаше.Отидох при личната л-ка и поисках да ми направят снимка на стомаха.Така прибавих още една към :flowers2:с болести!                                                                                                                                                                  Позрави,Тита

Неактивен sneji

• Немедицинско лице
  • Публикации: 312
    • Профил
  • Резултати: В момента съм на лечениe
« Отговор #3 -: Май 11, 2009, 13:38:52 »
Здрасти и от мен.Аз имах язва на дванедесетопръстника,но се излекувах,обикновено тази язва се получава от бактерията -хеликобактер,но мисля,че ако отидеш на един добър гастроентеролог ще ти е от голяма полза и не се притеснявай лечение има.При мен лечението продължи някъде около шест месеца.Незная какво си имала впредвид снимики на стомаха може би говориш за ренгенови снимки,защото други снимки специално на стомаха не се правят.Другото,което мога да ти препоръчам е вместо да пиеш ранитидин и фамотидин да си купиш ЛАНСОПРОЛ цената е от 16 лв до 18 лв и много ефикасно.А самото лечение,което приложих при мен някъде на месец излизаше около 80 лв.Но след това забравяш за болките,за кризите и за всичко останала свързано със самото заболяване.Успех ти желая в лечението.Ако имаш някакви въпроси или мога да ти помогна по някакъв начин пиши може и на лични.Всичко добро от мен и чао.

Неактивен tita70

• Немедицинско лице
    • Профил
« Отговор #4 -: Май 15, 2009, 19:29:49 »
Здравей Sneji.Отдавна не съм писала тук.Ще започна с това,че влязох в болница за да ми направят гастроскопия.Оказа се,че не е язва а пангастритис и още нещо като каскада на стомаха.Аз от доста време пия пробитор но преди няколко дена го спрях.Проблема при мен не е във вид на болка.Когато се нахраня започва това прескачане на сърцето и едно такова чувство на препълнен стомах.Интересното е,че преди си хапвах много даже преяждах и нямах такива проблеми а сега ям толкова малко........все едно нямам място за повече.В момента пия пчелен клей и мужик корен.За последното прочетох,че има спиртен разтвор и това ме притеснява.Ако някой знае дали е противопоказен мужик корена нека пише. :bye2:

СтатистикиСтатистики за посещенията

Locations of visitors to this page :    Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Гласувай за сайта!  Оцени сайта!

Посетители след 12 Февруари 2007